به گزارش پایگاه خبری نشان :
خبرنگار:الهام کریمی، قیمت خودرو تیگو ۸ پرو اعلام شد. شرکت مدیران خودرو قیمت جدید شاسی‌بلند جذاب خود را براساس قیمت اعلامی شورای رقابت اعلام و مشخص شد که این خودرو و محصولات دیگری از همین برند و یرندهای دیگر با کاهش قیمت شدید همراه شده‌اند. لذا طبق قیمت اعلامی، تیگو ۸ پرو ۴۷۷ میلیون تومان کاهش یافته و از ۲,۲۶۹,۰۰۰,۰۰۰ تومان به ۱,۷۹۲,۴۰۰,۰۰۰ رسیده است.

قیمت جدید تیگو ۸ پرو اعلام شد

 براساس آمار اعلام شده در وب‌سایت همراه‌مکانیک، فونیکس تیگو ۸ پرو پریمیوم ۱۴۰۲ بین بازه ۲ تا ۲.۵ میلیارد تومان در بازار قیمت‌گذاری شده و همچنین مدل ۱۴۰۱ این کراس‌اوور مدیران خودرو نیز با ۱۰۰ میلیون تومان کمتر، یعنی بین بازه ۱.۹ تا ۲.۴ میلیارد تومان معامله می‌شود.

بعد از ورود رسمی شورای رقابت به مسئله قیمت‌گذاری خودروهای داخلی و مونتاژی، لیست نهایی قیمت محصولات بسیاری از مونتاژکاران به روز شد.

با وجود اینکه خودروسازان به اعمال قیمت‌های دستوری همیشه اعتراض داشته‌اند، اما از منظر قانونی، قیمت‌های شورای رقابت لازم‌الاجراست و شرکت‌ها ملزم به اعمال آن‌ها هستند. یکی از مهمترین خودروهایی که قیمت آن به روز شد، تیگو ۸ پرو بود.

شورای رقابت قیمت فونیکس تیگو ۸ پرو را ۱ میلیارد و ۵۹۳ میلیون تومان اعلام کرده بود و مدیران خودرو با احتساب هزینه‌های جانبی و وجوهات قانونی، قیمت نهایی تیگو ۸ پرو را ۱ میلیارد و ۷۹۲ میلیون اعلام کرده است. این به معنای کاهش شدید قیمت تیگو ۸ پرو و کوتاه آمدن مدیران خودرو از مواضع پیشین خود است.

نام خودرو قیمت قدیم قیمت جدید

فونیکس تیگو ۸ پرو ۲,۲۶۹,۰۰۰,۰۰۰ ۱,۷۹۲,۴۰۰,۰۰۰
بر این اساس کاهش قیمت حدود ۴۷۷ میلیونی را برای این شاسی‌بلند مدیران خودرو در کارخانه شاهد هستیم. این یعنی به زودی قیمت بازار آزاد این خودرو هم کاهش چشمگیری خواهد داشت و به تبع آن می‌توان روی پایین‌آمدن قیمت خودروهای هم‌رده هم امیدوار بود. البته اعلام قیمت‌های جدید سایپا باعث شد تا شوکی افزایشی به بازار وارد شود اما حالا با اعلام کاهش قیمت شدید تیگو ۸ پرو باز هم بازار به روند کاهشی خواهد رسید.

مشخصات فنی تیگو ۸ پرو

زمستان ۱۳۹۶ بود که خودروی شاسی بلند جدید چری تیگو ۸ برای اولین بار رونمایی شد، یک خودروی شاسی بلند سایز بزرگ با قابلیت حمل ۷ سرنشین که با تایید شرکت خودروسازی چری در ماه مارس ۲۰۱۸ راه اندازی و به بازار عرضه شد، اما نسخه جدید آن با پسوند Pro به تازگی راه اندازی شده تا با پیشرفت های خود در بخش های مختلف، به تقویت جایگاه برند تیگو کمک کند.

خودروی چری تیگو ۸ پرو که مدیران خودرو قصد عرضه آن به مشتریان را دارد، مجهز به پیشرانه ۱.۶ لیتری چهار سیلندر توربوشارژر خواهد بود که می تواند خروجی قدرت ۱۹۷ اسب بخاری در محدوده ۵۵۰۰ دور بر دقیقه و حداکثر گشتاور ۲۹۰ نیوتن متری در محدوده ۲۰۰۰ دور بر دقیقه تولید کند.با ورود محصولات جدیدی همچون فیدلیتی، دیگنیتی و یا حتی KMC K۷، عرضه چری تیگو ۸ پرو نیز می تواند تنوع بیشتری به بازار خودروی کشور بخشیده و یکی از گزینه های جدی مشتریان برای خرید یک ماشین بروز و پیشرفته باشد.

این خودرو با طول کلی ۴۷۲۲ میلی متر، عرض ۱۸۶۰ میلی متر، ارتفاع ۱۷۴۵ میلی متر و فاصله بین دو محور ۲۷۱۰ میلی متری ساخته شده است که از مجموع این ابعاد و اندازه، حداقل وزن ۱۵۴۱ کیلوگرمی بدست آمده است.با وزن بیش از ۱.۵ تنی، استاندارد یورو ۶ و استفاده از جعبه دنده اتوماتیک دوکلاچه ۷ سرعته در خط انتقال، مصرف سوخت این خودرو برای استفاده های شهری معادل ۸.۶ لیتر و برای استفاده های برون شهری معادل ۵.۷ لیتر اعلام شده است که در مجموع مصرف سوخت ۶.۸ لیتری به صورت ترکیبی برای کاربرانش خواهد داشت.

منبع:تیترکوتاه