به گزارش پایگاه خبری نشان :

خبرنگار:الهام کریمی، نورالله عبدالهی، معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان در گفت‌وگو با  خبرنگار ایسنا اظهار کرد: زنده‌یاد استاد مهدی علمداری، از بزرگان هنر قلمزنی اصفهان و ایران بود که شب گذشته درپی تداوم بیماری، دار فانی را وداع گفت.

او با اظهار تسلیت به خانواده این هنرمند و جامعه هنری اصفهان، افزود: مراسم خاکسپاری این هنرمند پیشکسوت قلمزنی فردا صبح (ششم فروردین ماه) در باغ رضوان اصفهان برگزار می‌شود و این هنرمند در قطعه هنرمندان به خاک سپرده خواهد.

مهدی علمداری هنرمند پیشکسوت قلمزنی در سال ۱۳۲۶ در غرب شهر اصفهان و در محله الیادران متولد شد. او قلمزنی را نزد دایی‌اش سیدمحمد قلمی‌زاده، و برادران‌شان حسن و حسین علمداری آغاز کرد و خیلی زود در هنر قلمزنی به درجه استادی رسید، به‌طوری که به همه سبک‌های این هنر اشراف داشت. استاد علمداری علاوه بر قلمزنی در زمینه‌هایی مانند مینیاتور، مجسمه‌سازی و طراحی نقشه فرش فعالیت داشت.

ایسنای منطقه اصفهان درگذشت استاد مهدی علمداری را به خانواده او و هنرمندان صنایع‌ دستی و هنرهای سنتی استان اصفهان تسلیت می‌گوید.

ایسنا