به گزارش پایگاه خبری نشان :

خبرنگار:الهام کریمی، روز گذشته بود که خبر تعطیلی بوستان‌های کشور در روز ۱۳بدر که امسال روز شهادت حضرت علی (ع) با آن همزمان شده، در خبرگزاری صداوسیما و ایرنا منتشر شد، اما ساعاتی بعد وزیر کشور در توئیتی این خبر را توطئه دشمن قلمداد و آن را تکذیب کرد.

ولی امروز ویدئوها، تصاویر و اخباری در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌دهد اکثر مکان‌های سیاحتی، تفریحی و تاریخی کشور در این روز تعطیل هستند. نکته جالب توجه در این ماجرا اخباری رسمی مبنی بر تعطیلی این اماکن است که تکذیبیه دیشب را زیر سوال می‌برد.

تصویر زیر مربوط به خبرگزاری های رسمی کشور و اخبار تعطیلی اماکن تفریحی استان کرمان، کرمانشاه، گرگان و لاهیجان است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس گفت: مکان‌های تاریخی، فرهنگی و موزه‌های استان تحت پوشش این اداره‌ کل روز دوشنبه سیزدهم فروردین، تعطیل است. این آثار شامل آرامگاه حافظ، آرامگاه سعدی، ارگ کریمخانی، موزه سنگ‌های تاریخی هفت تنان، موزه پارس، موزه گرمابه حمام وکیل، در شیراز و مجموعه جهانی تخت جمشید موزه تخت جمشید، مجموعه جهانی پاسارگاد، نقش رستم، نقش رجب، شهر تاریخی بیشاپور، تنگ چوگان، غار شاپور، موزه بیشاپور، موزه مردم شناسی کازرون، قلعه دختروکاخ اردشیر فیروزآباد و کاخ ساسان سروستان است.

ساعاتی قبل هم بنری مربوط به تعطیلی پارک جنگلی نور در استان مازندران منتشر شده است.

کانال تلگرامی چند ثانیه ویدئویی از ورودی کوه صفه اصفهان و پارک جنگلی ناژوان که برای روز سیزده فروردین مسدود شده است را منتشر کرد.

بنر خبرسازی از ورودی پارک کوهستانی نجف آباد که خبر از تعطیلی این مرکز گردشگری در ۱۳ بدر را می‌دهد.

وزارت گردشگری هم اعلام کرد: همه موزه‌ها، کاخ‌ها و محوطه‌های تاریخی زیرنظر وزارت میراث فرهنگی سیزدهم فروردین‌ماه تعطیل هستند.

تا این لحظه اخبار تعطیلی این اماکن منتشر شده است.