به گزارش پایگاه خبری نشان :

خبرنگار:الهام کریمی، قیمت دلار در اولین روز هفته با افزایش محدودی بازگشایی شد، اما در ادامه معاملات با کاهش ۳۰۰ تومانی به منطقه قیمتی هفته گذشته برگشت. اسکناس آمریکایی روز شنبه در نیمه کانال هفتم از کریدور پنجم بسته شد.

بازار ارز در انتظار انتخابات نشسته است

بررسی معاملات بازار ارز حکایت از کاهش محدود تقاضا دارد. معامله‌گران شرایط بازار را رکودی و انتظاری می‌دانند و معتقدند بازارها تا انتخابات ریاست‌‌جمهوری به حالت تعلیق درآمده‌اند. فعالان بازار ارز ترند لاین صعودی را ازدست‌رفته می‌دانند و معتقدند کف قیمت اسکناس دلار کانال چهارم از کریدور پنجم است.

تحلیلگران اقتصادی شرایط فعلی را به اغمای اقتصادی تعبیر می‌کنند و می‌گویند در این حالت تقاضا به صفر می‌رسد و تصمیم‌گیری‌های مالی به تعویق می‌افتد؛ در نتیجه این رفتار، حجم معاملات در بازارها به کمترین حالت ممکن می‌رسد و عملاً کل اقتصاد در حالت رکودی و نسبتاً تعطیل قرار می‌گیرد.

کارشناسان اقتصادی می‌گویند بازار ارز همچنان با سیاست نهاد تصمیم‌گیر کنترل می‌شود و رشد تورم  و نقدینگی در بلندمدت بر قیمت دلار تاثیر می‌گذارد. این در حالی است که به گفته تحلیلگران بازارها، در صورتی که اخبار خاصی روانه بازار نشود، دیگر از پرش‌های قیمتی خبری نیست. آنها روندی آهسته و پیوسته در پله‌های هفت و هشت کریدور پنجم را برای قیمت دلار پیش‌بینی می‌کنند.

درهم یک پله عقب‌نشینی کرد

گفتنی است قیمت درهم روز شنبه ۵ خرداد با رقم ۱۵ هزار و ۷۴۰ تومانی معامله شد و نسبت به روز پنجشنبه ۱۰۰ تومان کاهش پیدا کرد. تتر با افزایش ۱۰۰ تومانی با رقم ۵۸ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد.

قیمت پوند انگلیس کاهش ۴۵۰ تومانی داشت و در کف کانال ۷۳ هزار تومانی معامله شد، یورو نیز روی رقم ۶۲ هزار و ۵۸۰ تومانی ایستاد  و کاهش ۱۰۰ تومانی داشت.

شایان ذکر است اسکناس و حواله دلار همانند هفته گذشته تغییر قیمت پیدا نکرد. اسکناس دلار با رقم ۴۴ هزار و ۸۱۱ تومان و حواله دلار با رقم ۴۱ هزار و ۸۴۰ تومان عرضه شد.

منبع: تجارت نیوز