به گزارش پایگاه خبری نشان :

خبرنگار:الهام کریمی، علم الهدی، امام جمعه مشهد با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست‌جمهوری، بیان کرد: بنده الان در گوشه و کنار  زمزمه‌هایی می‌شنوم که ما رئیس‌جمهور ساده‌زیست نمی‌خواهیم. این یعنی ما امیرالمؤمنین نمی‌خواهیم، زیرا امیرالمؤمنین ساده‌زیست بود و معاویه فردی تجملاتی.

 نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: مردم‌ مقلد رهبر هستند و با تمامی وجود از رهبرشان حمایت می‌کنند. امروز جوانان ۲۰ تا ۳۰ ساله هم دلدادگی ویژه‌ای به امام و رهبری دارند.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امروز ۱۴ خرداد در مراسم ارتحال امام خمینی که در حسینیه رهروان روح‌الله مشهد برگزار شد، با بیان اینکه بعد از ۳۵ سال هنوز حاضر نیستیم واژه میت را نسبت به امام اطلاق کنیم، اظهار کرد: ما هرگز واژه میت را به امام اطلاق نمی‌کنیم، زیرا تاثیرات ایشان همچنان در جامعه دیده می‌شود و تفکرات امام زنده است.

وی افزود: امام‌ خمینی(ره) بر آزادی قدس تاکید می‌کرد و  امروز نیز علاوه بر رهبر معظم انقلاب، تمام دنیا روی این موضوع تاکید دارند. آن روز امام از فقرا دم می‌زد و کمیته امداد را تاسیس کرد تا زندگی این افراد زیر یک چتر حمایتی اداره شود و امروز نیز مردم یکی از مهمترین ویژگی‌های رئیس‌جمهور فقید را رسیدگی به فقرا عنوان می‌کنند. بنابراین هر چه امام در آن ایام می‌گفت، امروزه ما مشاهده می‌کنیم و بر این اساس می‌گوییم امام زنده است.

 نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه این موضوع به ما نشان می‌دهد که شهادت اتفاق نیست، بلکه یک خط است، عنوان کرد: خط شهادت این است که هر چیزی در توان دارید در خدمت خداوند و انقلاب باشد. امام در تمام سیره زندگی‌اش هیچ چیزی مال خودش نبود و همه چیز را در راه اسلام گذاشت و از چیزی نمی‌ترسید.

علم‌الهدی با اشاره به اینکه وقتی امام از دنیا رفت به فاصله کمتر از ۲۴ ساعت مجلس خبرگان رهبری دیگری را تعیین کرد و انقلاب را ادامه داد، گفت: ما شکی نداریم که این کار خداوند است. رهبری آیت‌الله خامنه‌ای با اسلحه و زور نیست، بلکه مردم‌ مقلد ایشان هستند و با تمامی وجود از رهبرشان حمایت می‌کنند؛ امروز جوانان ۲۰ تا ۳۰ ساله هم دلدادگی ویژه‌ای به امام و رهبری دارند.

وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست‌جمهوری، بیان کرد: بنده الان در گوشه و کنار  زمزمه‌هایی می‌شنوم که ما رئیس‌جمهور ساده‌زیست نمی‌خواهیم. این یعنی ما امیرالمؤمنین نمی‌خواهیم، زیرا امیرالمؤمنین ساده‌زیست بود و معاویه فردی تجملاتی.

امام جمعه مشهد ادامه داد: رئیس‌جمهور شهید ساده‌زیست بود و در طول ۳ سال ریاست‌جمهوری‌اش یک صندلی به دولتش اضافه نکرد. ان‌شاءالله با حسن تدبیر شما مردم‌، جامعه و کشور ما همین طور رو به ترقی بماند و مدیریت اجرایی کشور بتواند گام‌های مؤثرتری را بردارد. امروز دوره تبلیغ برای ریاست‌جمهوری نیست، زیرا مردم‌ ما تجربه دارند و می‌دانند که چه کسی اصلح و بهتر است.

ایسنا