به گزارش پایگاه خبری نشان :

خبرنگار الهام کریمی، چندی قبل مرگ مشکوک 2 مرد جوان با سلاح کلاشینکف در شهرک واوان اسلامشهر به مرکز فوریت‌های پلیسی 110، گزارش داده شد که با اعلام این خبر، تیمی از زبده ترین کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی راهی محل حادثه شدند و تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند.

تیم جنایی در محل حادثه با جسد 2 مرد جوان مواجه شدند که هدف شلیک گلوله‌ قرار گرفته و به قتل رسیده بودند؛ بررسی‌های اولیه هم نشان می‌داد که یک خودروی ناشناس با 3 سرنشین این جنایت هولناک را با اجرای نقشه قبلی مرتکب شده و قبل از رسیدن پلیس به صحنه جرم، فرار کرده‌اند.

پس از انتقال اجساد به پزشکی قانونی، اقدامات گسترده فنی و اطلاعاتی توسط کارآگاهان جنایی کلید زده شد و در نخستین‌گام با روش‌های علمی هویت متهمان شناسایی شد.

تیم جنایی در این شاخه از تحقیقات متوجه شدند که متهمان دست به سرقت مسلحانه از مردم در تهران زده و پس از ارتکاب جرائم متعدد به گرگان گریخته‌اند که همین سرنخ مهم کافی بود تا این 3 مرد جنایتکار در یک قدمی بازداشت قرار بگیرند.

کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی به دنبال دریافت این اطلاعات مهم با کسب مجوزهای لازم قضایی بی‌درنگ راهی گرگان شدند و پس از تعقیب و مراقبت‌های نامحسوس متهمان را در یک عملیات ضربتی دستگیر کردند؛ همچنین در بازرسی از مخفیگاه موردنظر نیز سلاح کلاشینکف و خودروی متهمان که در ارتکاب جنایت استفاده شده بود، کشف شد.

متهمان پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ خیلی زود هدف تحقیق قرار گرفتند و عنوان کردند که با انگیزه انتقام‌گیری و کینه‌جویی درپی درگیری مسلحانه خونین در شمال غرب تهران  دست به این جنایت هولناک زده‌اند.

متهمان برای روشن شدن زویای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی قرار گرفتند و تحقیقات جهت دستگیری متهمان دیگر همچنان ادامه دارد.

تسنیم