به گزارش پایگاه خبری نشان :

همه‌ی افراد ممکن است به دلیل یک سری مسائل دچار مشکلات روانشناختی شوند. در نتیجه افراد به مشاوره با یک روانشناس ماهر نیاز پیدا می کنند. از جمله روش‌هایی که با استفاده از آن می‌توان به درمان مشکلات روانشناختی پرداخت، دریافت مشاوره آنلاین از یک روانشناس خوب است.

مشاوره آنلاین زمان دریافت مشاوره را کوتاه می سازد

نکته‌ بسیار مهمی که افراد هنگام بروز مشکلات هیجانی و رفتاری باید در نظر داشته باشند این است که، در زمان مناسب برای درمان اقدام کنند. برخی مواقع دریافت نوبت از یک دکتر روانشناس زمان بر می شود. پذیرش بیماری‌های روانی توسط به خود فرد ممکن است دیر انجام پذیرد. اما بعد از پذیرش بهتر است در زمان کوتاهی اقدام به درمان کرد. مشاوره آنلاین این زمان را کوتاه می سازد

یکی از روش‌های جدید و نوین معالجه‌ مشکلات روانشناختی، دریافت مشاوره‌ آنلاین از دکتر رواشناس است. این روش که گامی بسیار مهم در عرصه‌ علم روانشناسی می‌باشد، با بکارگیری ابزار ارتباطی مختلفی قابل انجام است. یکی از بهترین روش‎هایی که روانشناسان برای انجام مشاوره آنلاین بکار می‌برند، مشاوره بوسیله تماس تصویری است. این روش از طریق کامپیوتر و یا موبایل انجام می شود. بیمار و مشاور به وسیله‎ یکی از ابزارهای ارتباطی  با یکدیگر ارتباط تصویری می‎گیرند.

تفاوت‌های موجود بین مشاوره آنلاین و مشاوره حضوری

در واقع تفات‌های بین مشاوره آنلاین و مشاوره حضوری کاملا مشخص بوده و نیازی به کند و کاو زیاد برای یافتن این تفاوت‌ها وجود ندارد. برای انجام مشاوره حضوری، بیماران باید به مطب روانشناس مشاور مراجعه کنند. مشکلات و ناراحتی های روانشناختی خود را بیان کنند. و تمامی اقدامات به شکل حضوری و از طریق ارتباط مستقیم با روانشناسان انجام می‌شود.

در مقابل آن، برخی روانشناسان اقدام به ارائه درمان آنلاین کرده اند. آنها بر این باور دارند که از این طریق می‌توانند مشاوره موثری را در اختیار بیمار قرار دهند. همچنین درمان او را به شکل بهتری پیش ببرد. آن‌ها به این معتقد هستند که، محرمانه بودن شیوه‌ی برگزاری جلسات مشاوره آنلاین باعث حس بهتر دو طرف می شود. درنتیجه اعتماد بین آن‌ها به خوبی شکل می گیرد. علاوه بر آن راحتی فرایند مشاوره آنلاین نیز، عامل دیگری است که این سبک از درمان را از مشاوره حضوری متمایز می‌کند.

مواردی که لازم است در مشاوره توسط مراجع رعایت شود

از مهم‌ترین نکاتی که درباره‌ی مشاوره آنلاین وجود دارد این است که افراد می‌توانند مشکلات خود را به شکل صریح بیان کنند. چراکه استرس مشاوره حضوری دیگر وجود ندارد. در واقع مشاوره آنلاین این امکان را می‌دهد که افراد مانند یک دوست رازدار روی روانشناس معالج خود حساب باز کنند. آنها می توانند از مشکلاتی که در زندگی آن‌ها وجود دارد، به راحتی سخن بگویند.

نکته‌ مهمی که باید در حین مشاوره آنلاین به آن دقت شود این است که، افراد از بیان تمامی مشکلات کوچک و بزرگ خود پا پس نکشند. به عبارتی احساس خجالت نکنند. چرا که جلسات روانشناسی آنلاین، تنها در جهت درمان آن‌ها برگزار می‌شود. هدف اصلی آگاهی روانشناس از مشکلات افراد و تلاش برای حل این مشکلات است. در فرایند مشاوره آنلاین جایی برای قضاوت شدن از طرف روانشناس معالج نیست.

مشاوره آنلاین و حریم شخصی

اطلاعات شخصی در مشاوره کاملا محفوظ است

علاوه بر آن افراد باید به این موضوع آگاه باشند که، هر آنچه در این جلسات درمانی گفته می‌شود تنها بین روانشناس و فرد بیمار باقی می ماند. فرایند درمان دارای روندی محرمانه است. بهتر است قبل از شروع جلسات مشاوره‌ آنلاین از تمامی مشکلات خود یادداشتی تهیه کنید. تا هنگام مشاوره با روانشناس ذهنی آماده داشته باشید. و تمامی ناراحتی های خود را به شکلی کاملا صحیح بیان کنید.

نکات لازم جهت تاثیرگذاری مشاوره آنلاین

برای داشتن یک مشاوره آنلاین مناسب نکاتی وجود دارد که باید حتما به آن توجه شود. در واقع با در نظر گرفتن این موارد می‌توان جلسات مشاوره را به شکل بسیار موفقی پیش برد.

استفاده از اینترنت مناسب

برای این که مشاوره آنلاین به شکل خوبی پیش برود، بهتر است که از اینترنت مناسبی استفاده شود. چرا که با قطع و وصل شدن اینترنت، ممکن است روند مشاوره آنلاین روانشناسی دچار مشکل شده و یا بطور کلی کنسل شود. بهتر است دقت شود که در زمان مشاوره آنلاین روانشناسی، هیچ گونه اختلالی در فرایند اتصال به وجود نیاید.

به حداقل رساندن محرک های محیطی مزاحم

علاوه بر آن بهتر است محیطی آرام را برای برگزاری جلسات آنلاین مشاوره انتخاب کنید. اگر محرک های محیطی مثل صدای بلند وجود نداشته باشد، تمرکز روانشناس و مراجع بر مشاوره بهتر خواهد بود. به همین طریق بهتر است که مراجع در حین برگزاری جلسات یادداشت برداری کند.

برای برگزاری هر چه بهتر جلسات مشاوره آنلاین، فرد می‌تواند به قسمتی آرام از خانه برود. مثل اتاقی که هیچ یک از اعضای خانواده و اطرافیان در آن حضور نداشته باشند. این عمل باعث می‌شود که ذهن فرد دچار حواس پرتی نشود و به سمت حواشی نرود. درنتیجه تنها بر روی درمان خود تمرکز کند.

روانکاو در تهران

یک روانکاو در تهران در نتیجه تحصیلات دانشگاهی خود به آسیب شناسی روانی تسلط دارد. او روان کاوی را به مراجعین خود تا دستیابی به اهداف درمانی ارائه می دهد. یک روانکاو در تهران به رشد روانی / جنسی اهمیت زیادی می دهد. همچنین پویایی های شخصیت را ضمن روانکاوی به خوبی تحلیل می کند. یک روانکاو در وهله نخست یک روانشناس است. به عبارتی برخی از روانشناسان ممکن است روانکاو نیز باشند.

یک روانکاو در تهران به تحلیل ریشه های اضطراب در دوران کودکی مراجع می پردازد. نخستین رویارویی افراد با مشکلات در دوران کودکی اتفاق می افتد. در شرایط آسیب زا، کودک مکانیسم های دفاعی غیر انطباقی را فعال می کند. این مکانیسم ها مثل دوری گزینی ممکن است در بزرگسالی دوباره فعال شوند. در روانکاوی آشکار سازی مکانیسم دفاعی از اولویت های درمانی به حساب می آید.

روانکاو در تهران با مشاوره آنلاین

روانکاو در تهران با استفاده از مشاوره آنلاین

برخی پژوهش ها به تازگی تاثیر جلسات روانکاوی به شیوه آنلاین را ارزیابی کرده اند. نتایج این مطالعات تاثیر برخی عوامل بر روانکاوی را گزارش کردند. مهم ترین عامل شکل گیری ارتباط درمانی بین مراجع و روانکاو گزارش شده است. مزیت انجام روانکاوی با استفاده از مشاوره آنلاین این است که تعداد جلسات را می توان مدیریت کرد. جلسات روانکاوی هفته ای دو تا سه بار برگزار می شوند. بنابراین با کمک گرفتن از روانشناسی آنلاین مشکل رفت و آمد کاهش میاید.

روانکاو در تهران و اختلال افسردگی

خیلی مواقع اختلالات روانشناختی هدف درمان قرار می گیرند. در این مواقع یک روانکاو در تهران حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت. افسردگی یک اختلال عود کننده است. یعنی وقتی توسط درمان های معمولی مورد درمان قرار گیرد به احتمال بالایی دوباره ظاهر می شود. اما یک روانکاو در تهران به طور ریشه ای به درمان افسردگی می پردازد. او فقدان های دوران کودکی را تحلیل می کند و بیمار را از رنج دوران کودکی رها می سازد.

درمان افسردگی شامل فرایند مشخصی است. هدایت بیمار برای یادآوری تجربیات اولیه و گره گشایی از ناتوانی های برخواسته از آنها اولویت دارد. هنگام کار با فرد افسرده به نیاز شدید آنها به وابستگی توجه می شود. در این شرایط اتحاد درمانی از اهمیت بالایی برخوردار است. هدف این است که بیمار بتواند وابستگی خود را تحت کنترل در آورد. یک روانکاو خوب در تهران روشی کاربردی برای پذیرش از دست دادن / طرد و تغییر در زندگی ارائه می دهد.