به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

چاپ و بسته بندی مواد غذایی در یک فضای رقابتی مانند صنایع غذایی بسیار مهم و حیاتی است. این موضوع نه فقط از نظر جنبه کاربردی، بلکه برای حفظ مزیت‌های رقابتی در قفسه‌های شلوغ سوپرمارکت‌ها است. طراحان و سازندگان بسته بندی مواد غذایی باید به دنبال چه نوع بسته بندی باشند؟

چه برای انتخاب شکلات و چه میان وعده‌های غذایی، این بسته بندی است که ابتدا توجه شما را به خود جلب می‌کند. بسته بندی مواد غذایی نه تنها باعث برجسته شدن یک محصول در قفسه می‌شود، بلکه باعث محافظت از آن در برابر عوامل شیمیایی، فیزیکی و محیطی نیرز خواهد شد. بنابراین آشنایی با انواع مدل چاپ و بسته بندی برای حضور جدی در صنعت رقابتی بسته بندی ضروری است.

تأثیر بسته بندی بر عادت‌های خرید مصرف کننده

رنگ و سبک بسته بندی مواد غذایی شما نقشی حیاتی در تأثیر خرید مشتری دارد. از این گذشته، مغز انسان (خریدار) به شکل عجیبی به رنگ‌ها واکنش نشان می‌دهد. بنابراین رنگ‌های بسته بندی خود را هوشمندانه انتخاب کنید. به عنوان مثال، بسته بندی سفید انتقال دهنده احساس سادگی به مخاطب است.

به همین دلیل برای محصولات لبنی عموماً از این رنگ استفاده می‌شود. بسته بندی نارنجی یک ترکیب فوق العاده از انرژی و سرگرمی است. به همین دلیل معمولاً تولیدکنندگان انواع نوشیدنی‌های ورزشی و انرژی زا از این رنگ برای بسته بندی محصولات خود استفاده می‌کنند.

آنها را برای نوشیدنی‌های ورزشی و نوشیدنی‌های تابستانی ایده آل می‌کند. همچنین، رنگ‌ها و طعم‌ها را مانند زرد برای موز و قرمز برای سیب مطابقت دهید. قلم‌ها نیز نقش مهمی دارند. مطمئن شوید که برای مخاطبان هدف شما قابل خواندن هستند.

چاپ و بسته بندی مواد غذایی در صنعت با استفاده از استراتژی‌های نوآورانه می‌تواند باعث ایجاد تغییراتی بسیار شگفت انگیز گردد.

امروزه چاپ سه بعدی در صنایع غذایی به عنوان یک فناوری در حال ظهور شناخته می‌شود. این فناوری تقریباً باعث متحول شدن صنایع مختلف به ویژه صنایع غذایی شده است.

تولید مواد غذایی که غالباً با کمک فناوری چاپ و بسته بندی سه بعدی انجام می‌گیرد، با توجه به نقاط ضف این در تضاد با عملیات ماشینکاری معمول است که در آن مواد برای دستیابی به نتیجه یا طراحی مطلوب برداشته می‌شود. طی سالیان متمادی فناوری‌های مختلف چاپ سه بعدی به وجود آمده و هر یک از آنها کاربردها و نقاط قوت خاصی دارند:

چرا بسته بندی مواد غذایی اینقدر مهم است؟

بسته بندی باعث حفظ کیفیت غذا و همچنین جلب مشتری می‌شود. بیشتر مشتریان احتمالاً در مورد کیفیت غذا از بسته بندی قضاوت می‌کنند. چاپ و بسته بندی به ویژه در رابطه با انواع مواد غذایی صرفاً جنبه حفظ کیفیت ندارد و از جهات مختلفی می‌توان این موضوع را بررسی کرد.

شرکت‌های بسته بندی بسته با انتخاب یک طرح منحصر به فرد، ایده آل ترین گزینه از نظر مشتری را به نمایش می‌گذارند. شرکت‌ها تحقیقات زیادی را انجام می‌دهند تا بهترین ایده‌ها را برای بسته‌های مفیدی که می‌تواند محصول را از واکنش‌های شیمیایی، نور و گرد و غبار محافظت کند، به‌دست آورند. بسته بندی نامناسب مواد غذایی بر کیفیت و طعم محصول نیز تأثیر می‌گذارد.

چه عواملی در افزایش کیفیت بسته بندی مواد غذایی موثراند؟

هر نوعی از بسته بندی مواد غذایی ویژگی‌های خاص خود را دارد. برخی از غذاهای خاص احتمالاً نیازمند نوع بسته بندی ویژه‌ای هستند.

  • نوع مواد مورد استفاده در بسته بندی
  • طرح نهایی بسته بندی
  • نوع ماده غذایی
  • حفظ ماندگاری مواد غذایی
  • سازگاری با شرایط محیطی
  • سهولت استفاده برای مصرف کننده
  • دسترس ساده
  • هزینه‌های مقرون به صرفه

انواع موارد مورد استفاده در صنایع چاپ و بسته بندی

چاپ و بسته بندی مواد غذایی با استفاده از مواد مختلفی از جمله پلاستیک، فلزات و کاغذ و چوب انجام می‌گیرد. بررسی مزایا و امتیازات هر یک از روش‌های بسته بندی می‌تواند باعث دستیابی به یک جمع بندی بسیار هوشمندانه گردد.

مصرف کنندگان انتظار بسته بندی با جذابیت بالا، کاربردی و ماندگار را دارند. چاپخانه به عنوان یک صنعت جذاب دائماً با محصولات و فن آوری های جدید در حال تغییر و تحول‌اند. این تغییرات همواره در راه پاسخگویی به نیاز و تقاضا مصرف کنندگان انجام می‌گیرد.

سلفون و پلاستیک به عنوان دو نمونه از کاربردی‌ترین مواد اولیه در این صنعت شناخته می‌شوند که از نظر کیفیت، قیمت و همینطور سازگاری با محیط زیست، گزینه‌ای مناسب به نظر می‌رسند.

استفاده از بسته بندی هوشمند و رعایت اصل هوشمندی اطلاعات و جزئیات در صنعت چاپ، یک راه فوق العاده مؤثر برای جلب توجه مشتریان است. بسته بندی هوشمند برای مصرف کنندگان هوشمند شعاری است که بسیاری از شرکت‌های بزرگ از آن الگو برداری می‌کنند.

منبع : گروه آموزش چاپ و بسته بندی چاپ آموز  Www.chapamoz.ir

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .