به گزارش پایگاه خبری نشان :

هر شغل و کسب و کاری که دارید، سعی کنید حتماً در زمینه دانش شبکه کامپیوتری اطلاعاتی داشته باشید؛ زیرا این تخصص در همه مشاغل مورد نیاز است. مهم ترین و بهترین مرکز آموزش شبکه، یعنی آموزش شبکه با رایان پشتیبان ( صفر تا صد ) را برای شما عزیزان بررسی می کنیم.

چرا باید یادگیری شبکه را شروع کنیم؟

در این روز ها، به دلیل گسترش شرکت ها و استفاده فراوان آن ها از شبکه های کامپیوتری، مسلماً هر یک از این شرکت ها به فردی نیاز دارند تا بتواند شبکه آن ها را مدیریت کند. کسی که در این حرفه مهارت دیده باشد، به راحتی می تواند با سیستم های پیچیده کار کند و از بروز مشکل در آن ها خودداری کند. از سوی دیگر، آموزش شبکه یکی از رشته هایی است که مورد قبول شرکت ها در سراسر دنیاست. پس با آموزش شبکه، می توانید به کشور های دیگر هم مهاجرت کنید و از این حرفه، درآمد زیادی کسب کنید.

راه های یادگیری شبکه

همان طور که گفتیم، آموزش شبکه یکی از مهم ترین مسائلی است که در سراسر جهان طرفدار دارد. سالانه افراد زیادی برای آموزش شبکه اقدام می کنند. شبکه بسیار پیچیده تر از چیزی است که در تخیل شما می گنجد. برای یادگیری شبکه باید از مفاهیم ابتدایی آن، یعنی از الفبای شبکه شروع کنیم. یادگیری دقیق مفاهیم و الفبای شبکه، کمک بزرگی برای مراحل بعدی آموزش شبکه به شما می کند. در همین حین، اگر به این مفاهیم کلی تسلط نداشته باشید، باعث می شود که موضوعات پیچیده تر بعدی هم کاملاً درک نکنید.

دومین مرحله آموزش شبکه با طعم رایان پشتیبان ( صفر تا صد ) این است که شاخه مورد علاقه خود را انتخاب کنید. در این مرحله، شما باید انتخاب کنید که به کدام شاخه علاقه بیشتری دارید. باید بین شاخه هایی مثل گرافیک، سخت افزار، نرم افزار، وایرلس و... یکی را انتخاب کنید و در همان حوزه آموزش بببینید. در این مرحله، سه حالت انتخاب دارید:

سیسکو

سیسکو، بزرگ ترین تجهیزات شبکه در جهان را ایجاد می کند. مهم ترین مسائل اینترنت، با استفاده از سیسکو ایجاد شده اند. این تجهیزات، از امنیت و پایداری بسیار بالایی برخوردار هستند. بازار کار سیسکو در ایران بسیار خوب اما یادگیری و آموزش آن تقریباً سخت است. البته به یاد داشته باشید که درآمد سیسکو نسبت به سختی آن هم بسیار خوب و منطقی است. همان طور که ذکر شد، یادگیری دستورات سیسکو دشوار است و حتماً باید از متخصصین ماهر در این حرفه کمک بخواهید. رایان پشتیبان در همه جای آموزش شبکه با شما خواهد بود.

همه مسائل در سیسکو، مبتنی بر خط فرمان است و هیچ محیط گرافیکی ندارد. لازم به ذکر است که اگر در حد مبتدی در حوزه شبکه اطلاعات دارید و می توانید کمی با آن کار کنید، می توانید سیسکو را انتخاب کنید. اما اگر هیچ زمینه یا آشنایی قبلی با شبکه ندارید، بهتر است از شاخه سیسکو دوری کنید. زیرا بسیار پیچیده است و ممکن است باعث شود از این حوزه دل زده شوید.

مایکروسافت

اگر به محیط مبتنی بر فرمان علاقه ندارید، می توانید شاخه مایکروسافت را انتخاب کنید. جالب است بدانید که اکثر شرکت ها و سازمان ها از شاخه مایکروسافت استفاده می کنند. به همین دلیل اگر به دنبال آموزش شبکه برای بازار کار هستید، این شاخه می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. محیط مایکروسافت کاملاً گرافیکی است و همین موضوع، کار کردن با آن را بسیار لذت بخش کرده است. برای بازار کار هم هر دو عالی هستند. سیسکو، موضوعات سخت افزاری را پوشش می دهد و مایکروسافت، موضوعات نرم افزاری را مدیریت می کند.

آموزش شبکه برای بازار کار ایران

برای دریافت یک درآمد خوب و قابل قبول در ایران، بهتر است که در هر سه شاخه، آموزش دیده باشید. برای این که به راحتی در حوزه شبکه کار مورد علاقه خود را پیدا کنید، شاخه مورد علاقه خود را انتخاب کرده و در حوزه آن آموزش ببینید. رایان پشتیبان، یکی از معتبرترین سایت ها برای آموزش حرفه ای همه شاخه های ذکر شده است.

آموزش شبکه برای مهاجرت

برای یافتن شغل در شرکت های خارج از کشور، باید در اولین قدم حرفه ای باشید. زیرا مهم ترین اولویت این شرکت ها و سازمان ها، تخصص و مهارت در یکی از شاخه های خاص (یعنی سیسکو، مایکروسافت یا میکروتیک) است. پس اگر تمایل دارید مهاجرت کرده و با استفاده از شبکه کسب درآمد کنید، باید در ابتدا تخصص خود را ارتقا دهید.

مزایای فوق العاده آموزش شبکه

شما اگر شبکه را به خوبی یاد گرفته باشید، از مزایای منحصر به فرد آن بهره خواهید برد. بعد از یاد گرفتن شبکه به صورت حرفه ای، می توانید در شرکت ها و مشاغل زیادی استخدام شده و کسب درآمد کنید. برای آموزش شبکه به طور کارآمد، از رایان پشتیبان کمک بخواهید. اگر در شبکه تخصص کافی دارید، می توانید در مشاغلی که در زیر نام می بریم، مشغول به کار شوید.

معمار شبکه

معمار شبکه در شرکت ها، شبکه ای برای کامپیوتر ها ایجاد می کند که به آن ها کمک می کند تا اطلاعات و فایل ها را راحت تر منتقل کنند. حتی گاهی اوقات سرعت انتقال این اطلاعات هم بیشتر می کند. پس مهم ترین کار یک معمار شبکه، تسهیل انتقال اطلاعات بین کامپیوتر ها است.

مدیریت شبکه

کار مدیر شبکه، این است که همه کامپیوتر ها را به کامپیوتر مادر (سرور) متصل می کند. این فرد باید کاملاً مراقب سرور باشد، اطلاعات مختلف را وارد سرور کند، هر از چند گاهی هم باید سیستم را به روز کند. علاوه بر این، مدیر شبکه باید مواظب زیر ساخت هایی که کامپیوتر ها را به هم وصل کرده است هم باشد. یک مدیر شبکه، وظیفه دارد به سؤالات کاربران پاسخ دهد و اطلاعات کارمندان جدید را وارد سرور کند. به علاوه، برای افزایش امنیت شبکه، مجبور است گاهی اوقات در دوره های جدیدی درمورد شبکه شرکت کند.

مدیر سیستم اطلاعاتی

مدیر سیستم اطلاعاتی، علاوه بر مواظبت از زیر ساخت های اطلاعاتی، وظیفه دارد آن ها را گسترش دهد. بهینه سازی زیر ساخت های فناوری اطلاعات، یکی دیگر از وظایف مدیر سیستم اطلاعاتی است. علاوه بر این، این فرد باید به ارزیابی تجهیزات شبکه بپردازد و برای بهبود عملکرد آن ها تلاش کند.

تکنسین شبکه

اگر بخشی از سیستم دچار مشکل شود، تکنسین شبکه وارد عمل می شود. این فرد با استفاده از نرم افزار ها یا برخی سخت افزار ها، به حل مشکلات مربوط به سیستم های کوچک کمک می کند. پس به طور کلی، کار تکنسین شبکه، عیب یابی و رفع مشکلات سیستم های کوچک و نصب یا آپدیت برنامه ها است.

آموزش صفر تا صد شبکه با رایان پشتیبان

از آنجا که شبکه جزء جدانشدنی شرکت ها و سازمان های مهم است، پس یادگیری آن یکی از مسائل حائز اهمیت است. شما برای پیشرفت در این حوزه، می توانید از آموزش شبکه با رایان پشتیبان (www.rayanposhtiban.com) بهره ببرید. رایان پشتیبان، همه موضوعات مربوط به شبکه را از صفر تا صد آموزش می دهد. حتی کسانی که هیچ آشنایی قبلی با این حوزه ندارند هم می توانند از این آموزش ها استفاده کنند. علاوه بر آموزش شبکه، یکی از مهم ترین خدمات رایان پشتیبان، پشتیبانی از کامپیوتر هاست.