به گزارش پایگاه خبری نشان :

این موضوع به‌ویژه برای مبتدیان که دید کاملی ندارند اهمیت بیشتری دارد. همچنین ممکن است درباره آینده شغلی در این حوزه ابهاماتی وجود داشته باشد، اما جای نگرانی نیست. اگر می‌خواهید همه چیز را درباره این موضوع بدانید تا انتها این مطلب را دنبال کنید.

کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید: آینده در ایران و جهان

قبل از شروع باید گفت که برنامه‌نویسی واقعاً یک شغل است که در جهان امروز بسیار هم ضروری است. تفاوتی ندارد که چه زبانی انتخاب می‌کنید و یا در چه حوزه‌ای مشغول هستید. کاری که شما انجام می‌دهید، شغلی است که پیش‌بینی می‌شود در سال‌های 2019 تا 2029 به میزان 11 درصد در سال رشد داشته باشد. این عدد بالاتر از متوسط توسعه مشاغل دیگر در همه جای جهان است. دنیای فناوری روزانه پیشرفت می‌کند و آینده همه انسان‌ها به آن وابسته است و این غیرقابل‌انکار است.

با این توضیحات کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید هم مانند تمام حوزه‌های برنامه‌نویسی کامپیوتری یک شغل تمام‌وقت است. میزان رشد آن 21 درصد در سال است که در حال حاضر بالاتر از متوسط رشد برنامه‌نویسی (همه حوزه‌های آن) قرار دارد. هر روز به تعداد کاربران تلفن‌های همراه هوشمند افزوده می‌شود.

حدود 73 درصد این بازار در اختیار سیستم‌عامل اندروید است. پس طبیعی است که رشد اندروید زیاد باشد. علاوه‌بر تلفن‌های همراه، گجت‌های پوشیدنی و دستگاه‌های دیگر هم مجهز به اندروید شده‌اند. پیش‌بینی می‌شود با گسترش اینترنت اشیا (IOT) احتمال رشد این سیستم‌عامل بیشتر هم شود.

با وجود این توضیحات، کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید چشم‌انداز روشنی دارد. این موضوع نه‌تنها در دنیا که در کشور ما هم برقرار است. تعداد مؤسسات، سازمان‌ها و نهادهایی که قصد دارند اپلیکیشن اندروید راه‌اندازی کنند شدیداً در حال گسترش است.

22

به یک برنامه‌نویس اندروید نیاز است

قبلاً توضیح داده شد که اگر برنامه‌نویسی اندروید را انتخاب کنید آینده روشنی پیشروی شماست. در کشور ما هم کسب درآمد از برنامه‌ نویسی اندروید به‌خوبی در حال جا افتادن است. با جود این، بهتر است بیشتر در این باره توضیح دهیم.

آیا تابه‌حال سری به وب‌سایت‌هایی که به دنبال استخدام هستند زده‌اید؟ اگر به دنبال برنامه‌نویس اندروید باشید آگهی‌های زیادی می‌بینید که تعداد زیاد آن‌ها باعث تعجب شما می‌شود. این حقیقت دارد و تقاضای زیادی برای برنامه‌نویس اندروید وجود دارد که به چند دلیل است. اول‌ازهمه محبوبیت بالاتر اندروید در ایران و جهان است که در ادامه بیشتر درباره آن توضیح می‌دهیم. دوم از همه استقبال عموم مردم از روش‌های پرداخت یا کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید است.

 

روش‌های پرداخت در اندروید

به‌طورکلی روش‌هایی که باعث کسب درآمد از اپلیکیشن می‌شود به چند شکل است:

  1. خرید اپلیکیشن که قبل از استفاده باید پول پرداخت شود.
  2. پرداخت درون‌برنامه‌ای که در ازای امکانات بیشتر است.
  3. تبلیغات درون ‌برنامه

وجود این روش‌ها باعث می‌شود دست توسعه دهندگان برای کسب درآمد باز باشد. این روش‌ها در کشور ما جا افتاده و کاربران هم مبلغ لازم را پرداخت می‌کنند. به‌طور خلاصه نتیجه این است که اگر می‌خواهید اندروید منبع درآمد شما باشد در کشور ما راه بسیار هموار است.

کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید: دلایل محبوبیت اندروید

چند دلیل برای این محبوبیت وجود دارد که کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید جذابیت زیادی داشته باشد.

  1. تعداد تلفن‌های همراه با این سیستم‌عامل زیاد است.
  2. تنوع قیمتی محصولات اندرویدی
  3. سازگاری بالا با دستگاه‌های جانبی
  4. فراگیر شدن هوش مصنوعی در اندروید
  5. تنوع در دستگاه‌های اندرویدی

 

کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید: تنوع کاری بالا

اگر تصور می‌کنید کار شما خسته‌کننده است سخت در اشتباه هستید! برنامه‌نویسی ذاتاً یک کار جذاب و متنوع است و چالش‌های زیادی برای شما دارد. برنامه‌نویسی اندروید از آن هم جذاب‌تر است زیرا تا دلتان بخواهید می‌توانید خلاقیت وارد آن کنید. کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید زمانی جذاب‌تر می‌شود که سازمان‌های استخدام‌کننده شما هم متنوع باشند.

امروزه نمی‌توان حدی برای شرکت‌هایی که به دنبال برنامه‌نویسی اندروید هستند قائل شد. شاید در درجه اول شما در استخدام یک شرکت برنامه‌نویسی باشید اما کار شما مخاطب‌های مختلفی دارد. این مخاطب گاهی شرکت‌های تجهیزات پزشکی است و گاهی سازمان‌های دولتی و یا شرکت‌های دیگر. به ‌این‌ترتیب زمانی که کار خود را شروع کنید با افراد و حوزه‌های مختلف سروکار دارید. تجربه کاری شما در اینصورت بسیار زیاد می‌شود و با حوزه‌های مختلف آشنا می‌شوید.

222

آموزش خوب، کلید ورود به بازار

شروع کار و کسب درآمد از برنامه ‌نویسی اندروید پیش‌نیاز مهمی دارد و آن هم داشتن یک دوره خوب است. یک دوره خوب باید همه چیز را از ابتدا و سطح مقدماتی تا مباحث پیشرفته توضیح دهد. ممکن است فردی هیچ تجربه‌ای در زمینه برنامه‌نویسی نداشته باشد؛ پس باید توضیحات با صبر و حوصله باشد. برنامه‌نویسی یک مهارت است و باید به شما دید مناسب برنامه‌نویسی داده شود. این دید قدرت حل مسئله و تفکر انتقادی لازم دارد پس این مباحث باید حتماً از طریق آموزش در ذهن شما گنجانده شود.

کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید زمانی برای شما امکان‌پذیر می‌شود که خدمات شما منجر به سود شود. منظور این است که اپلیکیشنی که طراحی می‌کنید یا هر خدمت دیگری که ارائه می‌کنید باید تجاری‌سازی شود. زمانی که این‌طور نباشد هیچ ارزشی در کار شما نیست پس این موضوع باید در آموزش برنامه نویسی اندروید هم وجود داشته باشد. آموزش مناسب باید با مثال‌های کافی مهارت حل مسئله در دنیای واقعی را به شما آموزش دهد. نتیجه این است که زمان کار این دیدگاه در شما به وجود می‌آید که کار در جهت کسب درآمد برای فرد یا سازمان باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود مقاله تفاوت برنامه نویسی ios  و اندروید را از سایت نوین دولوپرژ مطالعه فرمایید.

نتیجه‌گیری و کلام آخر

در این مقاله درباره کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید و جایگاه آن در بازار کار توضیح دادیم. همچنین شرایط ورود به بازار هم توضیح دادیم و مشخص کردیم چه نکاتی باید رعایت شود. لطفا نظر و تجربه خود را در این خصوص بیان کنید تا دیگران نیز از آن بهرمند شوند.

https://novindevelopers.com/