به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

مخالف باشید یا موافق باید اعتراف کنید که یکی از مهم‌ترین بازار‌های امروز جهان که در آن افراد مشارکت کرده و می‌خواهند از طریق آن درآمد کسب کنند بازار ارز دیجیتال است. افراد زیادی هر روزه قیمت لحظه ای ارز دیجیتال را دنبال می‌کنند و در صرافی‌های مختلف آنلاین ایرانی و خارجی مثل صرافی ارز دیجیتال والکس لیست ارز دیجیتال را برای مشاهده قیمت ارز دیجیتال می‌نگرند. حال یک چیز درباره دنیای کریپتوکارنسی واضح است و آن این‌که سرمایه‌گذاران جدید با توجه به وضع بازار بسیار دوست دارند تا پیش‌بینی خوب و دقیقی از قیمت ارز دیجیتال داشته باشند. با مشاهده جدول ارز دیجیتال خواهید فهمید که هر روزه قیمت‌ها دچار نوساناتی می‌شوند و بدون تحلیل و داشتن داده‌های دقیق و منطقی احتمال این‌که بتوانید در آینده این بازار موفق شوید، بسیار بعید است. بنابراین باید قیمت ارز دیجیتال را به خوبی پیش‌بینی کنید و بعد سرمایه‌گذاری کنید. در این مقاله می‌خواهیم به شما روش‌های پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال را با توجه به وضعیت بازار ارز دیجیتال بیان کنیم.

 سه نوع تحلیل بازار‌های مالی و بازار ارز دیجیتال چه هستند؟

به طور کلی سه نوع تحلیل بازار وجود دارد که در دنیای اقتصاد در سال‌های اخیر رواج داشته است. اولین نوع تحلیل به قرن 18 میلادی بر می‌گردد و داستانش به چارت‌های مختلفی می‌رسد که به وسیله آن روند قیمت برنج در ژاپن را پیش‌بینی می‌کردند.

تحلیل تکنیکال

اولین نوع، تحلیل تکنیکال است که بر اساس ترند‌های آماری و نشانه‌های مثل تاریخچه قیمت و الگو‌ها و چارت‌های قیمتی، پیش‌بینی می‌شود که قیمت یک دارایی در آینده چگونه خواهد بود.

تحلیل فاندامنتال

نوع دوم تحلیل فاندامنتال است که اگر با بازار ارز دیجیتال آشنا باشید، حتماً اسمش را شنیده‌اید. به طور کلی تحلیل فاندامنتال شامل جنبه‌هایی از بازار می‌شود که اشاره به فاکتور‌هایی جهانی می‌کند که مثل سیاست و اقتصاد در روند قیمت‌گذاری یک دارایی اثر دارند.

تحلیل کمّی

سومین نوع تحلیل، به عنوان تحلیل کمّی شناخته می‌شود و به تاریخچه عملکرد بازار توجه دارد. از این نوع تحلیل در کنار تحلیل فاندامنتال و تکنیکال استفاده می‌شود. سرمایه‌گذاران می‌توانند از محاسبات تحلیل کمی برای پیش‌بینی آینده قیمت ارز دیجیتال استفاده کنند.

چطور قیمت کریپتوکارنسی را پیش‌بینی کنیم؟

با رجوع به سایت‌های صرافی ارز دیجیتال می‌توانید قیمت لحظه ای ارز دیجیتال را ببینید و در همان آن متوجه می‌شوید که جدول ارز دیجیتال به صورت لحظه‌ای تغییر می‌کند. عوامل مختلفی روی قیمت کریپتوکارنسی اثرگذار هستند. در بالا اشاره کردیم شما برای این‌که بتوانید قیمت ارز دیجیتال را پیش‌بینی کنید باید به انواع تحلیل بازار آشنا باشید. برخی از صرافی‌های معتبر بازار مثل والکس به شما ابزار‌هایی برای تحلیل بازار ارائه می‌کنند که به وسیله آن‌ها می‌توانید قیمت ارز دیجیتال را پیش‌بینی کنید.

بکارگیری تحلیل فاندامنتال برای پیش بینی قیمت ارز دیجیتال

تحلیل فاندامنتال در میان سه نوع تحلیل بالا جزء کارآمدترین روش‌ها برای پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال است. گفتیم که قیمت لحظه ای ارز دیجیتال مدام در حال تغییر است و این به خاطر آن است که عوامل بیرونی اثرات جدی و مشخصی روی قیمت ارز دیجیتال می‌گذارند.

شما با ارزیابی ارزش حقیقی یک کریپتوکارنسی می‌توانید تعیین کنید که آیا قیمت آن کریپتو در بازار ارز دیجیتال بیش از حد است یا کمتر. این ارزیابی را می‌توانید از طریق شرایط اقتصاد، شرایط بازار کریپتوکارنسی، شرکتی که دارد آن ارز دیجیتال را تولید می‌کند و همچنین عوامل دیگر به دست بیاورید.

14

استفاده از تحلیل فاندامنتال برای پیش‌بینی قیمت، جدول قیمت ارز دیجیتال به شما این امکان را می‌دهد که بزرگ‌تر بیندیشید. زیرا شما فاکتور‌هایی را در نظر می‌گیرید که در تحلیل تکنیکال مشخص نیستند و برای همین می‌توانید پیش‌بینی بهتری از قیمت ارز دیجیتال در لیست ارز دیجیتال موجود در بازار داشته باشید.

فایده استفاده از تحلیل فاندامنتال این است که روی عوامل خارجی تمرکز می‌کند و این عوامل می‌توانند روی عملکرد کریپتوکارنسی‌های مختلفی که با توجه به آن شرایط قیمتشان تغییر می‌کند اثر بگذارد. بنابراین شما برای پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال در آینده بهتر است از تحلیل فاندامنتال استفاده کنید.

چه عواملی روی قیمت ارز دیجیتال اثر می‌گذارند؟

بیان کردیم که بهترین روش برای پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال این است که با توجه به بازار ارز دیجیتال و استفاده از تحلیل فاندامنتال ببینید که در جدول ارز دیجیتال در آینده کدام کریپتوکارنسی برتری پیدا خواهد کرد. در ادامه می‌خواهیم به طور خلاصه به چند عاملی اشاره کنیم که روی قیمت ارز دیجیتال و ارزش‌گذاری آن اثر دارند.

نحوه استخراج

یکی از عوامل تعیین‌کننده قیمت ارز دیجیتال این است که آن کریپتوکارنسی از چه الگوریتمی برای استخراج و به دست آوردن استفاده می‌کند. الگوریتم اثبات کار توسط بیت کوین و اثبات سهام توسط اتریوم استفاده می‌شوند؛ الگوریتم‌های دیگری وجود دارند که هر یک روی قیمت ارز دیجیتال اثر می‌گذارند.

عرضه و تقاضا

یکی از مهم‌ترین عوامل که سبب می‌شود قیمت لحظه ای ارز دیجیتال تغییر کند عرضه و تقاضاست. هنگامی که به یک صرافی معتبر ارز دیجیتال مثل والکس رجوع می‌کنید برخی ارز‌های دیجیتال فروش بیشتری از دیگر ارز‌ها دارند و همین امر روی بازار ارز دیجیتال اثر جدی دارد و قیمت ارز دیجیتال را تغییر می‌دهد.

عوامل سیاسی و اقتصادی

همه می‌دانند که اقتصاد از سیاست جدا نیست. چند ماه اخیر نشان داده است که چطور جنگ و ناآرامی در اروپا و دیگر عوامل سیاسی سبب شده است که قیمت ارز دیجیتال در تغییر قرار بگیرد. به همین دلیل یکی از عوامل مهم تعیین قیمت که باید در هنگام پیش‌بینی جدول ارز دیجیتال در نظر بگیرید عوامل سیاسی و اقتصادی است.

جمع‌بندی

دنیای کریپتوکارنسی دنیای آسانی برای تازه‌واردان نیست و شما به عنوان یک سرمایه‌گذار باید روش‌های مختلف و مهم قیمت‌گذاری ارز دیجیتال را بدانید. اگر صرافی‌های معتبر ایرانی مثل والکس را دنبال کنید می‌بینید که قیمت لحظه ای ارز دیجیتال مدام در حال تغییر است و به همین دلیل هنگام ورود به بازار ارز دیجیتال بهتر است که آگاهانه تصمیم‌گیری کنید. بهتر است تصمیم خود را بر اساس تحلیل فاندامنتال بگیرید زیرا این یکی از کارآمدترین روش‌ها برای پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال است.

صرافی معتبر والکس به شما ابزار‌های مختلفی ارائه کرده تا بتوانید با استفاده از آن‌ها قیمت ارز دیجیتال را پیش‌بینی کنید و سرمایه‌گذاری موفقی در این بازار پر تلاطم داشته باشید. والکس سیستمی ارائه کرده است که بر اساس آن می‌توانید قیمت لحظه ای ارز دیجیتال را به صورت دقیق و مشخص مشاهده کنید و با دنبال کردن قیمت ارز دیجیتال از طریق صرافی معتبر ارز دیجیتال والکس، موفقیت را در این بازار تجربه کنید.