به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

همان طور که در مقاله روش پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال نیز گفته شد، دنیای نوپای ارزهای دیجیتال روش‌های زیادی را برای کسب درآمد پیش روی کاربران خود گذاشته است. اولین راهی که همه فعالان بازار ارز دیجیتال با آن آشنایی دارند، ترید یا معامله کردن است. تغییرات قیمت ارز دیجیتال پایه، یعنی بیت کوین در طول ۲۴ ساعت می‌تواند بین ۱۰ تا ۱۵ درصد متغیر باشد. با این وجود بازار ارز دیجیتال بارها نشان داده که می‌تواند با پامپ و دامپ‌های ناگهانی، معامله‎گران را دچار سود و زیان‌های بسیار کند. کوین و توکن‌های کوچکتر بیشتر دچار نوسانات می‌شوند؛ بنابراین معامله‌گران باید از قیمت لحظه ای ارز دیجیتال با خبر شوند. در ادامه مقاله در مورد اهمیت قیمت ارز دیجیتال و نحوه کسب سود از آن بیشتر صحبت خواهیم کرد و ابزارهایی را برای مشاهده قیمت در بازار ارز دیجیتال معرفی خواهیم کرد.

چگونه با دانستن قیمت ارز دیجیتال سود کسب کنیم؟

دانستن قیمت ارز دیجیتال و مشاهده روند آن روی نمودار برای معامله‌گران بازار ارز دیجیتال بسیار حائز اهمیت است. بسیاری از ارزهایی که به تازگی لانچ می‌شوند، با افزایش قیمت ناگهانی همراه هستند. با دانستن تاریخ لانچ شدن و چک کردن قیمت لحظه ای ارز دیجیتال می‌توان از این ارزها سود کسب کرد.

استفاده از نوسانات قیمت ارز دیجیتال

یکی از رایج‌ترین روش‌های کسب سود از بازار ارز دیجیتال، استفاده از نوسانات قیمت ارز دیجیتال است. معامله‌گران نوسان با مشاهده لیست ارز دیجیتال، یکی از آن‌ها را انتخاب کرده و آن را روی چارت بررسی می‌کند تا با یافتن موقعیتی مناسب، پوزیشن خرید یا فروش باز کند.

10

پیدا کردن سودده‌ترین و ضررده‌ترین ارزها در طول ۲۴ ساعت

یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد از قیمت ارز دیجیتال، پیدا کردن سودده‌ترین و ضررده‌ترین ارزها در طول ۲۴ ساعت است. این کوین‌ها را معمولا با عنوان Top Gainers و Top Losers در کنار جدول ارز دیجیتال نمایش داده می‌شوند. با یافتن این ارزها می‌توانید آن‌ها را از لحاظ تکنیکالی و فاندامنتالی بررسی کنید و در صورت مشاهده موقعیت مناسب برای ورود، بر اساس استراتژی شخصی خود عمل کنید.

بسیاری از معامله‌گران در لیست ارز دیجیتال به دنبال ارزهایی می‌گردند که در طول ۲۴ ساعت بین ۵ تا ۲۰ درصد افزایش داشته‌اند. آن‌ها با مشاهده قیمت ارز دیجیتال، آن‌ها را روی نمودار بررسی می‌کنند و در صورت دیدن نشانه‌های ادامه روند صعودی، مثل شکستن خط روند یا شکستن محدوده مقاومت، وارد معامله می‌شوند و سود کسب می‌کنند.

چگونه می‌توان قیمت لحظه ای ارز دیجیتال را مشاهده کرد؟

معامله‌گران از ابزارهای گوناگونی برای مشاهده قیمت ارز دیجیتال استفاده می‌کنند. آسان‌ترین راه، استفاده از قیمت لحظه ای ارز دیجیتال صرافی‌هاست. اغلب صرافی‌ها یک لیست ارز دیجیتال از کوین‌هایی که در آن‌ها معامله می‌شوند را به کاربران خود ارائه می‌دهند. کاربران می‌توانند در این لیست، قیمت ارز دیجیتال را مشاهده کنند. صرافی‌های زیادی دارای این سرویس هستند که در ادامه برخی از آن‌ها را معرفی خواهیم کرد.

صرافی بایننس

صرافی بایننس یکی از بزرگترین صرافی‌ها در بازار ارز دیجیتال است. این صرافی در سال ۲۰۱۷ تاسیس شد. بایننس تمرکز زیادی بر تجارت آلت‌کوین‌ها دارد و معاملات کریپتویی را در بیش از ۶۰۰ ارز دیجیتال ارائه می‌دهد. مانند سایر صرافی‌ها، بایننس نیز خدماتی را در زمینه معامله و ترید، جدول قیمت ارز دیجیتال، جمع‌آوری سرمایه و حذف یا برداشت ارزهای دیجیتال ارائه می‌کند. برای دیدن قیمت ارز دیجیتال در وب‌سایت بایننس باید وارد قسمت Markets شوید. با ورود به این بخش می‌توانید جدول ارز دیجیتال و قیمت هر کدام، میزان تغییرات ۲۴ ساعت، حجم معاملات ۲۴ ساعت، مارکت کپ و بسیاری موارد دیگر را مشاهده کنید. این صرافی توسط تعداد زیادی از معامله‌گران و کاربران برای مبادله و سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود.

صرافی کوینکس

کوینکس یک صرافی ارز دیجیتال با کارمزد پایین است که طیف گسترده‌ای از ارزهای دیجیتال را ساپورت می‌کند. این صرافی امکانات پیشرفته مثل معاملات مارجین را نیز در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. احراز هویت در کوینکس اجباری نیست. صرافی کوینکس نیز سرویس نشان دادن قیمت ارز دیجیتال را به کاربرانش ارائه می‌دهد. افراد می‌توانند در بخش Market مواری مثل لیست ارز دیجیتال، قیمت، حجم معاملات و تغییرات قیمت ارز دیجیتال در تایم قریم‌های مختلف و غیره را مشاهده کنند. همچنین می‌توان جدول ارز دیجیتال را بر اساس ارزهای دیجیتال گیم فای، دیفای، فن توکن، ان اف تی و میم دسته‌بندی کرد.

صرافی کوکوین

کوکوین یک صرافی بزرگ ارز دیجیتال است که امکان خرید، فروش و تجارت ارزهای دیجیتال را فراهم می‌کند. این پلتفرم علاوه بر گزینه‌های معاملاتی اصلی، معاملات مارجین و معاملات فیوچرز را نیز ارائه می‌دهد. کاربران همچنین می‌توانند ارز دیجیتال خود را استیک کنند و سود ماهانه دریافت کنند. در مقایسه با برخی از رقبا، کوکوین کارمزدهای معاملاتی پایینی را دریافت می‌کند که آن را به گزینه‌ای جذاب تبدیل کرده است. برای مشاهده قیمت ارز دیجیتال در وب‌سایت کوکوین می‌توانید به قسمت Market مراجعه کنید. در این بخش می‌توانید جدول ارز دیجیتال، قیمت، حجم معاملات و تغییرات ۲۴ ساعت آن‌ها را مشاهده کنید. همچنین می‌توانید ارزها را بر اساس بیشترین یا کمترین مارکت کپ و سودده‌ترین و زیان‌ده‌ترین در ۲۴ ساعت مرتب کنید.

سرویس قیمت ارز دیجیتال در صرافی والکس

صرافی ارز دیجیتال والکس یک پلتفرم آنلاین مبادلات ارزهای دیجیتال در ایران است. این صرافی مانند یک واسطه میان خریداران و فروشندگان در بازار ارز دیجیتال عمل می‌کند. والکس سرویس قیمت ارز دیجیتال خود را برای سهولت مبادلات کاربران ارائه داده است. در این بخش می‌توانید لیست تمامی ارزهایی که در والکس معامله می‌شوند را به همراه قیمت لحظه ای، حجم معاملات و تغییرات قیمت ۲۴ ساعت آن مشاهده کنید. از مزایای دیگر این سرویس می‌توان به امکان مرتب کردن ارزها در دسته‌بندی‌های متاورس، وب ۳، بازی، اوراکل، دیفای، استیبل کوین، قرارداد هوشمند و توکن صرافی اشاره کرد.