به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

ارز دیجیتال تحولی را در زندگی ها ایجاد نموده است و بیش از یک دهه است باعث امیدواری بسیاری از دل ها گردیده است، اما آیا با توجه به تعداد روز افزون رمز ارز ها، می شود هر رمز ارزی را خرید؟

رمز ارز ها دارایی های دیجیتالی هستند که با رمز نگاری ایمن می شوند، به عنوان یک فناوری نسبتا جدید، آن ها بسیار سوداگرانه هستند و درک ریسک های موجود قبل از سرمایه گذاری مهم است.

گذشته از هر نکته دیگر واقعا چه رمز ارزی را نخریم، در پاسخ به این سوال دو راه در پیش دارید، اگر مصمم هستید و واقعا در پی خرید رمز ارز هستید به سایت دکتر مهدی صادقی نیا مراجعه نمائید و دوره ارز دیجیتال را ببینید، این دوره به طور کامل رمز بازار رمز ارز را برایتان توضیح می دهد، بعد از دوره مسلما نظر شما تغییر نموده است.

یا این که با مطالعه این مقاله با ما باشید تا بیش از پیش نکاتی را گوشزد نموده که در بازار مجازی چه رمز ارزی را بخرید و چه ارز دیجیتالی را نخرید.

 

رمز ارز چیست؟

کریپتوکارنسی یک ارز دیجیتال یا مجازی است که توسط رمز نگاری ایمن گرذیده است و به هر روی تقلبی یا دو برابر کردن آن را تقریبا غیر ممکن می‌ باشد، بسیاری از ارز های دیجیتال شبکه‌ های غیر متمرکز مبتنی بر فناوری بلاک چین هستند، دفتر کل توزیع‌ شده ای دارند که توسط شبکه‌ ای متفاوت از رایانه‌ ها اجرا می‌شود.

یکی از ویژگی‌های مشخص ارز های دیجیتال این است که معمولاً توسط هیچ مرجع مرکزی صادر نمی‌ شوند و از نظر تئوری از دخالت یا دست کاری دولت مصون می‌ مانند.

همان طور که گفته شد ارز دیجیتال شکلی از دارایی دیجیتال مبتنی بر شبکه ای است که در تعداد زیادی از رایانه ها توزیع شده است، این ساختار غیر متمرکز به آن ها اجازه می دهد خارج از کنترل دولت ها و مقامات مرکزی باشند.

برخی از کارشناسان بر این باورند که بلاک چین و فناوری‌ های مرتبط با آن، بسیاری از صنایع امن از جمله امور مالی و حقوقی را مختل می‌ کند.

 مزایای ارز های دیجیتال شامل

  • انتقال پول ارزان تر و سریع تر
  • سیستم های غیر متمرکز
  • نوسان قیمت
  • مصرف انرژی بالا برای فعالیت های ماینینگ
  • استفاده در فعالیت های مجرمانه

شما می توانید برای آموزش ارز دیجیتال به وب سایت دکتر صادقی نیا مراجعه کنید و اطلاعات بیشتری را کسب و کنید و حتی شروع به ترید کنید.

5

انواع ارز های دیجیتال

بسیاری از ارز های رمزپ ایه برای تسهیل کار انجام شده بر روی بلاک چین ساخته شده اند، به عنوان مثال، اتریوم برای استفاده به عنوان پرداخت برای کار های اعتبار سنجی انجام شده در بلاک چین طراحی شده است.

هنگامی که بلاک چین در سپتامبر 2022 به اثبات سهام تبدیل شد، اتر (ETH) وظیفه دیگری را به عنوان مکانیزم سهام داری بلاک چین بر عهده گرفت، XRP ریپل برای استفاده توسط بانک ها جهت تسهیل نقل و انتقالات بین مناطق جغرافیایی مختلف طراحی شده است.

از آن جایی که ارز های رمز پایه زیادی در بازار وجود دارد، شناخت انواع ارز های دیجیتال بسیار مهم است، درک این که آیا سکه مورد نظر شما هدفی دارد یا خیر، می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا ارزش سرمایه گذاری روی آن را دارد یا خیر؟

یک ارز دیجیتال بدون هدف، احتمالاً ریسک بیشتری نسبت به ارز های کار بردی دارد، بیشتر اوقات، وقتی در مورد انواع ارز های دیجیتال می شنوید، نام کوین را هم در کنار آن می بینید.

  • با این حال، نام کوین ها و انواع کوین ها متفاوت است، در این جا برخی از انواعی که با برخی از نام‌ های نشانه‌ ها در آن دسته پیدا خواهید کرد، آمده است: سود آور: XRP و ETH دو نمونه از توکن های کاربردی هستند، آن ها عمل کردهای خاصی را در بلاک چین های مربوطه خود انجام می دهند.
  • تراکنشی یا تجاری: توکن هایی که برای استفاده به عنوان روش پرداخت طراحی شده اند. بیت کوین شناخته شده ترین آنهاست.
  • دولتی: این توکن ها نشان دهنده حق رای یا سایر حقوق در یک بلاک چین، مانند Uniswap هستند.
  • پلتفرم: این توکن ها از برنامه هایی، که برای استفاده از بلاک چین ساخته شده اند، مانند Solana، پشتیبانی می کنند.
  • توکن های امنیتی: توکن هایی که نشان دهنده مالکیت یک دارایی هستند، مانند سهامی که توکن شده است (ارزش به زنجیره بلوکی منتقل شده است)، MS Token نمونه ای از توکن های اوراق بهادار شده است، اگر بتوانید یکی از این ها را برای فروش پیدا کنید، می توانید مالکیت جزئی Millenium Sapphire را به دست آورید.

6

اگر ارز دیجیتالی پیدا کردید که در یکی از این دسته‌ ها قرار نمی‌گیرد، دسته جدیدی پیدا کرده‌ اید یا چیزی را پیدا کرده‌ اید که برای اطمینان از قانونی بودن آن باید بررسی شود.

برای بررسی این گونه موارد نیاز دارید به سایت دکتر مهدی صادقی نیا بروید و بهترین دوره ارز دیجیتال را بازدید کنید، پس از دیدن این دوره به بسیاری از این سوالات پاسخ خواهید داد.

ارز های فیات قدرت خود را از دولت یا مقامات پولی می گیرند، به عنوان مثال، ارز فیات دلاری توسط فدرال رزرو متوقف می شود.

اما ارز های دیجیتال توسط هیچ نهاد دولتی یا خصوصی پشتیبانی نمی شوند، بنا بر این، اثبات وضعیت حقوقی آن ها در حوزه های قضایی مختلف مالی در سراسر جهان دشوار بوده است.

این که ارز های دیجیتال تا حد زیادی خارج از اکثر زیر ساخت های مالی موجود عمل کرده اند، کمکی نمی کند، وضعیت قانونی ارز های رمز پایه پیامد هایی برای استفاده از آن ها در معاملات  روزانه دارد.

در ژوئن 2019، گروه ویژه اقدام مالی (FATF) توصیه کردند که نقل و انتقالات ارز های رمز نگاری شده باید مشمول الزامات قانون باشد، که مستلزم رعایت AML است.

7

سرمایه گذاری بر روی ارز های رمز پایه و سایر پیشنهادات اولیه کوین ("ICO") بسیار پر خطر و سودا گرانه است و این مقاله توصیه ای از طرف دکتر صادقی نیا متخصص و استاد رمز ارز در بازار مجازی است.

ایشان مدرس، تریدر برای سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال هستند، از آن جایی که موقعیت هر فردی منحصر به فرد است، همیشه باید قبل از تصمیم گیری مالی با یک متخصص واجد شرایط مشورت کرد یا بهتر بگوئیم نزد یک مقام آگاه در این زمینه آموزش ببیند.

هیچ گونه تضمین یا ضمانتی در مورد صحت یا به موقع بودن اطلاعات موجود نیست و به قول قدیمی ها بازار با هیچ کس مهربان نیست، لذا ما نمی توانیم بگوئیم چه رمز ارزی را بخرید و چه ارز دیجیتالی را نخرید.

بسته به روحیات هر فرد این موضوع متفاوت است و پس از آموزش در دوره های ارز دیجیتال شما مستقلانه تصمیم می گیرید که اولا بیش از یک سبد داشته باشید و در سبد های مختلف به میل و ظرفیت خود ارز های دیجیتال مختلف بچینید و به دور از احساسات و با رعایت بودن در راه راست، بدون شرکت در هر گونه قمار مجازی به پیش بروید.