به گزارش پایگاه خبری نشان :

بالای هفتاد درصد جمعیت جهان از جمله ایران به اینترنت دسترسی دارند و بخش قابل توجهی از زمان خود را در این فضا سپری می‌کنند. بسیاری از این افراد مشتریان بالقوه‌ای هستند که در اینترنت محصولات و خدمات مورد نظر خود را جستجو می‌کنند، در نتیجه شما این امکان را دارید که با جلب توجه این مشتریان بالقوه، آنان را به خریدار تبدیل کنید. اما چگونه می‌توانید این کار را انجام دهید؟

یکی از روش‌های معرفی محصولات و خدمات در دنیای اینترنت و جذب مشتری، استفاده از تبلیغات اینترنتی است. تبلیغات اینترنتی انواع مختلفی دارد که در ادامه به معرفی تعدادی از مهمترین  و پربازده‌ترین آن‌ها می‌پردازیم.

انواع تبلیغات اینترنتی

انواع تبلیغات اینترنتی

یکی از مزایای طراحی سایت فروشگاهی ، شرکتی و ... برای کسب و کارها، انجام تبلیغات اینترنتی به صورت هدفمند است. اگر شما کسب و کار دارید و می‌خواهید کسب و کار خود را در اینترنت تبلیغ کنید، باید انواع روش‌های تبلیغات اینترنتی را بشناسید و در نهایت با توجه به موضوع و ابزارهای کسب و کار، موضوع تبلیغ، اهداف تبلیغ و بودجه‌ی مورد نظر، از روش‌های مناسب تبلیغات اینترنتی استفاده کنید.

1- تبلیغات بنری

در این نوع از تبلیغات اینترنتی که یکی از رایج‌ترین انواع تبلیغات است، بنر تبلیغاتی مناسبی طراحی شده و در سایت‌هایی که امکان درج بنر تبلیغاتی در آن‌ها وجود دارد، درج می‌شود. به این ترتیب کاربران این سایت‌ها بنر شما را دیده و از طریق روش‌هایی که شما در نظر گرفته‌اید(لینک، شماره تماس و ...)، به کسب و کار شما مراجعه می‌کنند.

بنرهای تبلیغاتی در سایز‌های مختلفی درج می‌شوند و متناسب با سایز، محل درج و سایتی که برای درج تبلیغات از آن بهره می‌برید، قیمت‌های متفاوتی دارند.

 

2- بازاریابی موتور جستجو(SEM)

زمانی که کلمه یا عبارتی را در موتورهای جستجو، سرچ می‌کنید، نتایجی به شما نمایش داده می‌شوند. در کنار برخی از این نتایج، علامت AD یا تبلیغ نمایش داده می‌شود. این نتایج در واقع وب‌سایت‌هایی هستند که با استفاده از روش SEM تبلیغات اینترنتی خود را انجام داده‌اند. در این روش بابت هر کلیکی که کاربران موتورهای جستجو بر روی لینک سایت شما انجام دهند، شما هزینه پرداخت می‌کنید.

در واقع پیش از انجام این روش از تبلیغات، شما کمپین خود را متناسب با بودجه و کلمه‌ی مورد نظرتان شارژ می‌کنید و هزینه‌ی هر کلیک از این شارژ کسر می‌شود.

روش SEM به دلیل کاربران هدفی که به سمت سایت شما هدایت می‌کند، یکی از روش‌های خوب تبلیغات است. زیرا این تبلیغ تنها به کاربرانی نمایش داده می‌شود که خودشان کلمه‌ی مورد نظر را جستجو کرده‌اند.

 

3- بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (SEO)

به دلیل تعداد بالای مشتریان بالقوه‌ای که در اینترنت محصولات مورد نظر خود را جستجو می‌کنند، قرار گرفتن در رتبه‌های برتر گوگل اهمیت زیادی پیدا کرده است. احتمال کلیک افراد بر روی لینک‌های اول، بیشتر از سایر لینک‌هاست. به همین دلیل بر سر رتبه‌های اول موتورهای جستجو رقابت وجود دارد. برای اینکه سایتی بتواند در کلمات کلیدی مورد نظر خود در رتبه‌های برتر قرار بگیرد، باید سایت خود را روی آن کلمات کلیدی برای موتورهای جستجو سئو کند. به همین دلیل سئو سایت یکی از مهمترین کارهایی است که شما باید پس از خرید سایت انجام دهید.

 

4- تبلیغات شبکه‌های اجتماعی

به دلیل حضور تعداد زیادی مشتری بالقوه در شبکه‌های اجتماعی، این روش به یکی از بهترین روش‌ها برای انجام تبلیغات تبدیل شده است. شما می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی مثل فیس بوک، لینکدین، توئیتر و البته اینستاگرام، برای انجام این روش از تبلیغات استفاده کنید.

لوگوی شبکه‌های اجتماعی مختلف

5- تبلیغات همسان(NATIVE)

تبلیغات همسان همانطور که از نامش مشخص است، به نوعی از تبلیغ گفته می‌شود که در جایی مرتبط با موضوع و در بستر و قالبی مشابه محل تبلیغ، درج شود. حال ممکن است این نوع تبلیغ در هر نوع پلتفرمی از جمله اینستاگرام و یا سایت انجام شود. به عنوان مثال زمانی که شما می‌خواهید در اینستاگرام تبلیغات همسان انجام دهید، باید این کار را در قالب و به سبک پیج مورد نظر انجام دهید.

 

6- تبلیغات کلیکی:

در این روش، تبلیغات شما در سایت‌های مختلف نمایش داده می‌شود و افرادی که به تبلیغات شما علاقه داشته باشند روی آن کلیک کرده و وارد سایت شما می‌شوند. به این ترتیب شما فقط به ازای کاربرانی که با اختیار خودشان روی لینک شما کلیک کرده‌اند، هزینه پرداخت می‌کنید.

تبلیغات کلیکی انواع مختلفی مثل تبلیغات کلیکی همسان، ریتارگتینگ و بنری دارد.

 

7- تبلیغات ریتارگتینگ

در تبلیغات ریتارگتینگ، تبلیغات شما به افرادی نمایش داده می‌شود که قبلا یک باز به سایت شما مراجعه کرده‌اند. تبدیل کاربرانی که قبلا از سایت شما بازدید کرده‌اند به مشتری، ساده‌تر از جذب کاربران جدید و تبدیل این افراد به مشتری می‌باشد، به همین دلیل تبلیغات ریتاگتینگ یکی از روش‌های تبلیغات اینترنتی خوب محسوب می‌شود.

 

8- ایمیل مارکتینگ

حتما تا به حال نام ایمیل مارکتینگ را به دفعات شنیده‌اید. در این روش، امکان ارسال ایمیل به صورت انبوه وجود دارد. افراد می‌توانند با ترفندهای مختلفی ایمیل مشتریان خود را به دست بیاورند و در زمان‌های مختلف و با اهداف متفاوت به این افراد، ایمیل ارسال کنند.

در نوشتن محتوای ایمیل مارکتینگ باید نکاتی در نظر گرفته شود تا بازدهی آن افزایش یابد. مواردی مثل قرار دادن "دعوت به اقدام" مناسب، مختصر بودن محتوا، عنوان و شروع جذاب و مفید بودن محتوا از جمله‌ی این نکات هستند. برای هدفمند کردن ایمیل مارکتینگ می‌توانید مخاطبان خود را بر اساس سلایق، نیازها و ... دسته‌بندی کنید و به هر یک از این دسته‌ها،ایمیل مرتبط با خود را ارسال نمایید.

یک کمپین ایمیل مارکتینگ می‌تواند اهداف مختلفی مثل معرفی محصولات و خدمات جدید، جلب رضایت مشتریان قدیمی و حفظ ارتباط با آن‌ها، یادآوری برند و ... داشته باشد.

ارسال ایمیل های ایمیل مارکتینگ

 

9- تبلیغات اپلیکیشن

منظور از تبلیغات اپلیکیشن، تبلیغاتی است که در زمان استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف به کاربران نمایش داده می‌شود. این روش از تبلیغات در آینده طرفداران بیشتری خواهد داشت.

 

10-  تبلیغات ویدئویی:

در این روش از تبلیغات، ویدئوی شما در ابتدای ویدئوهای دیگر قرار می‌گیرد و به بینندگان ویدئوهای دیگر نمایش داده می‌شود. نمونه‌هایی از این نوع از تبلیغات را در سایت‌‌های آپارات و یوتیوب دیده‌اید.

 

جمع‌بندی:

در این مقاله 10 مورد از مهمترین روش‌های بازاریابی اینترنتی معرفی شدند. البته انواع دیگری از بازاریابی اینترنتی از جمله بازاریابی محتوا (content marketing) هم وجود دارند.

برای اینکه بتوانید تبلیغات اینترنتی موثر و موفقی داشته باشید، داشتن سایت مهمترین موضوع است. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که هر سایتی نمی‌تواند باعث موفقیت کمپین تبلیغات اینترنتی شما شود. زیرا هدف نهایی از انجام تبلیغات اینترنتی جذب مخاطبان و حفط آن‌هاست. در صورتی که سایت شما نتواند نظر کاربران را به خود جلب کند، این هدف محقق نخواهد شد. از این رو مهمترین کاری که شما باید انجام دهید انتخاب یک سایت ساز معتبر و خوب است که علاوه بر ارائه‌ی وبسایت عالی، در انتخاب سایت مناسب هم به شما مشاوره بدهد. سایت ساز زرین یکی از شرکت‌هایی است که این کار را به خوبی برای شما انجام می‌دهد. اگر شما قصد خرید سایت را دارید، می‌توانید از مشاوره‌ی رایگان سایت ساز زرین استفاده کنید. برای دریافت مشاوره‌ی رایگان پیش از خرید سایت از این سایت ساز، می‌توانید با شماره‌های 09104326225 و یا 02171053933 تماس بگیرید.