به گزارش پایگاه خبری نشان :

دانش ‌آموزان و داوطلبان زیادی برای شرکت در آزمون سراسری تلاش می‌کنند. داوطلبان تجربی برای اینکه در رشته‌ های پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی و … قبول شوند باید تلاش زیادی کنند. درس‌های گروه تجربی ، ضرایب متفاوتی دارند و داوطلبان با توجه به رشته مورد علاقه خود باید به درس‌ های خاصی اهمیت زیادی بدهند. اما یک درس برای گروه تجربی در تمامی رشته‌ های آن اهمیت زیادی دارد. اهمیت ریاضی در کنکور تجربی بسیار زیاد است و از تاثیر ریاضی در کنکور تجربی به هیچ عنوان نمی‌توان چشم پوشی کرد.

11

 

بررسی سوالات ریاضی در کنکور تجربی :

یکی از مهم ‌ترین درس ‌های گروه تجربی ، درس ریاضی است. داوطلبان و دانش‌ آموزان گروه تجربی باید به  30سوال این درس در دفترچه تخصصی گروه تجربی پاسخ دهند. داوطلبان گروه تجربی در دفترچه شماره 2 یا همان دفترچه تخصصی باید به 5 درس پاسخگو باشند. آخرین درس در این دفترچه مربوط به درس ریاضی است. این بدین معنی است که داوطلبان پس از به اتمام رساندن تمامی درس‌ها به سراغ درس ریاضی می‌آیند.

داوطلبان گروه تجربی باید به 30 سوال این درس در مدت زمان  47 دقیقه پاسخ دهند. این بدین معنی است که داوطلبان برای هر سوال ریاضی به صورت میانگین 1  دقیقه و 56 ثانیه زمان دارند.

بودجه بندی ریاضی تجربی در کنکور سراسری :

تاثیر ریاضی در کنکور تجربی به طور کامل می‌ تواند بر روی رتبه نهایی داوطلبان تاثیر بگذارد. اکثر داوطلبان گروه تجربی با درس ریاضی مشکل دارند و عملکرد مناسبی از خود در این درس نشان نمی‌دهند. همین موضوع موجب می‌شود داوطلبانی که تراز بالایی در درس ریاضی کسب می‌کنند ، رتبه نهایی مناسبی نیز به دست می‌آورند .

یکی از مهم‌ ترین نکاتی که داوطلبان گروه تجربی باید به آن توجه کنند ، بودجه بندی ریاضی در کنکور تجربی است. اگر می‌خواهید عملکرد مناسبی در این درس داشته باشید باید به طور کامل با بودجه بندی درس ریاضی آشنا باشید.  

در این مقاله به بررسی کتاب ریاضی تجربی کنکور گاج می پردازیم .

111

 

کتاب « ریاضی تجربی پایه کنکور گاج » شامل مطالب مرتبط با ریاضی پایه ‌ی دهم و یازدهم بوده که برای داوطلبان کنکور 1401 تالیف شده است. دانش‌آموزان عزیز می‌توانند با تهیه‌ ی جلد مکمل این عنوان به مباحث ریاضی دوازدهم تجربی دسترسی داشته باشند. این کتاب به ارائه‌ی درس ‌نامه‌ های کاربردی پرداخته و به‌ صورت تشریحی مجموعه ‌ای کامل و کارآمد را در اختیار دانش ‌آموزان و داوطلبان کنکور تجربی قرار داده است .

از دیگر ویژگی‌های این کتاب می‌توان به نکات کلیدی ، مثال‌ ها و بانکی جامع از سوالات مرتبط با ریاضیات پایه‌ی دهم و یازدهم تجربی در آن اشاره کرد. دانش‌آموز پس از مطالعه و بررسی کامل درس‌نامه ‌ها برای رویارویی با تست‌های مندرج (حدود 2200 تست) در کتاب که به‌ صورت موضوعی چیدمان شده ، آماده خواهد شد. این موقعیت در اختیار شما قرار گرفته که با تکیه بر پاسخ ‌نامه‌ تشریحی نقاط ضعف خود را شناخته و برای تقویت آن‌ ها تلاش کنید. باید به این مورد توجه داشته باشید که کتاب پیش رو برگرفته از دو کتاب ارزنده ریاضی دهم و ریاضی یازدهم از مجموعه کتاب‌ های میکرو‌طبقه‌ بندی گاج بوده و چنانچه دو کتاب نامبرده را تهیه کرده‌اید ، دیگر نیازی به تهیه‌ی این کتاب نخواهید داشت. این کتاب با همکاری مشترک حسین اسفینی و یوسف داستان در 752 صفحه گردآوری شده و توسط انتشارات بین ‌المللی گاج به چاپ رسیده است.

 

این کتاب موارد زیر را دربرمی‌گیرد :

  • ارائه ‌ی درس ‌نامه‌ و آموزش نکات کاربردی 
  • دارا بودن کادرهای جمع ‌بندی در انتهای هر فصل برای مرور سریع
  • توجه به تمرینات و مثال ‌های کتاب درسی جدید
  • توجه به سبک و سیاق مولفان کتاب‌ های درسی جدید 
  • ارائه‌ ی تست‌ های تالیفی و سراسری همراه با سطح‌ بندی
  • ارائه‌ ی پاسخ‌ های واقعا تشریحی 
  • ارائه ‌ی مشاوره بزرگ (توصیه‌هایی برای زدن تست‌های ریاضی در کنکور)
  • همراه با تست ‌های کنکور سراسری 99
  • تحلیل تست ‌های کنکور سراسری داخل و خارج از کشور چند سال اخیر
  • بیان استراتژی پاسخ‌ گویی به سؤالات کنکور و ستاره‌ دار کردن سؤالات دشوار

 

بسیاری از داوطلبان گروه تجربی، درس زیست شناسی را مهم‌ ترین درس در گروه تجربی می‌دانند. اما تاثیر ریاضی در کنکور تجربی بسیار بیشتر از درس زیست شناسی است. این موضوع دلایلی بسیار زیادی دارد. یکی از این دلایل مربوط به تراز درس ریاضی در کنکور می‌شود. تراز درس ریاضی بسیار بیشتر از درس زیست شناسی است. بنابراین اهمیت درس ریاضی در کنکور تجربی را دست کم نگیرید.

یکی از دلایلی که موجب می‌شود تاثیر ریاضی در کنکور تجربی بیشتر شود ، عملکرد نامناسب داوطلبان تجربی است. این بدین معنی است که اگر داوطلبی بتواند در کنکور تجربی ترازی برابر با 50  درصد برای درس ریاضی کسب کند از 80  درصد رقبا جلو خواهد افتاد زیرا درس ریاضی کاملا مانند آسانسور عمل می‌کند و تراز بالا در این درس اهمیت بسیار زیادی دارد.

1111

همیشه راه‌ها و خط‌های زیادی هستند که بتوانند شما را به هدف‌هایی که دارید برسانند ، اما اگر برای رسیدن به هدفتان از گاج استفاده کنید ، از هم‌‌ مسیرهای خود یک گام فراتر خواهید بود و زودتر از آن‌ ها به مقصد خواهید رسید. کتاب ‌های انتشارات بین ‌المللی گاج یک هدف دارد آن‌ هم جمع ‌بندی و آموزش کامل و ویژه است که خیلی سال بوده به گوش همه ما آشناست. قطعا در دست داشتن چکیده‌ای کامل از مطالب و مضامین اولویت ‌بندی شده ، می‌تواند به بهبود سطح مطالعات دانش‌آموزان کمک شایانی کند. کتاب گاج اثری است جامع و کامل از هر آنچه در پایه‌های دهم ، یازدهم و دوازدهم مطالعه کرده‌اید. با استفاده از این کتاب می‌توانید در فرصتی کوتاه به حجم چشمگیری از اطلاعات کاربردی دسترسی داشته باشید. گروه مؤلفان گاج ، این کتاب  را به‌ گونه ‌ای طراحی کرده‌اند که بتواند پاسخ‌ گوی طیف وسیعی از نیازها‌ی داوطلبان کنکور سراسری باشد. به ‌این ‌ترتیب خواه جزء آن دسته از دانش‌آموزانی باشید که برای رویارویی با کنکور سراسری آمادگی کامل دارند ، یا به ‌تازگی روند مطالعه را آغاز کرده‌اند، این امکان برایتان مهیاست که از مطالب جامع و مفید این کتاب به بهترین شکل ممکن بهره‌ مند شوند. مؤلفان در این کتاب ابتدا شرح کاملی از دروس و مبانی مهم در آزمون سراسری را بیان کرده‌ اند و در مرحله ‌ی بعد به بررسی زوایا و نکات متعدد تست‌ های گوناگون می‌پردازند. در بخش بانک تست این کتاب ، برخی تست‌ ها با علامت ستاره «*» مشخص شده‌اند ، سطح این تست‌ ها کمی از سطح کتاب درسی بالاتر بوده و برای آن‌ دسته از داوطلبانی درنظرگرفته شده که مایل هستند تست‌ های دشوارتری را کار کنند.

« ریاضیات تجربی جامع »  با ارائه ‌ی درس‌ نامه ‌های تشریحی ، به بیان نکات مهم و کلیدی کتاب درسی پرداخته است. مؤلفان در این اثر به آموزش تکنیک ‌های حل تست پرداخته‌ اند و منبعی کامل و جامع ، از هرآنچه که داوطلبان رشته‌ی تجربی برای زدن درست تست‌ های کنکور احتیاج دارند را در اختیار آن‌ ها قرار داده‌اند.

در نهایت در یک جمله :

برای خرید این کتاب می توانید به سایت آسیابوک به آدرس asiabook.org مراجعه فرمایید.