به گزارش پایگاه خبری نشان :

تغییرات گسترده جمعیتی در آلمان در حال شکل گیری است. با افزایش امید به زندگی، تعداد افراد مسن در جامعه در حال افزایش است و طبیعی است که نیاز به خدمات سرپایی و بستری شدن در بیمارستان افزایش می یابد. از طرف دیگر بیمارستان ها، خانه های سالمندان و مراکز مراقبت، شرایط استخدام را دشوارتر می کنند تا بتوانند پرستار های ماهر تری استخدام کنند. با توجه به تجزیه و تحلیل فقط 19 داوطلب تأیید شده برای هر 100 جای خالی پرستار وجود دارد که در ارزیابی نیازهای مهارتهای عمومی و ویژه منتشر شده توسط آژانس استخدام فدرال وجود دارد. بنابراین، استخدام یک متخصص کاردرمانی و پرستار ماهر یک چالش بزرگ برای آلمان است. در این مقاله، ما به طور کامل در مورد پرستاری در آلمان یا آوسبیلدونگ و مهاجرت به آلمان از طریق این روش و شرایط آن صحبت خواهیم کرد.

فهرست مطالب

 1. آوسبیلدونگ پرستاری چیست؟
 2. شرایط آوسبیلدونگ پرستاری؟
 3. چگونگی اقدام و مدارک مورد نیاز
 4. مدت و حقوق دوره های آوسبیلدونگ پرستاری
 5. کار در زمینه پرستاری در آلمان

 

7

 

 1. آوسبیلدونگ چیست؟

 "آوسبیلدونگ" اصطلاح آلمانی برای کار آموزی یا آموزش از طریق دوره های فنی و حرفه ای است که در آن شرکت کنندگان مهارت ها و دانش لازم برای کار در یک حرفه خاص را می آموزند. پرستاری آوسبیلدونگ همچنین به معنی کار آموزی به عنوان یک پرستار است که یک گزینه محبوب تر برای پرستار شدن در آلمان است. دوره های پرستاری آوسبیلدونگ دقیقاً برای افرادی مناسب است که علاقه مند به پرستاری در آلمان هستند اما تحصیلات لازم را ندارند.

این آموزش ها اساساً در دانشکده های پرستاری یا کالج هایی که تحت نظارت دولت آلمان هستند انجام می شود. دوره های پرستاری آوسبیلدونگ معمولاً سه ساله است و شما می توانید بلافاصله پس از قبولی در امتحان نهایی به عنوان پرستار کار خود را شروع کنید. در طول آموزش شما حدود 2100 ساعت آموزش نظری و 2500 ساعت آموزش عملی خواهید داشت.

توجه داشته باشید که در دوره های پرستاری آوسبیلدونگ نیز همین تجربه علمی وجود دارد. در هر دو نوع آموزش (هر دو دوره پرستاری دانشگاه و آوسبیلدونگ) دانشجویان ماهیانه کمک هزینه دریافت می کنند که بسته به برخی از عوامل میزان آن متفاوت است.

77

 1. شرایط آوسبیلدونگ پرستاری
 • ابتدا یک دوره سه ساله آموزش پرستاری را در آلمان خواهید گذراند. در این دوره سه ساله، شما ماهیانه تقریباً 1000 یورو حقوق خواهید گرفت.

 

 • پس از اتمام دوره سه ساله، به صورت تضمینی استخدام می شوید و حقوق شما به حدود 2500 یورو در ماه افزایش می یابد. (* این ارقام ممکن است به دلیل تغییر قوانین متفاوت باشد)

 

 • پس از گذراندن دوره آموزش سه ساله، اجازه کار 2 ساله دریافت خواهید کرد.

 

 • پس از دو سال اقامت، شما اقامت دائم آلمان را دریافت خواهید کرد.

 

 همچنین شما باید دقت داشته باشید که؛

 • مدرک زبان مورد نیاز برای اعمال حداقل B1 آلمانی است.
 • حداکثر سن مصوب برای پرستاری آوسبیلدونگ 45 سال است.

777

 1. چگونگی اقدام برای آوسبیلدونگ پرستاری و مدارک مورد نیاز

به طور کلی، همه شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا برای شرکت در دوره های پرستاری آوسبیلدونگ باید مراحل زیر را انجام دهند:

 • دیپلم و سایر مدارک خود را ترجمه کنید.
 • برای کار آموزی مورد نظر خود اقدام کنید.
 • برای ویزا اقدام کنید.

 

 مدارک لازم

برای درخواست نوسان پرستاری در آلمان به مدارک زیر نیاز دارید:

 • برای متقاضیان بالای 17 سال: گواهی حداقل 10 سال تحصیل. گواهینامه شما باید به انگلیسی یا آلمانی ترجمه شود.
 • برای متقاضیان 18 سال: گواهی پایان 12 سال تحصیل یا دیپلم. گواهینامه شما باید به انگلیسی یا آلمانی ترجمه شود.
 • گواهی حداقل سطح B2 زبان آلمانی
 • سلامت جسمی و روانی
 • قرارداد نوسانی

 برای احتیاط مدارک زیر را نیز تهیه کنید:

 • رزومه باید مختصر و مفید باشد و شامل اطلاعاتی درباره جزئیات دقیق تحصیلات، تجربه کاری و غیره باشد.
 • گواهی تجربه کار در صورت موجود بودن
 • اثبات هزینه های زندگی در آلمان برای مدت اقامت (863 یورو در ماه) ؛ این را می توانید با حقوق در طول دوره یا مانده حساب بانکی یا تعهد نامه ای از یک مقیم آلمان ثابت کنید.
 • بیمه درمانی معتبر
 • رسید پرداخت

7777

 1. دوره های پرستاری آوسبیلدونگ چه مدت طول می کشد و درآمد دانشجویان چقدر است؟

میانگین دوره های آموزش پرستاری آوسبیلدونگ 3 سال است. البته شرکت در دوره های نیمه وقت نیز امکان پذیر است که البته مدت زمان بیشتری نیز طول خواهد کشید. دانشجویان پرستاری تمام وقت آوسبیلدونگ به طور معمول سه سال دوره پرستاری نیمه وقت را می گذرانند.

 

 درآمد دانشجویان پرستاری در دوره های آوسبیلدونگ

حقوق یک پرستار کار آموز ماهانه بین 1000 تا 1200 یورو است. کارآموزان دوره های پرستاری آوسبیلدونگ به طور معمول در سال اول آموزش 1011 یورو، در سال دوم 1072 یورو و در سال سوم 1173 یورو حقوق می گیرند. متوسط ​​حقوق یک پرستار در آلمان 2900 یورو با حداقل حقوق 1340 یورو و حداکثر 4620 یورو است. البته حقوق پرستاران بر اساس تجربه، مهارت، موقعیت مکانی و حتی جنسیت بسیار متفاوت است.

 

 

 

 1. کار در زمینه پرستاری در آلمان

 پرستاران و مراقبان سالمندان وظیفه نظارت، ارائه مشاوره و مراقبت از بیماران را در بیمارستان و خانه های سالمندان و خانه ها بر عهده دارند. بسته به تخصص و صلاحیت افراد، مجموعه اسناد و مدارک و ارزیابی روشهای مراقبت نیز ممکن است توسط پزشکان و دستیاران آنها به پرستاران سپرده شود. صحبت با خانواده های بیماران وظیفه دیگری است که به پرستاران محول می شود.

در حال حاضر، به دلیل تغییر هرم جمعیتی، تقاضا برای استخدام مراقبان سالمند به سرعت در حال افزایش است و پیش بینی می شود تا سال 2050، بیش از دو برابر افراد به مراقبت و پرستاری احتیاج داشته باشند. این بدان معناست که تهیه پرسنل پرستار ماهر یک چالش مهم برای آلمان است و تعداد زیادی استراتژی مختلف برای حل آن تدوین شده است. این موارد شامل اصلاح آموزش پرستاری تا سال 2020 و همچنین استخدام متخصصان پرستاری در آلمان از خارج از کشور است.

 

 

 

 

پرستاری در شرایط عادی شغلی سخت اما محبوب است که به تخصص و مهارت و خصوصیات روان شناختی خاصی نیاز دارد. حال وقتی سخن از تحصیل در آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان به میان می آید می توان تصور کرد که تمام موارد شمرده شده درباره پرستاری دو برابر می شوند. لذا قبل از اقدام به چنین کاری حتما باید از ریز و جز آن آگاهی پیدا کنید. این مقاله منبع مناسبی برای شما خواهد بود تا به دانسته های خود در این زمینه اضافه کنید.