به گزارش پایگاه خبری نشان :

به گزارش "ورزش سه"، استقلال در حالی در هفته بیست و دوم بازی‌ها به مصاف گل گهر رفت که پیش ازاین بازی سپاهان در یک بازی آسان هوادار را شکست داده بود و پرسپولیس هم در یک بازی سخت و نفس گیری در ثانیه‌های پایانی بازی گل برتری را به تراکتور زد و این نتایج بدین معنی بود که استقلال برای باقی ماندن در کورس قهرمانی باید از سد گل گهر عبور می‌کرد.

با سوت آغاز بازی از سوی موعود بنیادی فر استقلال سورپرایز شد. به این خاطر که گل گهر شیوه بازی اش را از 3-3-4 به  1-3-2-4 تغییر داده بود و آمده بود با یک بازی دفاعی و انتقال تهاجمی به خواسته اش برسد. ایده ای  که اتفاقا جواب داد و روی غافلگیری خط دفاعی و دروازه بان استقلال ابتدا این تیم گل گهر بود که به گل رسید.

استقلال در بازی‌های دور برگشت نشان داد، آنقدر تمرین کرده که راه بازی در برابر تیم‌های دفاعی را به خوبی یاد گرفته است. این اتفاق را در بازی با پیکان شاهد بودیم. در بازی رفت دو تیم در استادیوم آزادی تهران، استقلال هر چه زد به در بسته خورد و نتوانست از سد دفاع چند لایه پیکان عبور کند و به گل برسد اما در بازی برگشت این قفل را شکست و دوباره توسط مهدی قایدی و صالح حردانی با ضربات از راه دور به گل رسید. استقلال در این فصل و حتی در دور برگشت بارها و بارها با این لایه های دفاعی روبرو شده بود. در دور برگشت می‌توان بازی با ملوان در چارچوب جام حذفی را مثال زد که در این بازی هم استقلال دو بار به گل رسید. آبی‌ها انتظار ارایه چنین سبکی را از گل گهر نداشتند. به خصوص گل گهری که هم اکنون به همراه استقلال و بعد از سپاهان تهاجمی ترین تیم لیگ برتر به حساب می‌آید. در نهایت استقلال از همان دقایق آغازین بازی به این نتیجه رسید، برای بردن گل گهر کار سختی پیش رو دارد و آنقدر باید پاس بدهد و شوت بزند تا به گل برسد. کار زمانی برای استقلال سخت تر شد که روی غافلگیری خط دفاعی اش ابتدا گل گهر به گل رسید.

 

31 شوت و 624 پاس. استقلال آنقدر پاس داد و آنقدر شوت زد که گل خورده را جبران و در دقایق وقت اضافه گل دوم را به ثمر رساند و با کسب سه امتیاز این بازی در کورس قهرمانی باقی ماند. استقلال در دور برگشت بازی‌ها و در 7 بازی 16 گل زده و معدل گل زده این تیم در هر بازی 2.28 است. یاد گرفتن پیروزی در برابر تیم هایی که دفاعی بازی می‌کنند، مهمترین دستاورد آبی‌ها در دور برگشت بازی‌ها بوده و این می تواند ضریب تکرار قهرمانی از سوی استقلال را افزایش دهد. هر چند در سبک بازی تهاجمی استقلال نکته آزار دهنده از دست دادن موقعیت‌هاست. نکته ای که در بازی با نساجی موجب شد تا آبی‌ها دو امتیاز حساس از دست دهند.