به گزارش پایگاه خبری نشان :

طبیعتاً داشتن شکمی زیبا با پوست و عضلاتی محکم، روی زیبایی و جذابیت تان تاثیر بسزایی خواهد داشت. و جذابیت همان چیزیست که همه آن را می خواهند. اما اگر دچار افتادگی پوست شکم و شلی عضلات شکم شده اید، اصلاً نگران نباشید. ما ابدومینوپلاستی را به شما پیشنهاد می دهیم تا با انتخاب آن، زیبایی و جذابیت را به خودتان هدیه دهید.

عمل ابدومینوپلاستی روشی است که طی آن افتادگی پوست و ترک های ایجاد شده در پوست شکماز بین می رود. طی عمل ابدومینوپلاستی یک برش عمیق و عرضی در ناحیه ی استخوان لگن ایجاد می شود. سپس چربی های اضافی از ناحیه خارج شده و ماهیچه های دیواره شکم با بخیه محکم می شوند. این باعث می شود که ماهیچه های ناحیه ی شکم سر و شکل بهتری بگیرند و بعد از عمل یک شکم صاف را شاهد باشیم. همچنین در عمل ابدومینوپلاستی پوست اضافی و شل شده ی ناحیه ی شکم و پهلوها برداشته می شود.

انواع ابدومینوپلاستی

عمل ابدومینوپلاستی انواع مختلفی دارد. بسته به هدف مد نظرتان و همچنین شرایط بدنی تان ممکن است به یکی از انواع عمل نیاز داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید تا با انواع عمل ابدومینوپلاستی آشنا شویم:

عمل ابدومینوپلاستی کامل

اگر نیاز باشد تا اصلاحات زیادی در قسمت شکم داشته باشید، لازم است عمل ابدومینوپلاستی کامل انجام دهید. طی عمل ابدومینوپلاستی کامل، برشی عرضی در قسمت زیر شکم و در سرتاسر استخوان لگن ایجاد می شود. در این روش ناف جابجت می شود و پوست به طرف پایین کشیده می شود تا عضلات شکمی استحکام پیدا کنند.

عمل ابدومینوپلاستی کامل این امکان را فراهم می کند تا حداکثر حجم و مقدار چربی از شکم استخراج شود. لذا تغییر فرمی اساسی را در پی خواهد داشت. بنابراین اگر اضافه وزن زیاد دارید یا در اثر حاملگی های متعدد دچار چاقی شده اید، این نوع ابدومینوپلاستی برایتان مفید و مناسب است. چرا که همزمان می توانید پوست و ماهیچه هایتان را تغییر شکل داده و اصلاح کنید.

00

عمل ابدومینوپلاستی جزئی یا مینی ابدومینوپلاستی

عمل ابدومینوپلاستی جزئی گستردگی کمتری دارد و از برش های عرضی کوتاه تر و کمتری استفاده می شود بنابراین جای زخم کمتری بعد از عمل بر روی پوستتان باقی خواهد ماند. معمولاً برای افرادی توصیه می شود که چربی های اضافی آنها در زیر ناف است. در این روش جابجایی ناف کمتر اتفاق می افتد و پوست شکم بین خط برش و ناف جراحی می شود و اضافات آن جدا می شود.

انجام این عمل به شکل دیگری هم ممکن است؛ به این صورت که یک لوله ی بلند به همراه دوربین (آندوسکوپ) به داخل بافت چربی ها فرستاده می شود. در ابدومینوپلاستی جزئی نیز همانند ابدومینوپلاستی کامل، ممکن است لازم باشد از لوله هایی برای خارج کردن مایعات اضافی بافت در این ناحیه استفاده شود.

بنابراین اگر می خواهید فرم ناحیه ی زیر شکم خود را اصلاح کنید و به تقویت عضلات شکمی فکر نمی کنید، بهترین گزینه مینی ابدومینوپلاستی است.

000

عمل ابدومینوپلاستی معکوس

اگر دچار کاهش وزن شدید و به تبع آن افتادگی پوست شده اید، یا به هر دلیل دیگری در قسمت فوقانی شکم با پوست اضافی مواجه شده اید، عمل ابدومینوپلاستی معکوس برایتان مفید است. البته این تشخیص حتماً باید توسط پزشک متخصص انجام شود. طی این روش در زیر استخوان سینه برشی ایجاد می شود و پوست به جای اینکه به پایین کشیده شود به سمت بالا کشیده شده و پوست و چربی های اضافی از این ناحیه خارج می شوند.

0000

مزایای عمل ابدومینوپلاستی

مسلماً عمل ابدومینوپلاستی را به عنوان یک عمل زیبایی می شناسیم. اما این تنها یکی از کاربرد های این جراحی است و همه ی مزایای عمل ابدومینوپلاسشتی در زیبایی خلاصه نمی شود. در این قسمت با مزایای عمل ابدومینوپلاستی به طور مفصل آشنا می شویم:

  • کاهش بی اختیاری ادرار

ممکن است خانم ها بعد از زایمان طبیعی دچار بی اختیاری ادرار شوند. این عارضه خصوصاً در زمان سرفه، عطسه، ورزش و بطور کلی هنگام حرکات بدنی انفجاری بیشتر به چشم می آید. اغلب این مشکل بدون جراحی و به کمک تمرینات بدنی خاص برطرف می شود. اما در مواردی هم لازم است که حتماً جراحی انجام شود.

ابدومینوپلاستی در این مورد می تواند تاثیر بسزایی در برطرف شدن مشکل بی اختیاری ادرار داشته باشد. طی این عمل در ناحیه ی لگن و در مجاورت مثانه انسدادی ایجاد می شود که کمک شایانی به حل مشکل بی اختیاری ادرار می کند.

  • بهبود و اصلاح فرم شکم

بعد از افزایش وزن شدید یا حاملگی های متعدد، ماهیچه های شکم دچار کشش و تورم می شوند. در این وضعیت شاید ورزش به تنهایی نتواند کمک کننده باشد. بنابراین با استفاده از عمل ابدومینوپلاستی پوست و چربی اضافی شکم برداشته می شود و ماهیچه ها تحکیم می شوند تا دوباره شاهد شکمی صاف و زیبا باشید.

لازم به ذکر است که ضعف عضلات شکمی معمولاً انحنای ستون فقرات را در پی دارد. از آن جایی که عمل ابدومینوپلاستی موجب بازیابی استحکام عضلات شکم می شود، به ستون فقرات نیز کمک می شوود تا به فرم ایده آل اولیه ی خود باز گردند. این اتفاق باعث می شودناهنجاری های ناحیه ی کمر کمتر شود و دردهای کمر و احساس ناراحتی در این قسمت کمتر شود و کم کم رو به بهبودی رود.

  • بهبود فتق شکم

فنق شکم به حالتی گفته می شود که روده یا بافت شکمی از دیواره شکم بیرون بزند. ضعف عضلات شکم در اثر افزایش وزن شدید یا برخی از جراحی ها که ممکن است به عضلات و بافت شکم آسیب بزنند از عواملی هستند که می توانند موجب فتق شکم شوند.

با استفاده از روش ابدومینو پلاستی جراح می تواند فتق شکمی را ترمیم کند و دیواره ی شکم را برای جلوگیری از رخ دادن دوباره ی فتق شکم تقویت کند؛ چرا که پس از اینکه فتق شکمی ایجاد می شود، دوباره رخ دادنش رایج است. بنابراین پزشک می تواند با ترکیب روش های مختلف طی یک جراحی، هزینه های پزشکی و زمان بهبودی را کاهش دهد.

هزینه عمل ابدومینوپلاستی

قطعاً یکی از عوامل مهم در تصمیم گیری برای این عمل، بحث هزینه ی آن می تواند باشد. اما از آن جایی که هزینه این عمل به عوامل متعددی بستگی دارد، نمی توانیم عدد و رقم مشخصی در این مقاله ذکر کنیم. بنابراین هزینه ی جراحی ابدومینوپلاستی پس از انجام معاینات لازم توسط پزشک متخصص برآورد می شود.

اما در اینجا قصد داریم عواملی را که در تعیین هزینه عمل ابدومینوپلاستی موثر هستند را نام ببریم:

  • دستمزد پزشک
  • هزینه آزمایشات مورد نیاز برای قبل و بعد از جراحی
  • هزینه داروهای تجویزی توسط پزشک متخصص
  • وضعیت فیزیکی بیمار اعم از حجم چربی های اضافی بدن او

فراموش نکنید که انواع جراحی‌های پلاستیک، ترمیمی و زیبایی باید با ظرافت و دقت انجام شود تا نتیجه حاصل از آن طبیعی و مطلوب باشد. اگر قصد انجام هر کدام از جراحی های فوق را دارید، کار را به کاردان بسپارید. دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی یکی از بهترین‌ها در ایران می‌باشند و شما را تا گرفتن نتیجه ی کامل همراهی خواهند کرد.