به گزارش پایگاه خبری نشان :

عبدالکاظم طالقانی عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال درباره اهانت هواداران و بازیکنان تیم ملی فوتبال بحرین به سرود ایران در جریان بازی شب گذشته بیان کرد: حرکتی که هواداران بحرین انجام دادند، در شان و شخصیت مردم یک کشور نیست. فدراسیون فوتبال این موضوع را که با روح ورزش مغایرت دارد به فیفا و AFC گزارش می‌کند و باید برخورد‌های لازم با این بی اخلاقی هواداران بحرینی انجام شود.

بازیکنان بحرین نشان دادند شعور زیادی ندارند

او افزود: متاسفانه بازیکنان بحرین هم با خنده‌های شان در زمان پخش سرود جمهوری اسلامی ایران نشان دادند شعور و ادب زیادی ندارند و بیش از این هم نمی‌توان از آن‌ها انتظار داشت.

اگر AFC به شکایت ما رسیدگی نکند، سیاسی کاری انجام داده است

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال درباره اینکه با توجه به اصالت بحرینی شیخ سلمان، رئیس AFC آیا کنفدراسیون فوتبال آسیا برخورد لازم را با فدراسیون فوتبال این کشور انجام می‌دهد یا خیر، گفت: اگر AFC و فیفا با بحرین برخورد نکنند، سیاسی کاری کرده اند و در این شرایط اصول ورزشی زیر پا گذاشته می‌شود.

بحرینی‌ها شخصیت خود را نشان دادند، اما مردم ایران شریف و بزرگوار هستند

طالقانی درباره دلخوری مردم ایران از حرکت زشت بحرینی‌ها و احتمال جبران در بازی برگشت، اظهار داشت: انشالله در بازی‌های آتی اشتباهات خود را پوشش داده و بازی قابل قبولی که در شان تیم ملی باشد، انجام بدهند. بحرینی‌ها با آن حرکت شخصیت خود را ثابت کردند، اما مردم ایران بزرگوار و شریف هستند و با سعه صدر خود و تلاش بازیکنان و کادرفنی در زمین بازی پاسخ خوبی به حریف می‌دهیم.

بازیکنان مان مقابل بحرین سنگین بودند

او درباره ارزیابی اش از شکست تیم ملی در دیدار با بحرین گفت: بهتر است کادرفنی دلیل اصلی شکست تیم را موشکافی کند، اما به عنوان یک بیننده بازیکنان مان را مقابل بحرین خیلی سنگین و کم تحرک دیدم. دلیل اصلی اش هم شرایط آب و هوایی، رطوبت و شرجی بودن محل بحرین است و به همین دلیل بازیکنان نتوانستند بازی قابل قبولی ارائه بدهند. کار دشواری مقابل عراق داریم، اما تیم ما قابلیت این را دارد که در بازی‌های بعدی عملکرد بهتری ارائه بدهد و بی شک در ادامه وضعیت تیم ملی خیلی بهتر خواهد شد.

اگر پیراهن تیم ملی ایرادی دارد، باید رفع شود

طالقانی درباره اینکه به نظر می‌رسد پیراهن بازیکنان تیم ملی هم مناسب این بازی نبود، گفت: درباره این موضوع اطلاعی ندارم، اما اگر لباس‌ها ایرادی داشته باشد باید برای بازی‌های بعدی رفع شود.

اگر هرکس در کشور کارش را درست انجام بدهد پول ویلموتس هم پرداخت می‌شود

او درباره راهکار فدراسیون فوتبال برای پرداخت مطالبات مارک ویلموتس گفت: مهدی تاج و همکارانش تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا فیفا پول‌های بلوکه شده فدراسیون را پرداخت کند، اما به نظر من اگر در داخل کشور هر کس کار خود را درست انجام بدهد و به قول‌هایی که داده است عمل کند، پول ویلموتس و سایر مشکلات مالی فدراسیون هم رفع می‌شود.

شعار و وعده‌های توخالی دردی را دوا نمی‌کند

طالقانی افزود: اینکه ما تنها شعار و وعده‌های توخالی بدهیم، دردی را دوا نمی‌کند و تنها میزان مشکلات را افزایش می‌دهد. فدراسیون با تداوم این روند نمی‌تواند برای ادامه فعالیت ویلموتس در تیم ملی تضمین بدهد.

نباید از الان ویلموتس را با کی روش مقایسه کنیم

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال درباره مقایسه‌های متوالی مارک ویلموتس با کارلوس کی روش و اینکه برخی‌ها دنبال ایجاد ۲ قطبی بین سرمربیان فعلی و سابق تیم ملی هستند، گفت: ویلموتس تازه کارش را شروع کرده و ما نباید از الان او را با کی روش مقایسه کنیم و از این طریق به ویلموتس فشار بیاوریم. قضاوت درباره عملکرد سرمربی تیم ملی زود است.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .