به گزارش پایگاه خبری نشان :

استعلام و خرید بیمه بدنه با کمترین قیمت و بیشترین پوشش از بیمه دات کام

 

بیمه بدنه خسارات وارد بر خودرو راننده مقصر را جبران می‌کند

اینکه می‌گویند تصادف اتفاق می‌افتد و خیلی نباید به آن فکر کرد، برای زمانی است که به خودرو خسارت زیادی وارد نشده باشد؛ اما وقتی در تصادفی آسیب جدی به بدنه وارد شود، دیگر واقعاً نمی‌توان این حرف را زد. البته این مسئله برای مقصر بیشتر از همه اهمیت دارد. برای اینکه او با بیمه شخص ثالث خود نمی‌تواند آسیب‌های وارد شده به بدنه خودروی خود را در زمستان 1400 را جبران کند. در این حالت باید از جیب هزینه­ها را پرداخت کند؛ البته اگر بیمه بدنه نداشته باشد. اگر شما فکر می‌کنید که بیمه بدنه، هزینه اضافه‌ای است و هیچ چیزی را پوشش نمی‌دهد یا کم است، سخت در اشتباه هستید. چرا؟ برای دریافت جواب در ادامه همراه ما باشید.

بیمه بدنه خودرو چیست؟

اول از همه باید گفت که بیمه بدنه چیست. بیمه بدنه خسارت‌های مالی وارد شده به خودرو و اموال شخص مقصر را پوشش می‌دهد. در یک تصادف، فرد مقصر با استفاده از بیمه شخص ثالث خود فقط می‌تواند خسارت‌های جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث و همچنین خسارت جانی به خود را جبران کند؛ اما در این بیمه خبری از پوشش آسیب‌های وارد شده به خودروی مقصر نیست. در اینجا دو راه برای جبران خسارت وارد شده به بدنه وجود دارد: راننده مقصر از جیب پرداخت کند یا اینکه بیمه بدنه داشته باشد و خسارت از طریق آن جبران شود. کدام یک بهتر است؟ مسلماً در شرایطی که قیمت خودرو و قطعات آن در حال افزایش است، خرید یک لامپ ساده جلو هم دیگر واقعاً از عهده بیشتر افراد خارج شده است. حالا تعمیر یا تعویض بدنه که برای خود هزینه زیادی را می‌طلبد. در چنین با استفاده از بیمه بدنه می‌توان خسارت را جبران کند.

چرا باید بیمه بدنه برای ماشین بخریم؟

افزایش ارزش خودرو، هزینه‌های خسارات اتومبیل را بسیار کمرشکن کرده است. بیمه شخص ثالث خسارات جانی و مالی شخص ثالث را جبران می‌کند. شخص ثالث، شخص زیاندیده در جریان تصادفات است. ولی برای خسارات خودروی مقصر، بیمه بدنه اتومبیل مطرح می‌شود. اگر شرایط زیر برقرار باشد، بیمه بدنه اتومبیل خسارت خودروی شما را جبران می‌کند:

 • بیمه‌گزار در جریان تصادف مقصر باشد.
 • بیمه‌گزار در جریان تصادف مقصر شناخته نشود.
 • راننده مقصر از صحنه تصادف متواری شده باشد؛ به بیان دیگر دسترسی به راننده مقصر برای دریافت خسارت میسر نیست.
 • خودروی شما نامتعارف و لاکچری باشد. در این شرایط بیمه شخص ثالث راننده مقصر کل خسارت را جبران نخواهد کرد.  بیمه بدنه خودروی نامتعارف در این شرایط کمک ساز خواهد بود.

 

بیمه بدنه خسارات خودروی لوکس شما را جبران می‌کند

 

پوشش بیمه بدنه خودرو

بیمه بدنه خودرو دارای دو پوشش اصلی و اضافی است. پوشش‌های اصلی در خود بیمه‌نامه وجود دارد. پوشش‌های اضافه شامل مواردی است که خود بیمه‌گزار می‌تواند بنا بر شرایط یا نیاز خود اضافه و هزینه آن را به صورت جداگانه پرداخت کند.

پوشش‌های اصلی شامل:

 • سرقت کلی
 • پوشش برخورد با اجسام ثابت و متحرک
 • خسارت‌های ناشی از حین نجات و انتقال خودرو
 • آسیب‌های ناشی از آتش‌سوزی، انفجار و صاعقه (آصا)
 • صدمات وارد شده به لاستیک و چرخ‌ها

پوشش‌های اضافی شامل موارد زیر است. این موارد جدا بوده و باید خود بیمه‌گزار درخواست اضافه شدن را در هنگام خرید بدهد.

 • سرقت درجا
 • شکست شیشه
 • خسارت استفاده نکردن از خودرو در هنگام تعمیرات
 • آسیب‌های ناشی از بلایای طبیعی
 • خسارت ناشی از پاشیدن مواد شیمیایی نظیر اسید و رنگ
 • پوشش کشیده شدن میخ

همانطور که نوشته شده، بیمه بدنه فقط خسارت‌های ناشی از تصادف دو خودرو را پوشش نمی‌دهد. بلکه اتفاقاتی که بدنه خودرو را تهدید می‌کنند و به آن آسیب می‌رسانند، در این پوشش قرار می‌گیرند.

آیا بیمه بدنه همه خسارت را پرداخت می‌کند؟

سؤال اصلی بیمه‌گزاران این است که آیا بیمه بدنه تمام خسارت را پرداخت می‌کند یا خیر؟ شرکت بیمه‌گر بیشتر درصد خسارت را پرداخت می‌کند؛ اما درصدی به عنوان فرانشیز کم می‌شود که پرداخت آن بر عهده خود مقصر است. میزان فرانشیز در هر پوشش و در هر شرکت متفاوت است و شما باید قبل از خرید بیمه بدنه، به این مسئله دقت داشته باشید. البته باید گفت که خسارت بیمه بدنه زمانی جبران می‌شود که تحت شرایط تعریف شده باشند. برخی فکر می‌کنند، همین که بیمه بدنه خریداری کردند، تمامی خسارت‌ها پوشش داده می‌شود؛ اما به این صورت نیست. پوشش‌های اصلی و اضافی را برای شما در بالا نوشته‌ایم. اگر آسیب جزو پوشش‌های اصلی و همچنین موارد اضافی بود که شما خریداری کرده باشید، مبلغ خسارت پرداخت خواهد شد؛ در غیر این صورت، چیزی پوشش داده نخواهد شد.

پس باید گفت که تمامی موارد پوشش داده نمی‌شود. همچنین آن‌هایی هم تحت پوشش هستند، حداکثر درصدی برایشان تعریف شده است.