به گزارش پایگاه خبری نشان :

محمدرضا حیاتی متولد ۲۷ دی ۱۳۳۴ اهل آبادان است محمدرضا حیاتی از گویندگان قدیمی بخش خبری سازمان صدا و سیماست محمدرضا حیاتی بعنوان پرطرفدارترین گوینده خبر در ایران یاد می شود محمدرضا حیاتی ۷ خواهر و یک برادر هستند دو فرزند پسر بنام های علیرضا و امیر دارد محمدرضا حیاتی در جدیدترین سکانس سریال پایتخت برای اولین بار  درنقش خودش به عنوان گوینده خبر هنرنمایی  در کنار ریما رامین فر هنرنمایی کرده است:

محمدرضا حیاتی

وضعیت تاهل محمدرضا حیاتی

محمدرضا حیاتی گوینده خبر همزمان با ورود خود به سازمان صدا و سیما ازدواج کرد. همسر وی اهوازی می باشد. محمدرضا حیاتی دارای دو فرزند پسر بنام های علیرضا و امیر می باشد. امیر مدیریت بازرگانی کمرگی خوانده و  مدرک آشپزی بین المللی دارد و علیرضا تحصیلکرده رشته مترجمی زبان انگلیسی می باشد و مدتی جزو نیروهای ترجمه خبر در صدا و سیما بود.

محمدرضا حیاتی

حواشی محمدرضا حیاتی

• محمدرضا حیاتی در سال ۱۳۹۸ حین گزارش خبری درخصوص برگزیت، برای تشبیه شرایط دولت بریتانیا در مواجه با آن از اصطلاح «نشستن بر روی اره» استفاده کرد. این ضرب‌المثل در زبان عامیانه اصطلاحی بی ادبانه برای اشاره به شرایط بغرنجی است که برون رفتن از آن دشوار می‌باشد. این مسئله انتقادات فراوانی را متوجه محمدرضا حیاتی بابت استفاده از چنین ضرب‌المثلی کرد.

• وی در خرداد ۱۳۹۹، در یک مصاحبه در واکنش به جدال بین همسر ابی و محسن چاوشی ، ارادت خود را به ابی ابراز کرد و صدای ابی را صدای چند نسل خاطره دانست. وی بلافاصله بعد از آن مصاحبه، با انتشار تصویر ویدیویی خود بدون ذکر نام ابی اعلام کرد که از محتوای این جدال بی‌خبر بوده‌است. چند هفته بعد حیاتی اعلام کرد که از سازمان صدا و سیما با وی تماس گرفته و گفته‌اند فعلاً به صدا و سیما نیایید.

محمدرضا حیاتی

بازنشستگی محمدرضا حیاتی

محمدرضا حیاتی در 2 تیر 1394 وقتی 59 ساله بود پس از سی و چهار سال فعالیت در حوزه گویندگی از صدا و سیما بازنشسته شد.

جوایز محمدرضا حیاتی

محمدرضا حیاتی تاکنون چندین مرتبه موفق به دریافت جایزه برترین گوینده‌ی خبر شبکه جام جم و شبکه‌های داخلی صداوسیما شده است.

 محمدرضا حیاتی، گوینده سابق تلویزیون، که چندی پیش از صدا و سیما کنار گذاشته شد، درباره انتشار اخباری مبنی بر ممنوع‌الفعالیتی‌اش در فضای مجازی گفت: «این خبر صحت ندارد؛ برخی افراد برای جمع کردن فالوورهای صفحات زردشان، دست به انتشار هر خبری می زنند.»

وی در ادامه خاطرنشان کرد: «بعضی تلاش می‌کنند تا با تولید چنین خبرهایی من را مجاب به رفتن از کشور کنند؛ باید بگویم من کشورم را دوست دارم و امکان ندارد مملکتم را رها کنم. حتی اگر اجازه کار در فضای مجازی هم به من داده نشود، من پای کشورم می‌مانم.»