به گزارش پایگاه خبری نشان :

 فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از شناسایی و دستگیری عامل قتل مرد 45 ساله به همراه همدستش در کمتر از 48 ساعت پس از وقوع جنایت، در عملیات ضربتی کارگاهان پلیس این شهرستان خبر داد.

دستگیری قاتل فراری در زابل

سردار "احمد طاهری امروز در زاهدان اظهار کرد: دوازدهم آذر ماه سال جاری در پی اعلام وقوع یک فقره قتل مسلحانه مرد 45 ساله در شهرستان زابل و متواری شدن قاتل از محل وقوع جرم، دستگیری عامل یا عاملان احتمالی این جنایت به صورت ویژه در دستور کار کاراگاهان پلیس آگاهی شهرستان زابل قرار گرفت.

وی افزود: با تحقیقات و بررسی های انجام شده و اشراف اطلاعاتی کارآگاهان پلیس و هدایت مستقیم فرمانده انتظامی شهرستان زابل، مخفیگاه متهم که جوانی 24 ساله بود شناسایی و با هماهنگی قضائی وی را در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه با یک قبضه سلاح کمری که مقتول با آن به قتل رسیده بود در مخفیگاهش در یکی از محله های شهرستان دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد : متهم در تحقیقات پلیسی به بزه انتسابی باهمدستی دوست 23 ساله اش اعتراف و انگیزه قتل را اختلافات و درگیری قبلی و انتقام جویی عنوان کرد.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: طی یک عملیات منسجم دیگر همدست متهم نیز دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

سردار طاهری با تاکید بر اینکه بزرگان طوایف وریش سفیدان نقش بسزایی در پیشگیری از نزاع های دسته جمعی دارند و می توانند اختلافات طایفه ای و قدیمی را حل وفصل و طرفین را به سازش دعوت کنند.،گفت: با مشارکت و ورود بزرگان طوایف وریش سفیدان است که می توان از وقوع بسیاری اتفاقات ناگوار مانند قتل ، نقص عضو و صدمات جبران ناپذیر جلوگیری کرد