به گزارش پایگاه خبری نشان :

بسیاری از حشرات در جستجوی غذا و پناهگاه، انتخاب می کنند که در خانه دیگران بمانند، زیرا خانه را محیطی امن برای زندگی می دانند. متاسفانه وجود آن ها ممکن است به خانه آسیب وارد کند و شما را آزار دهد و همچنین باعث مسمومیت غذایی و عفونت شود. به همین دلیل قصد داریم عواملی را به شما معرفی کنیم که احتمال وجود پشه ها و حشرات در منزلتان را بیشتر است.

 

کتاب های قدیمی

هر برگه قدیمی تر باشد، می تواند باعث جذب حشرات شود که شامل کتاب های قدیمی، روزنامه ها و نامه ها می باشد. بعضی از حشرات مثل سوسک و پشه سلولز هم تغذیه می کنند. بنابراین بهتر است هیچ اثراتی شبیه به کاغذ روی میز نباشد زیرا باعث تجمع آن ها می شود. اگر هم می خواهید کتاب های قدیمی را دور بریزید، می توانید آن ها را داخل پلاستیک بپیچید و در آن را محکم ببندید.

لامپ حبابی سفید

نور متمایل به آبی و سفید روشن، جذاب ترین رنگ برای حشرات است. نورهای نارنجی، صورتی و زرد جذابیت کمتری دارند. بیشتر لامپ های ال ای دی انتخاب خوبی برای منزل هستند، زیرا نور سفیدی که تولید می کنند واقعاً سفید نیست اما ترکیبی از چند رنگ مختلف است. البته استثنائاتی هم وجود دارد اما بعضی از لامپ های ال ای دی باعث جذب حشرات می شوند. بنابراین بهتر است که آن ها را با لامپ هایی جابجا کنید که رنگ های گرم تری دارند.

چارچوب در و پنجره های سفید

اگر بیرون منزل شما سفید رنگ شده است، ممکن است حشرات جذبشان شوند. بنابراین اگر چنین مشکلی دارید، بهتر است از رنگ هایی مثل سبز یا آبی، به جای سفید استفاده کنید که جذابیت کمتری برای حشراتی مثل پشه ایجاد می کنند.

چوب خورده شده

چوب خورده شده در منزل که داخل خود، سوراخ و منفذ دارد و یا چوب هایی که از قبل دریل شده اند، محلی مناسب برای تجمع پشه ها می باشند و پشه ها علاقه زیادی به آنها نشان می دهند.

رطوبت بالا

حشرات عاشق مکان های گرم و مرطوب هستند؛ زیرا محیطی عالی برای رشد و زندگی آن ها محسوب می شود. بنابراین می توانید آن ها را در زیر زمین، حمام و آشپزخانه اطراف سینک پیدا کنید. حتماً از یک سیستم مناسب برای از بین بردن رطوبت اضافه استفاده کنید و مراقب باشید که سینک ها نشتی نداشته باشند.

گیاهان

گیاهان خانگی باعث جذب حشرات در منزل می شوند؛ مخصوصاً گیاهانی که به خوبی از آن ها مراقبت نکرده باشید. اگر بیش از حد به آن ها آب بدهید یا آب داخل گلدان باقی مانده باشد، ممکن است عامل ایجاد جذب حشرات شود. بنابراین بسیار مهم است که جریان هوا در منزل رفت و آمد کند و خاک را خشک کند و رشد قارچ ها را کاهش دهد.

غذا و نوشیدنی

اگر میوه و سبزیجات رسیده و نسبتاً گندیده ای دارید، آن را دور بیندازید. آنها را داخل یک ظرف دربسته قرار دهید که حشره ها نتوانند به آن نزدیک شوند. در واقع حشرات عاشق تغذیه میوه های گندیده هستند و بیشتر به سمت نوشیدنی های شیرین شبیه به نوشابه ، شیره یا سرکه جذب می شوند. بنابراین اگر اثراتی از آن ها روی کابینت و یا هر قسمتی از خانه ریخته است، سریع آن را پاکسازی کنید.