به گزارش پایگاه خبری نشان :

خبرورزشی -استقلال این روزها با مشکلات زیادی دست‌وپنجه نرم می‌کند اما در خط دروازه با آماده شدن سیدحسین حسینی یک بار دیگر امیدواری‌ها به خط دفاعی و درون دروازه این تیم در روزهای حساس رقابت‌های لیگ و جام حذفی افزایش پیدا کرده این درحالی است که پیش از این نیز رکورد گل نخوردن یا همان کلین‌شیت‌های متعدد به دروازه‌بان جوان استقلال اختصاص داشت هرچند این رکورد بعدا یک بار شکسته شد.

در این مدت و با حضور بهزاد غلامپور به ‌عنوان مربی دروازه‌بان‌های استقلال برخی انتقادات به نحوه عملکرد وی همواره مطرح بوده و حالا او از خودش دفاع می‌کند و می‌گوید خیلی به فضای مجازی و انتقادهایی که می‌شود توجه نداشته و با کار و تلاش بیشتر و افزایش دانش و اطلاعاتش نسبت به وظیفه‌ای که پذیرفته سعی می‌کند تا این وظیفه را به نحواحسن انجام بدهد.

جدیدترین اظهارات بهزاد غلامپور را در زیر بخوانید: 

درباره بازی مقابل آلومینیوم اراک در این مدت صحبت‌های زیادی مطرح شده است اما بهتر است در این مصاحبه درخصوص آینده استقلال صحبت کنیم. به نظر شما نگاه به آینده در این باشگاه به چه شکل است؟

خودمان هم نمی‌دانیم که نگاه به آینده مثبت است یا منفی و اصلا قرار است برای باشگاه بزرگ استقلال در آینده چه اتفاقی بیفتد. خودمان هم مانده‌ایم که آیا آن اتفاق خوب بالاخره برای استقلال رخ می‌دهد یا نه و با این شرایط اصلا متوجه آینده نمی‌شویم و همان اتفاق خوب که مدنظر هواداران استقلال است اصلا نمی‌دانیم محقق می‌شود یا خیر. در هر صورت استقلال به دیدار مقابل تراکتور رسیده و اگر بخواهیم از لحاظ فنی خوش‌بینانه به مسائل این باشگاه نگاه کنیم یک نکته امیدوارکننده آن است که سیدحسین حسینی به روزهای اوج برگشته و دوباره کلین‌شیت‌هایش آغاز شده است. این موضوع می‌تواند یک دلگرمی برای هواداران استقلال و کادر فنی این تیم باشد.

در هر صورت ما ۲ دروازه‌بان خیلی خوب داریم و من فقط نمی‌توانم از سیدحسین حسینی تعریف کنم. حسینی و مظاهری برای همدیگر هم رفیق محسوب می‌شوند و هم رقیب. هر دو تای آنها برای باشگاه استقلال خیلی زحمت کشیده‌اند و هیچ‌کس هم نمی‌تواند منکر آن باشد و هر کدام از آنها زمانی که در درون دروازه استقلال قرار گرفتند، به نحواحسن از دروازه تیم حراست کردند. باز هم تاکید می‌کنم که سیدحسین و رشید برای یکدیگر هم رقبای خوبی هستند و هم رفقای خوب.

حداقل در این مدت که من با آنها کار می‌کنم چیزی به جز این امر ندیده‌ام و کوچک‌ترین حاشیه‌ای تا این لحظه که با شما صحبت می‌کنم از سوی آنها به وجود نیامده و یا حداقل من مشاهده نکرده‌ام. هر بار هم که یکی درون دروازه قرار می‌گیرد یا اشتباهی را مرتکب می‌شود آن یکی به وی دلگرمی داده و حداقل نمود آن را در استوری‌هایی که در فضای مجازی برای یکدیگر می‌گذارند و برای هم آرزوی موفقیت می‌کنند می‌بینیم. کار آنها بسیار حرفه‌ای بوده و هر کاری هم که در این بین انجام می‌دهند حرفه‌ای و درست محسوب می‌شود و به نظرم این اقدام آنها قابل تقدیر است.

در هر صورت با حضور سیدحسین حسینی درون دروازه استقلال دوباره کلین‌شیت‌ها آغاز شده و چه‌بسا مثل دفعه قبل رکورد گل نخوردن متوالی به نام گلر استقلال ثبت شود.

تا زمانی که این روند پیش می‌رود ما هم آن را ادامه می‌دهیم اما درباره جزئیات کار بیشتر از این ورود نمی‌کنم و بیشتر از همه این مسائل مهم این است که استقلال ببرد و موفق عمل کند. همه سعی و تلاش ما پیروزی در مقابل حریفان است که این موضوع می‌تواند به سود استقلال و هوادارانش باشد در این بین زیاد به آمار و ارقام نگاه نمی‌کنیم.

درحالی صحبت از پیروزی و موفقیت می‌کنید که به عقیده هواداران استقلال بعضا داوران اجازه انجام این کار را به این تیم نمی‌دهند.

داوران عزیز باید سعی و تلاش خود را بیشتر کرده و با تمرکز و دقت بیشتری در میادین حاضر شوند. در هر صورت این تیم زحمات زیادی را متقبل شده و هواداران میلیونی دارد اما گاهی با یک سوت یا یک پرچم اشتباه سه امتیاز را از تیم بزرگ استقلال گرفته و همه ما و هواداران را متضرر می‌کنند.

حتما خودتان اطلاع دارید که برخی انتقادها به عملکرد شما وارد است اما به نظر می‌رسد عملکرد اخیر حسینی درون دروازه استقلال و اینکه دوباره به دوران اوج بازگشته حکایت از آن دارد که شما هم عملکرد خوبی در تمرینات استقلال به‌عنوان مربی دروازه‌بان‌ها داشته‌اید.

واقعا من به دنبال این مسائل نیستم و فضای مجازی را هم دنبال نمی‌کنم. همان‌طور که اصلا هیچ اکانت یا آیدی به نام خودم در هیچ جایی ندارم. در عوض سعی می‌کنم با مطالعه و تحقیق بیشتر درباره کارم روزبه‌روز پیشرفت کنم تا بتوانم از هر لحاظ بیشتر در خدمت استقلال و هوادارانش باشم. با مطالعه و دیدن فیلم‌های آموزشی سخت‌ترین کارها و بهترین تمرینات را برای دروازه‌بان‌های استقلال درنظر گرفته و آنها را تمرین می‌دهم و اصلا به مسائل دیگر کاری ندارم. من به‌عنوان یک مربی حرفه‌ای سعی می‌کنم کارم را روی اصول و به نحواحسن انجام دهم و کاری که از من می‌خواهند را درست به ثمر برسانم.

خیلی وقت است که از شادی‌های بعد از گل‌تان خبری نیست. به نظر می‌رسد با وضعیت موجود در باشگاه استقلال یک مقداری دل و دماغ ندارید.

البته در این مدت بیشتر محروم بودم هرچند همان‌طور که گفتید دل و دماغی هم نمانده اما بالاخره وقتی که استقلال گل می‌زند ما هم مثل هواداران خوشحال هستیم و نمی‌توانیم آن را کتمان کنیم.

از آخرین وضعیت باشگاه با حضور مدیران جدید در هیات‌مدیره چه خبر؟

ما خیلی اطلاعی نداریم و خبر خاصی هم نیست. همان روندی که آقای مجیدی دارد دنبال می‌کند ما هم همان را دنبال می‌کنیم تا ببینیم در آینده خدا چه می‌خواهد و چه اتفاقاتی می‌افتد. ان‌شاءالله که باشکاه سروسامان بگیرد و همه چیز دوباره درست شود.

فرهاد مجیدی در نشست خبری بعد از آلومینیوم حسابی کولاک کرد و از خجالت خیلی‌ها درآمد. نظر شما در مورد صحبت‌های سرمربی استقلال چیست؟

بالاخره آقای مجیدی همه حرف‌ها و صحبت‌های لازم را انجام داد. فکر نمی‌کنم دیگر بتوان صحبت بیشتری در این مورد کرد، یعنی اصلا صحبتی نمانده است اما حیف است تیمی مثل استقلال که هواداران میلیونی دارد در این شرایط قرار بگیرد. ما هم هر حرفی که لازم بود زده و هر اعتراضی هم که به جا بود آن را انجام دادیم‌. هم هواداران اعتراض کردند و هم کادر فنی و هم بازیکنان و صدای همه درآمد اما هیچ اتفاقی نیفتاد. با این حال دعا می‌کنیم اوضاع بهتر شود اما تا این لحظه هیچ اتفاق خاصی نیفتاده است.

مجیدی گفته بود نمی‌خواهند استقلال نتیجه بگیرد. منظور چه کسانی هستند منظور او دولتمردان هستند یا افراد دیگر؟

این حرف‌ها دیگر سیاسی است و نمی‌خواهم خیلی به آن بپردازم اما واقعیت را همه هواداران می‌دانند و من نمی‌توانم نام کسی را ببرم چون همه می‌دانند. هم من میدانم هم هواداران و هم شما که چه کسی و چرا نمی‌گذارند تا باشگاه استقلال پا بگیرد اما خدا همیشه کمک می‌کند و مطمئنم باز هم به باشگاه استقلال و هوادارانش کمک خواهد کرد. همان‌طور که در این مدت و در گذشته به مو رسید اما هیچ وقت پاره نشد. درواقع من احساس می‌کنم یک جریانی وجود دارد تا این اتفاق نیفتد هرچند امیدوارم و ان‌شاءالله که این جریان از روی عمد نباشد.

دوباره داریم به دربی جام حذفی نزدیک می‌شویم. هواداران شما از دربی قبلی در جام حذفی خاطره خوبی دارند. به نظر می‌رسد از حالا روی این بازی برنامه‌ریزی کردید که اگر باز هم مسابقه به پنالتی کشید در جریان پنالتی‌ها موفق باشید.

فعلا دو بازی تراکتور و سایپا را در پیش داریم و هنوز تا زمان بازی با پرسپولیس فاصله زیادی مانده و اجازه بدهید در آن زمان تصمیم لازم را بگیریم. نمی‌خواهیم خیلی زود به پیشواز دربی برویم و بازی به بازی پیش می‌رویم و فعلا به تراکتور و پیروزی مقابل این حریف فکر می‌کنیم و بعد از آن هم سایپا را در پیش داریم و مسابقه به مسابقه جلو می‌رویم اگر اجازه بدهید به این بحث ورود نکنم.

فرهاد مجیدی از روی عشق و علاقه و تعصب به بازیکنان پاداش می‌دهد اما این موضوع اصلا کار درست و منطقی است؟

خود شما یا باشگاه می دانید اصلا کاری که فرهاد مجیدی انجام می‌دهد قابل هضم نیست. برای دلش و برای سربلندی استقلال و هواداران و پیشرفت تیم این کارها را انجام داده و ازخودگذشتگی می‌کند. کسی که تمام دانش و فن و سواد خود را باید در درون تیم خرج کند و همه تمرکزش روی این موضوع باشد الان باید یک کار دیگر انجام بدهد و دنبال مسائل مالی و غیر مرتبط باشد و قرارداد بچه‌ها را تامین کند. در هر صورت مجیدی در این مقطع از خودگذشتگی بزرگی را انجام می‌دهد. همه ما هم یکدل و یکصدا هستیم تا در آینده موفق عمل کنیم و نتایج را به نفع خودمان رقم بزنیم تا دل هواداران شاد شود. مطمئن باشید بچه‌ها در تمرینات و در مسابقات با جان و دل برای فرهاد مجیدی و هواداران کار می‌کنند.

جالب است که انگار در این اوضاع و احوال به کسی برنمی‌خورد و مدیران از این موضوع کک‌شان هم نمی‌گزد.

نه، اتفاقا قربان‌شان بروم خوشحال هم هستند که یکی دارد در استقلال از جیب خرج می‌کند و به نظر من مجیدی دارد کار بزرگی انجام می‌دهد.

مگر مجیدی مدیرعامل است که این کارها را انجام می‌دهد؟

بالاخره او سرمربی تیم است و دارد برای دلش و سربلندی استقلال و خوشحالی هواداران این کارها را انجام می‌دهد اما اینکه چرا به مدیران بر نمی‌خورد نمی‌دانم. آنقدر گفتیم که خودمان هم از رو رفته‌ایم و آنقدر حرف زدیم که احساس می‌کنم دیگر فایده‌ای ندارد.

در این وضعیت بی‌پولی ۲ نفر از اعضای متمول باشگاه را چرا از این تیم جدا کردند؟

آقایان عبدیان و نامداری واقعا زحمت می‌کشیدند و هر جا که نیاز بود به ما کمک می‌کردند و از همین جا از آنها تشکر می‌کنم. آنها واقعا با دل‌وجان کار می‌کردند و الان هم هیچ چشم‌داشتی ندارند چون استقلالی هستند و استقلال را دوست دارند و همه هزینه‌ها را متقبل شده‌اند. خوبی این داستان این است که در این حال و روز و در این وضعیت آدم‌های خوب را می‌زنند و جالب که من نمی‌دانم چه جوری باید صحبت کنیم که به بعضی‌ها بر بخورد اما مثل آن شخصیتی که در سریال کلاه قرمزی وجود داشت و هر چیزی که می‌گفت برعکس بود ما هم انگار باید برعکس صحبت کنیم تا عکس آن به وجود بیاید تا حداقل شرایط بهتر شود. در این مدت درباره خواسته‌هایمان هرچه گفتیم برعکس شده و حالا ما هم برعکس می‌گوییم تا اگر می‌خواهند برعکس اجرا کنند شاید شرایط به نفع ما بشود. در هر صورت آدم‌های خوب را می‌زنند و انگار در این کشور این موضوع به اصول تبدیل شده است.

مدیران جدید در این مدت کاری کرده‌اند؟

تا این لحظه هیچ کاری نکرده‌اند و ما هم چیزی ندیده ایم. نه آنها را می‌شناسیم و نه دیده‌ایم که کاری انجام دهند. ان‌شاءالله در آینده کاری انجام بدهند و ما هم فقط به ان‌شاءالله و ماشاالله بسنده می‌کنیم. در هر صورت برای هواداران و تیم‌مان آرزوی سلامتی و موفقیت می‌کنم و ان‌شاءالله بازی‌های آینده را با برتری پشت سر بگذاریم.