به گزارش پایگاه خبری نشان :

خبرورزشی -با پایان یافتن مسابقات بیستمین دوره لیگ برتر و قهرمانی پرسپولیس، در حین پخش مصاحبه‌های زنده پایان بازی این تیم در تلویزیون، تعدادی از اعضای تیم قهرمان مانند افشین پیروانی و یا محمد حسین کنعانی زادگان به کری خوانی برای استقلالی‌ها مشغول شدند. محمد نوری پیشکسوت استقلال در گفت و گو با خبرورزشی، درباره بازی استقلال و سپاهان همچنین حواشی پایان دیدار پرسپولیس و پیکان حرف زد.

دیدار استقلال و سپاهان را چطور ارزیابی کردید؟

بازی خیلی خوبی بود و اگر سپاهان پیام نیازمند را نداشت قطعاً می‌باخت بد هم می‌باخت.

چطور؟

چون استقلال چند موقعیت عالی داشت که پیام نیازمند یکی یکی آنها را مهار می‌کرد.

مقام سومی شایسته استقلال بود؟

به هیچ وجه! استقلال می‌توانست قهرمان لیگ برتر شود. درهمه مسابقات داوری‌ها به ضرر استقلال بود و دیدیم چطور این تیم دچار مشکلات مالی و مدیریتی بود و هر چقدر مردم و پیشکسوتان می‌گفتند که این مدیریت به درد استقلال نمی‌خورد بیشتر به او بها می‌دادند. در واقع به خواسته مردم نوعی دهن کجی می‌کردند. هر چه می‌خواستیم برعکسش را انجام می‌دادند.

پیش بینی تان از آینده چیست؟

انشاالله وزیر جدید با برنامه‌ای جدید می‌آید و شرایط استقلال به زودی تغییر می‌کند. با این همه حالا استقلال هم سهمیه آسیایی اش را در لیگ برتر گرفته و هم با این همه مشکلات، پای فینال جام حذفی است و انشاءالله آنجا به قهرمانی می‌رسد و سهمیه مستقیم را هم خواهد گرفت.

افشین پیروانی درپایان بازی با آرزوی کسب ششمین قهرمانی متوالی پرسپولیس، طعنه به برد پرسپولیس در سال ۱۳۵۲ زد و گفت ششمین قهرمانی متوالی مان را هم می‌آوریم و فیلمش را به آنهایی نشان می‌دهیم که می‌گویند فیلم شکست ۶ بر صفر استقلال به پرسپولیس وجود ندارد؟

متاسفم برای مدیر تیم پرسپولیس! اما باید بگویم از این به بعد دیگر وزیر محبوب‌شان در وزارتخانه نیست. بنابراین اگر پشت‌گوش شان را دیدند قهرمانی را هم می‌بینند. اگر حمایت‌های وزیر و معاونانش نبود هرگز این قهرمانی‌ها برای آنها رقم نمی‌خورد. پیروانی توهم زده که این حرف را می‌زند. آنها از این به بعد باید برای قهرمان شدن دنبال استقلال بدوند. اگر این همه در همین لیگ در حق استقلال اجحاف نمیشد امروز استقلال قهرمان بود.

تعدادی از بازیکنان پرسپولیس هم برای استقلال کری خوانی کردند و این موضوع باعث آزاد هواداران استقلال شده است؟

بله یکی از آنها کنعانی‌زادگان بود که یادش رفته در استقلال برای خودش اسم و رسمی پیدا کرد. یادش رفته در استقلال چه سوتی‌هایی می‌داد. به هر حال هر کسی که دهانش را باز می‌کند فرهنگ و شخصیت خودش را بروز می‌دهد. استقلال تیمی پر افتخار است که این قبیل افراد دوست دارند با حرف زدن درباره این باشگاه بزرگ شوند. متانت و شخصیت است که در فوتبال و ورزش باقی می‌ماند و این بی‌اخلاقی‌ها تنها باعث می‌شود افراد از چشم بیفتند.

حسین کنعانی زادگان