به گزارش پایگاه خبری نشان :

​چهره محبوب هواداران پرسپولیس، در لیگ بیستم هم یکی از مهره‌های کلیدی تیمش بود و با گلهایش نقش مهمی در پنجمین قهرمانی متوالی پرسپولیس داشت.

 

سیدجلال حسینی به عنوان پرافتخارترین بازیکن لیگ برتر،  طی یکی دو فصل گذشته بارها و بارها با این خبر مواجه شده که از دنیای فوتبال خداحافظی خواهد کرد اما تا امروز که چنین اتفاقی نیفتاده و حالا قرار است او فصل آینده هم پیراهن پرسپولیس را بپوشد و برای این تیم بازی کند.

با توجه به جدایی محمدحسین کنعانی‌زادگان از پرسپولیس، سیدجلال حسینی فعلا اصلی‌ترین گزینه یحیی گل‌محمدی برای بازی در خط دفاعی تیمش و حضور در کنار فرشاد فرجی است.

با اینکه نیمکت‌نشینی کاپیتان قرمزها در هفته‌های پایانی لیگ بیستم شایعاتی را درباره احتمال جدایی او از پرسپولیس در پایان فصل منتشر کرده بود اما این خبر تائید نشد و سیدجلال در لیگ بیست و یکم هم برای پرسپولیس بازی خواهد کرد.

رضا جباری بازیکن اسبق پرسپولیس، در گفت و گو با خبرنگار فوتبالی درباره کاپیتان تیم یحیی گل‌محمدی می‌گوید: بحث خداحافظی سید باعث ناراحتی او می‌شود. از دید من اگر سیدجلال نمی‌توانست برای پرسپولیس بازی کند، قرارداد او برای دو سال تمدید نمی‌شد. او فصل آینده باز هم می‌تواند یکی از ارکان پرسپولیس باشد. حسینی و کادر فنی پرسپولیس بهتر از افراد دیگر می‌توانند درباره آینده او نظر دهند و قرار است که او فصل آینده هم در تیم باشد. اجازه دهید او یک فصل دیگر در پرسپولیس باشد و با جام خداحافظی کند.

جباری درباره اینکه از دید او دلیل نیمکت‌نشینی پرسپولیس در بازیهای آخر پرسپولیس، با توجه به قطعی بودن جدایی کنعانی‌زادگان چه بوده، این توضیح را داد: سیدجلال حتی نیمکت‌نشین هم باشد باز هم با قدرت رهبری‌اش می‌تواند به تیم کمک کند. پرسپولیس هنوز جانشینی برای کنعانی‌زادگان نگرفته و از طرف دیگر اگر یک مدافع دیگر به پرسپولیس اضافه شود، باید به او وقت داد که با سایر بازیکنان هماهنگ شود. از دید من پرسپولیس، کماکان به سیدجلال حسینی نیاز دارد.

در چنین شرایطی، حتما در جریان برنامه پرسپولیس برای جذب مدافع میانی هستید. شنیده‌های خبرنگار فوتبالی حاکی از آن است که یحیی گل‌محمدی علیرغم اعتقادی که به کاپیتان تیمش دارد، به این نتیجه رسیده که شاید سیدجلال در فصل آینده نتواند در کل بازیهای تیمش به عنوان بازیکن ثابت استفاده کند و نمی‌توان از فاکتور شرایط سنی او به سادگی عبور کرد.

به همین دلیل سرمربی پرسپولیس تصمیم گرفته در اسرع وقت یک مدافع میانی را به تیمش اضافه کند تا او را به تدریج جانشین حسینی در ترکیب اصلی تیمش کند.

درست است که حسینی در لیگ بیستم به خوبی جای خالی شجاع خلیل‌زاده را پر کرد اما یحیی نمی‌خواهد درباره کاپیتان تیمش ریسک کند و او را با بازیهای متوالی و پرفشار خسته و مصدوم کند.

به همین دلیل، سیدجلال در لیگ بیست و یکم هم یکی از نفرات پرسپولیس خواهد بود منتهی او باید خودش را برای این موضوع آماده کند که در صورت اضافه شدن یک مدافع میانی جدید به پرسپولیس، احتمال اینکه او بازیهای تیمش را از روی نیمکت دنبال کند، وجود دارد و یحیی به دنبال آن است که هر چه زودتر یک زوج جدید برای فرشاد فرجی پیدا کند هر چند که به قول جباری، سیدجلال حتی به عنوان یک بازیکن نیمکت‌نشین هم می‌تواند به پرسپولیس کمک کند.