به گزارش پایگاه خبری نشان :

خبرورزشی -هرچند هرچند اصغر ملکیان رئیس هیات مدیره استقلال در مورد وضعیت شیمبا، اسماعیلی، مطهری، شجاعیان و جذب مهاجم خارجی این تیم توضیحات زیر را ارائه داد:

* کارهای مربوط شیمبا در حال انجام است و طی یکی دو روز آینده به ایران می‌آید. قرارداد این بازیکن هم برای او ارسال شده است. زمانی که امضاء شود همه چیز نهایی می‌شود.

* درمورد وضعیت فرشید اسماعیلی و داریوش شجاعیان و اینکه باشگاه استقلال بیانیه داده که اسماعیلی صددرصد جدا شده است باید خاطرنشان کنم که قضیه داریوش شجاعیان، ارسلان مطهری و فرشید اسماعیلی کاملا منتفی است.

* غیر از جعفر سلمانی و شمیبا، ابوالفضل جلالی هم با ما قرارداد بسته است. یک بازیکن خارجی خوب در پست مهاجم بنا داریم جذب کنیم که درجه یک و فوق حرفه‌ای است.

* درمورد حضور رضا قوچان نژاد در استقلال هیچ صحبتی نشده است.

* قرارداد گابریل پین ارسال شده و به زودی به تیم ملحق خواهد شد.

* رئیس هیئت مدیره استقلال در پاسخ به این سوال که آیا مهاجم حرفه‌ای این تیم «جووینکو» است یا خیر گفت فعلا نهایی نشده است و بعد از بازی با الهلال رسانه‌ای می‌شود.

اما گویا این برنامه ها با یک سد بزرگ مواجه شده است. استقلال با پرونده استراماچونی مواجه است و باشگاه پرسپولیس هم پرونده منجر به صدور رای دارد. کالدرون. تا زمانی که تکلیف این پرونده‌ها مشخص نشود استقلال و پرسپولیس حق جذب بازیکن خارجی جدید را ندارند. 

نکته جالب اینکه سازمان لیگ به صورت شفاهی به هر دو باشگاه اعلام کرده به جای رایزنی با فدراسیون فوتبال به دنبال رایزنی با استراماچونی و کالدرون باشند و پرونده‌هایی که منجر به صدور رای شده را به راه حل نهایی  برسانند. 

یکی از دستورالعمل‌های مهم جذب بازیکن و مربی خارجی در فصل جدید این است که پرونده‌هایی که علیه تیم‌ها منجر به صدور رای در محاکم ورزشی بین المللی شده است، باید بسته شود. اینکه مطلبات پرداخت یا تفاهمی در پرونده‌ها صورت گیرد. 

استقلال و پرسپولیس به زودی وارد مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا خواهند شد. البته استقلال بازیکنان خارجی اش را جواب کرده است و به نظر می‌رسد خیلی مایل به بکارگیری از بازیکن خارجی نباشد.