به گزارش پایگاه خبری نشان :

به گزارش "ورزش سه"، یک ماه پس از انتشار آگهی عرضه ۵۱ درصد سهام پرسپولیس و استقلال به صورت بلوکی، حسین قربان‌زاده در یک توییت و استوری اینستاگرامی نوشت: «سرخابی‌ها خریدار نداشتند.»

او در ادامه اعلام کرد: «برای تغییر در شرایط و احتمالا قیمت، مجددا عرضه آنها در هیات واگذاری طرح می‌شود.»

او در حالی این استوری خبری را منتشر کرده که یک ماه پیش آگهی عرضه سهام بلوکی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در خروجی وب‌سایت‌های اقتصادی درج و ۲۴ ساعت بعد جزییاتی از شرایط فروش سهام پرسپولیس و استقلال اعلام شد.

بر این اساس ۵۱ درصد سهام باشگاه پرسپولیس ۲۷۳۸ میلیارد و ۱۷۲ میلیون تومان قیمت گذاری شد و ارزش همین مقدار از سهام باشگاه استقلال ۲۳۸۶ میلیارد و ۸۶۲ میلیون تومان اعلام شد تا همه چیز مهیای واگذاری اکثریت سهام این دو باشگاه به بخش خصوصی باشد.

سازمان خصوصی‌سازی همچنین اعلام کرد که خریدار یک پنجم این مبلغ را به صورت قسطی پرداخت خواهد کرد و بعد از یک سال تنفس، در اقساط ۶ ماهه و در مدت شش سال، مابقی را به دولت پرداخت می‌کند و در تمام این مدت سهامدار دو باشگاه خواهد بود.

البته در جزییات واگذاری نکاتی نظیر حفظ باشگاه در بین چهار تیم بالای جدول و همچنین پرداخت بخشی از بدهی معوقه سرخابی‌ها وجود داشت که با سوالاتی از سوی رسانه‌ها و هواداران همراه بود.

به هر حال یک ماه بعد از انتشار آگاهی عرضه سهام، رییس سازمان خصوصی‌سازی این خبر را اعلام کرده و باید دید در روزهای آینده تحولات به چه سمتی پیش می‌رود.

لازم به ذکر است سال گذشته سازمان خصوصی سازی ده درصد از سهام پرسپولیس و استقلال را در بازار سرمایه عرضه کرد و امسال این سهام در اختیار خریداران قرار گرفت تا این دو باشگاه برای نخستین بار طعم خصوصی‌سازی و شفافیت را تجربه کنند.