به گزارش پایگاه خبری نشان :

دانه کردن میوه انار برای برخی افراد کاری سخت و طاقت فرسا است زیرا ساعت ها طول می‎ کشد و ممکن است هنگام انجام این کار دانه های انار بترکند و بر روی لباس افراد لک های قرمز ایجاد کنند. برای دانه کردن انار چندین روش مورد استفاده است. دانه کردن انار در آب و یا دانه کردن انار با دست و ابزاری ساده. در این قسمت از نمناک، به 3 روش بسیار آسان برای دانه کردن میوه انار خواهیم پرداخت :

1. ضربه زدن به پشت میوه به وسیله قاشق

این روش یکی از راحت ترین روش های دانه کردن انار است و چند دقیقه بیشتر طول نمی ‎کشد. برای به کار گیری این روش به وسیله یک چاقوی تیز، برشی در اطراف میوه ایجاد کنید اما نه به طوری که دانه های انار بریده شوند. میوه را به دو نیمه تقسیم کرده و یکی از آن ها را به طوری که قسمت بریده شده به طرف داخل دست هایتان باشد ، نگه دارید و بعد به وسیله ی یک قاشق به پشت میوه ضربه بزنید تا تمام دانه های انار درون دستتان ریخته شود و سپس پوست های سفید چسبیده شده به دانه ها را از آن جدا کنید.

2. دانه کردن انار درون ظرف پر از آب

در این روش مانند روش قبلی ، به وسیله یک چاقو در اطراف انار برشی سطحی ایجاد کنید تا دانه های انار آسیب نبیند و بعد میوه را به دو نیمه تقسیم کرده و سپس آن ها را درون یک ظرف پر از آب قرار داده و با فشار اندک به پشت میوه ، میوه را دانه کنید ، در این روش بعد از دانه کردن میوه ، پوست های سفید انار بر روی آب شناور شده و به راحتی می ‎توانید آن ها را جمع آوری کرده و دور بریزید.

3. استفاده از روش سنتی

استفاده از روش سنتی برای دانه کردن میوه انار اندکی زمان بر است اما بیشتر از سایر روش ها مورد استفاده قرار می گیرد.

در این روش مانند سایر روش ها به وسیله چاقو برشی در اطراف میوه ایجاد کنید و با دست میوه را به دو نیم تقسیم کرده و به آرامی و بدون عجله شروع به در اوردن دانه های انار و جدا کردن آن ها از قسمت های سفید میوه ‎ کنید.

نشان24