به گزارش پایگاه خبری نشان :

خبرنگار شکیبا بقال زاده: این روزها بدلیل اوج گرفتن آلودگی هوا با دستور دولت تعطیلی مدارس صورت می گیرد. امروز با توجه به قرمز شدن آلودگی هوا احتمال تعطیلی مدارس و همچنین ادارات برای فردا 13 آذرماه می رود.امروز هم تعطیلی مدارس ابتدایی تهران و البرز و اصفهان را داشتیم. آخرین اخبار تعطیلی مدارس را با در سایت نشان 24 بخوانید.

فوری تعطیلی مدارس اصفهان و چند شهرستان در روز دوشنبه

مطابق با مصوبه کمیته شرایط اضطرار آلودگی هوای استان، تمامی مقاطع تحصیلی در نواحی شش گانه شهر اصفهان و مناطق آموزش و پرورش فلاورجان، پیربکران، نجف‌آباد، خمینی‌شهر، شاهین شهر، برخوار، مبارکه، زرین شهر و فولادشهر در روز دوشنبه ۱۳ آذرماه همچنان به صورت غیرحضوری خواهد بود.

مهدهای کودک و پیش دبستانی در مناطق یاد شده نیز تعطیل است.

مادران شاغلی که دارای فرزند مقطع تحصیلی ابتدایی، پیش دبستانی و مهدکودک هستند، مادران باردار و کارکنان دچار بیماری قلبی، تنفسی وخودایمنی، ریوی و زمینه ای، می توانند با موافقت مدیران خود به صورت دورکاری فعالیت نمایند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به استمرار اقدامات پیشگیرانه به منظور کنترل منابع آلاینده هوا، از ادامه آموزش غیرحضوری در تمامی مقاطع تحصیلی آموزش و پرورش در مناطق شش گانه شهر اصفهان و ۹ منطقه آموزش و پرورش استان خبر داد و گفت:

مطابق با مصوبه کمیته شرایط اضطرار آلودگی هوای استان، تمامی مقاطع تحصیلی در نواحی شش گانه شهر اصفهان و مناطق آموزش و پرورش فلاورجان، پیربکران، نجف‌آباد، خمینی‌شهر، شاهین شهر، برخوار، مبارکه، زرین شهر و فولادشهر در روز دوشنبه ۱۳ آذرماه همچنان به صورت غیرحضوری خواهد بود. همچنین مهدهای کودک و پیش دبستانی در مناطق یاد شده نیز تعطیل است.

وی ادامه داد: مادران شاغلی که دارای فرزند مقطع تحصیلی ابتدایی، پیش دبستانی و مهدکودک هستند، مادران باردار و کارکنان دچار بیماری قلبی، تنفسی و خودایمنی، ریوی و زمینه ای، می توانند با موافقت مدیران خود به صورت دورکاری فعالیت نمایند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان متذکر شد: اجرای طرح زوج و فرد تردد خودروها از درب منزل در شهر اصفهان همچنان برقرار است و با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی برخورد خواهد شد.

خبرگزاری سازمان صداوسیما به اشتباه اعلام کرده  دانشگاه های اصفهان فردا دوشنبه ۱۳ آذر تعطیل است که چنین خبری صحت ندارد و صداوسیما دچار اشتباه شده است.

متاسفانه در این اطلاعیه صحبتی از تعطیلی یا عدم تعطیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی نشده است. در صورت اعلام اخبار موثق در این خصوص نیز اطلاع رسانی خواهد شد.

تعطیلی مدارس اراک به دلیل آلودگی هوا فردا 13 آذر

مرکزی شب گذشته در کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوا استان مرکزی، تصمیم بر دایر بودن مدارس اراک در روز یکشنبه ۱۲ آذرماه با وجود بالا بودن شاخص آلودگی هوا گرفته شد که در فضای مجازی با انتقاداتی از سوی شهروندان مواجه بود. به همین دلیل از معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی، علت تصمیم گرفته شده در کارگروه را جویا شدیم.

علی اکبر اسدی، در پاسخ به ایسنا در رابطه با اینکه آیا شاخص خاصی برای تعطیلی مدارس در جریان آلودگی هوا وجود دارد یا خیر اظهار کرد: در دستورالعمل‌های مختلف، شاخص‌های متفاوتی برای تعطیلی مدارس گفته شده است اما نکته مهم این است که اگر قرار بود بر اساس شاخص تصمیم‌گیری شود دیگر نیازی به تشکیل کارگروه نبود.

وی افزود: کارگروه یعنی تعدادی افراد بر اساس شاخص‌ و معیارها، بحث و بررسی و تبادل نظر ‌کنند و در نهایت تصمیم‌گیری شود. شاخص‌های عددی ملاک سنجش و معیار هستند تا تصمیمات بر اساس سلیقه شخصی نباشند و بر اساس شاخص، تصمیم‌گیری شود.

اسدی با اشاره به تداوم آلودگی هوا تا روز چهارشنبه گفت: شاخص آلودگی هوا در اراک طی دو سه روز گذشته در ساعات ابتدایی صبح حدود ۱۲۰ بود و در بعد از  ظهر به دلیل هوای نسبتا گرم، شاخص پایین می‌آمد.

معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی افزود: به همین دلیل در کارگروه دیشب تصمیم گرفته شد که موارد توصیه‌ای مطرح شود و تنها افرادی که بیماری زمینه‌ای و پرخطر دارند به مدرسه یا محل کار نروند.

اسدی تصریح کرد: ما بر اساس مسائل مختلف و منافع عمومی شهروندان در کارگروه تصمیم می‌گیریم و موضوعات بر اساس نظرات جمعی از کارشناسان بهداشت، محیط زیست و هواشناسی بحث و بررسی و تصمیم‌گیری می‌شود. در جلسه دیشب نیز کسی مخالف تصمیمات نبود و همه اتفاق نظر داشتند که تصمیمات خوبی گرفته شده است.

منبع: ایسنا / ایران چطور