به گزارش پایگاه خبری نشان :

خبرنگار:الهام کریمی، بلومبرگ به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که آمریکا بر این باور است که حمله ایران به اسرائیل قریب الوقوع است. این در حالیست که شرکت هواپیمایی لوفت هانزای آلمان پروازهایش به مقصد تهران و از مبدا تهران را به دلیل «شرایط کنونی خاورمیانه» تعلیق کرد.

به گفته منابع آگاه، ایالات متحده و متحدانش بر این باورند که حملات موشکی یا پهپادی بزرگ توسط ایران یا نیروهای نیابتی آن علیه اهداف نظامی و دولتی در اسرائیل قریب الوقوع است. 

منابعی که خواستند نامشان فاش نشود، گفتند که حمله احتمالی، احتمالاً با استفاده از موشک‌های با دقت بالا صورت بگیرد و ممکن است در روزهای آینده رخ دهد. بر اساس ارزیابی‌های آمریکا و اسرائیل، مسئله دیگر بر سر این است که چه زمانی، نه اینکه رخ می دهد یا نه.

همچنین یک مقام آمریکایی در گفتگو با الجزیره اظهار کرد: اگر از سوی ایران یا نیروهای وابسته به آن، به اسرائیل حمله ای صورت گیرد، ایالات متحده به تل‌آویو برای دفاع از خود کمک خواهد کرد.

وی افزود: اگر اسرائیل مورد حمله موشکی و پهپادی قرار گیرد، ممکن است به رهگیری آنها کمک کنیم.

این مقام امریکایی تصریح کرد: این احتمال که واشنگتن و تل‌آویو ممکن است در واکنش به حمله ایران یا نیروهای نیابتی‌اش به اسرائیل، حمله تلافی جویانه مشترکی علیه تهران انجام دهند را رد نمی کنم.

از سوی دیگر شرکت هواپیمایی لوفت هانزای آلمان روز چهارشنبه اعلام کرد که پس از ارزیابی دقیق تصمیم گرفته است که پروازهای خود را به تهران و از مبدا تهران احتمالا تا روز پنجشنبه ۱۱ آوریل «به دلیل شرایط کنونی خاورمیانه» متوقف کند.

سخنگوی این شرکت به رویترز گفت: «ما دائما وضعیت خاورمیانه را زیر نظر داریم و با مقامات در تماس هستیم. ایمنی مسافران و خدمه ما اولویت اصلی لوفت هانزا است.