به گزارش پایگاه خبری نشان :

خبرنگار:الهام کریمی، معاملات بورس امروز به نحوی رقم خورد که شاخص کل در جهت کندل روز معاملاتی گذشته خود رفتار کرد. به طوری که در پایان بورس امروز، شاخص کل با افت 20 هزار و 730 واحدی که معادل 0.99 درصد این شاخص است، روبه‌رو شد. بر این اساس، شاخص کل در پایان معاملات امروز در سطح دو میلیون و 77 هزار واحدی ایستاد.

در طرف دیگر، قیمت معاملات سهم‌های کوچک بازار سهام نیز کاهش شدیدی داشته است؛ به طوری که شاخص هم‌وزن بازار در پایان بورس امروز چهار هزار و 261 واحد که معادل 0.62 درصد این شاخص است کاهش ارتفاع داد و به سطح 685 هزار و 510 واحدی رسید.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری، حجم معاملات را سه میلیارد و 800 میلیون برگه سهم و ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم) را هزار و 529 میلیارد تومان نشان می‌دهد.

ورود و خروج پول حقیقی

تراز پول حقیقی در سهام و حق تقدم‌ها مانند روند روز معاملاتی گذشته منفی بود. به طوری که در پایان بورس امروز حدود 655 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شده است. موضوع دیگری که باید بازگو کرد اینکه تا لحظه تنظیم این گزارش، حدود 386 میلیارد تومان پول حقیقی به صندوق‌های درآمد ثابت تزریق شده است.  

بیشترین ارزش معاملات

در جریان معاملات امروز سه سهم فملی، فولاد و وبملت بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های ذوب، وبملت و شستا به‌ترتیب بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

خچرخش با افزایش دو درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. در مقابل نیز بسیاری از سهم‌ها در صف فروش بودند.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های شکلر، خگستر و شدوص تعلق گرفت. همچنین در جریان معاملات امروز سهم‌های دابور، غمینو و فروژ ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند که پول هوشمند از نمادهای شگامرن، امید و سدور خارج شده است.

شایان ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های ثفارس، غمینو و خفنر رقم خورد. همچنین وملی در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد زمگسا بود.