به گزارش پایگاه خبری نشان :

آیا بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ شما شیوه خلاقانه ای دارد؟ هر کسب و کاری که از فروش های سنتی تبلیغات مثل تراکت پراکنی فاصله گرفته باشد قطعا خلاق محسوب میشود.

اکنون با توجه به نیاز افراد متعدد و پیشرفت تکنولوژی راه های خلاقیت داشتن در یک کسب و کار بسیار فراوان میباشد که نیاز به خوش فکری و ایده پردازی دارد. اکثر کسب و کارهایی که در یک جامعه تشکیل شده اند همگی محصولاتی را به فروش میرسانند و برای فروش کالاهای خود به یک بسته بندی مناسب احتیاج دارند.

بسیاری از کسب و کارها تصور میکنند که مارکتینگ و برندینگ یک چیز است اما در واقعیت برندینگ طرحی است که میخواهید برند شما بر اساس آن دیده شود و مارکتینگ روشی است که با آن، طرح را به دنیا بشناسانید. شرکت های مخصوص در زمینه چاپ و بسته بندی فعالیت دارند که میتوانید با ورود به لینک زیر از طراحی های بسته بندی هایشان دیدن کنید.

مرتبط بخوانید: نمونه جعبه و کارتن صادراتی انواع محصولات با طراحی های مدرن

اگر با یک نگاه اجمالی به پک ها و بسته بندی های کمپانی های بزرگ نگاه کنید، میبینید که تصاویر، فونت، لوگو و رنگ های بسته بندی کالاهایشان طوری انتخاب و طراحی شده است که در فروش و برندینگ محصولات تاثیرگذار باشد.

طراحی عامل موثر در پیام رسانی

پیام هایی که از طریق طراحی یک بسته بندی به مشتری و مخاطبان انتقال می یابد همانند آپدیتی است که جلوه های جدیدی را به سمت مخاطب روانه میکند یا اینکه میتواند خیلی هوشمندانه و زیرکانه نوع شرکت و کسب و کارتان را به افراد معرفی نمایید. یک ضرب المثل خارجی که میگوید یک تصویر از گفتن هزار کلمه با ارزش تر است.

در صنعت بسته بندی نیز همین امر صدق میکند. یکی از عنصرهای اصلی که در یک کارتن سازی و جعبه سازی بسیار اهمیت دارد وجود طراح خلاق و خوش فکر است طراحی های گرافیکی روی جعبه شامل فاکتورهایی است که باعث جذاب تر شدن بسته بندی میگردد که در ادامه آنها را با یک دیگر بررسی خواهیم کرد.

اولین نکته ای که شاید به آن توجه نکرده باشید تقاضا و درخواست اکثر تولید کنندگان برای تولید جعبه و کارتن های بسته بندی است.

 اکثر بسته بندی هایی که در اطرافمان مشاهده میکنیم، از جنس کاغذ و مقواست. خب این کار طراحان را اندکی راحت تر کرده است زیرا چاپ رنگ و تصاویر زیبا در کارتن بسیار ساده تر از انواع بسته بندهای دیگر مثل شیشه یا فلز خواهد بود. چاپ و نوع طرح و رنگی که قرار است در کارتن و جعبه مقوایی محصول شما اعمال گردد در برندینگ آن محصول نیز بسیار تاثیرگذار است.

88

نمی شود این موضوع را ندید گرفت که هر محصول در وهله اول از نوع بسته بندی آن مورد قضاوت و ارزیابی قرار میگیرد. طراحی گرافیکی و استفاده از تصاویر واضح و رنگ آمیزی جذاب در فروش بیشتر محصولات تاثیرگذار است. به همین دلیل است که افراد می گویند بهتر است تصویری به بسته بندی اضافه کنم!

شاید بسیاری از طراحان با شنیدن این جمله عصبانی شوند زیرا زمانی که این حرف را می زنید نمیدانید که درج چاپ، طراحی و رنگ آمیزی مناسب روی بسته بندی تان به چه میزان میتواند در نگاه مشتری تاثیرگذار باشد و او را به خرید ترغیب نماید.

طراحی و چاپ

حال سوالی که مطرح میشود آن است که یک بسته بندی مناسب باید چه نوع چاپی داشته باشد؟

برای پاسخ به این سوال باید اول از همه نوع بسته بندی مشخص گردد. بعنوان مثال اگر قرار است از پک های مقوایی و کارتنی استفاده کنید با توجه به جنس ورق که از کارتن یا مقواست دو نوع چاپ فلکسویی و لمینتی را در پیش روی خواهید داشت.

اکثر محصولات صادراتی را در نظر داشته باشید، بسته بندی های این نوع کالاها از زمین تا آسمان با محصولات داخلی تفاوت دارند. دلیل این موضوع چه چیزی میتواند باشد؟ محصولات صادراتی قرار است برند و نام تجاری یک تولید کننده و کسب و کار او را تبلیغ کرده و معرفی نمایند به همین دلیل اگر بسته بندی های در نظر گرفته شده  زیبا و جذاب نباشند مسلما مشتریان و مخاطبان خود را از دست خواهند داد.

چاپ افست که در ادامه آن فرآیند لمینت همراه است در جعبه های کارتنی و مقوایی قابل اجراست به گونه ای که در جعبه های کارتنی طرح و رنگ روی پوستر مقوایی چاپ شده وتوسط ماشین آلات مخصوص روی ورق کارتنی می چسبند که در ادامه پروسه به جعبه کارتن تبدیل خواهند گشت. ولی در جعبه های مقوایی طرح و رنگ مستقیما روی جعبه مقوایی چاپ میگردد که در تصویر زیر انواع کارتن های لمینتی و جعبه های مقوایی را با چاپ افست مشاهده میکنید.

البته قیمت جعبه های لمینتی با کارتنهای فلکسویی تفاوت دارد. با ورود به لینک زیر میتوانید از قیمت جعبه مدنظرتان با هر نوع چاپ و تعداد رنگی مطلع شوید.

مرتبط بخوانید: محاسبه آنلاین قیمت جعبه و کارتن بسته بندی در کمتر از 2 دقیقه

888

المان های روانشناسی بسیار زیادی پشت طرح های گرافیکی وجود دارد. بکارگیری روان شناسی رنگ ها، ایجاد یک طرح و همسان سازی آ ن با رنگ طبق فرهنگ و سلیقه مردمان یک کشور، استفاده از فونت های مناسب و خوانا همگی در برانگیختن  احساس مخاطب موثر اند.

پس با تمامی گفته ها، میتوانید از تاثیر و اهمیت طراحی مطلع شوید و بدانید که یک بسته بندی مناسب در کنار کیفیتی که دارد باید از طراحی های مدرن گرافیکی نیز برخوردار باشد تا در جلب رضایت مشتری تاثیرگذار عمل کند.

تاثیر طراحی بسته بندی در بازاریابی و ارتباط آن با فروش

بازخورد: اگر محصول شما در کنار هزار محصول مشابه درون فروشگاه قرار بگیرد، اولین چیزی که نظر یک مشتری را به خود جلب میکند، طرح و شکل ظاهری بسته بندی است. پس طراحی های زیبا با هارمونی رنگ درست و متناسب با محصول میتواند در القای حس رضایت به مشتری تاثیر داشته باشد.

خرید مجدد: اگر در کنار کیفیت محصول، طرح و رنگ های زیبا و جذابی در بسته بندی استفاده شود، به گونه ای که مشتری یا مصرف کننده از آن رضایت قلبی داشته باشد، در یک فروشگاه شلوغ با هزاران طرح و رنگ های گوناگون باز هم مشتری محصول شما را برای خرید انتخاب میکند.

سازگاری با محیط زیست: پک های کارتنی و مقوایی بیشترین و پرکاربرترین بسته بندی هایی هستند که در اطرافمان به چشم میخورند، به همین دلیل اگر از بسته بندی های سبز که دوست دار محیط زیست میباشند استفاده کنید میتوانید شاهد فروش فوق العاده محصولاتتان باشید. بسیاری از مشتریان حاضرند پول بیشتری هزینه کنند تا بسته بندی سازگار با محیط زیست داشته باشند.

نتیجه گیری

 حالا میخواهیم به شوال یکه در اول مقاله پرسیده شد پاسخ دهیم، اهمیت طراحی گرافیکی در تمامی بسته بندی ها برای معرفی یک محصول بر همگان آشکار است. با توجه به نیاز روز جامعه و تغییر طرز فکر افراد در خرید یک کالا، مهم است که یک تولید کننده برای فروش محصولات خود به چه میزان برای کیفیت و طراحی بسته بندی آن هزینه میکند.

کارتن سازی آوین پک در کنار تیم خلاق طراحی و گرافیستی که دارد بهترین و خلاقانه ترین بسته بندی ها را برای محصولات شما چه در بازارهای داخلی و صادراتی تولید مینماید تا نگرانی در جهت برندینگ محصولاتتان نداشته و به خوبی کالاهایتان را در سطح جهان معرفی نمایید.