به گزارش پایگاه خبری نشان :

ترکیه یکی از کشورهایی است که در طی چند سال اخیر بیشترین حجم جذب سرمایه را توسط شهروندان ایرانی به خود اختصاص داده است. ایرانی‌های زیادی به دلایل مختلف از جمله افت ارزش ریال اقدام به سرمایه گذاری در کشورهای خارجی کرده‌اند که گل سرسبد آنها ترکیه بوده است. شهروندان ایرانی در همین یکی دو سال اخیر میلیون‌ها دلار سرمایه را وارد بخش املاک و مستغلات ترکیه کرده‌اند. در این مطلب قصد داریم نحوه اخذ اقامت و پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک را بررسی کنیم.

چرا خرید ملک در ترکیه گزینه خوبیست؟

خرید ملک در ترکیه مزایایی دارد که باعث شده نه تنها ایرانی‌ها بلکه شهروندان کشورهای دیگر هم در بازار املاک این کشور سرمایه گذاری کنند. با خرید ملک در ترکیه می‌توانید اقامت و حتی حق شهروندی ترکیه را بگیرید. با گرفتن حق شهروندی ترکیه امکان کار و زندگی دائمی در این کشور را به صورت قانونی خواهید داشت. ضمن اینکه با گرفتن پاسپورت ترکیه می‌توانید به بیش از 70 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کنید.

00

 

اما مزایای خرید ملک در ترکیه فقط محدود به گرفتن اقامت و پاسپورت نیست. در ادامه مهم ترین مزایای خرید ملک در ترکیه را می‌خوانید:

  • انجام یک سرمایه گذاری خارجی مطمئن
  • همسایه بودن دو کشور و رفت و آمد راحت
  • راحت‌تر شدن اخذ ویزای کشورهایی مثل کانادا و آمریکا و ویزای شینگن
  • امکان اجاره دادن ملک و کسب درآمد بالا
  • امکان گرفتن اقامت و حق شهروندی ترکیه برای همسر و فرزندان
  • امکان استفاده از خدمات و امکانات کشور ترکیه از جمله خدمات پزشکی به صورت رایگان

چطور اقامت ترکیه را با خرید ملک دریافت کنیم؟

اگر قصد شما از خرید ملک در ترکیه اخذ اقامت و شهروندی این کشور است باید به یک نکته اساسی توجه داشته باشید. با خرید هر ملکی در کشور ترکیه می‌توانید اقامت این کشور را دریافت کنید، اما در صورتی که بخواهید در کنار اقامت در ترکیه، حق شهروندی و پاسپورت این کشور را هم بگیرید باید ملک خریداری شده شما حداقل 250هزار دلار ارزش داشته باشد.

با خرید یک یا چند ملک که مجموع قیمت آنها 250هزار دلار است، تابعیت و پاسپورت کشور ترکیه به شما داده خواهد شد. ضمن اینکه این شرایط برای اعضای خانواده شما نیز وجود دارد و می‌توانید تابعیت ترکیه را برای همسر و فرزندانتان هم بگیرید.

برای گرفتن اقامت و پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک باید مراحل زیر را طی کنید:

1- پیدا کردن ملک در ترکیه

برای پیدا کردن ملک مناسب در ترکیه می‌توانید به صورت حضوری به این کشور سفر کرده و از طریق مشاورین املاک ترکیه، خانه‌های مختلفی را ببینید. البته ملک خریداری شده حتماً لازم نیست خانه مسکونی باشد و می‌توانید املاکی با سایر کاربری‌ها از جمله تجاری هم بخرید. می‌توانید برای پیدا کردن ملک مناسب از سایت‌های فروش املاک هم کمک بگیرید. همچنین می‌توانید کل فرآیند انتخاب و خرید ملک را به وکیل قانونی بسپارید.

2- خرید ملک در ترکیه

بعد از انتخاب ملک مورد نظرتان، باید به کشور ترکیه رفته و به صورت قانونی قرارداد خرید خانه را با صاحب ملک ببندید. با توجه به کلاهبرداری‌هایی که در این زمینه وجود دارد، توصیه می‌کنیم از کمک موسسات خرید ملک معتبر یا وکیل قانونی در این زمینه استفاده کنید تا خیالتان از بابت قانونی بودن کلیه مراحل ثبت قرارداد راحت باشد.

3- مراجعه به سازمان املاک ترکیه

بعد از خرید ملک و عقد قرارداد، باید به سازمان زمین و املاک ترکیه مراجعه کنید. این سازمان تحت عنوان Tapu شناخته می‌شود و کلیه قراردادهای مربوط به املاک باید در آن ثبت شود. با مراجعه به این سازمان باید اسناد و مدارک مربوط به قرارداد خرید ملک را ارائه کرده و درخواست حق شهروندی ترکیه را بدهید.

سازمان مذکور تمامی مدارک و اسناد شما را بررسی خواهد کرد و در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد، یک برگه تاییدیه را به شما خواهد داد. معمولا برای ارزیابی اسناد و صدور تاییدیه چیزی بین 3 تا 7 روز زمان لازم است.

000

4- مراجعه به اداره مهاجرت ترکیه

در این مرحله باید به اداره مهاجرت ترکیه مراجعه کنید تا درخواست‌تان را برای اخذ اقامت و شهروندی این کشور ارائه دهید. یادتان باشد که علاوه بر مدارک هویتی باید تاییدیه‌ای که در مرحله قبلی گرفته بودید را هم همراه خود داشته باشید. این اداره بعد از بررسی مدارک شما، مجوز اقامت در ترکیه را صادر خواهد کرد.

5- مراجعه به سازمان جمعیت و شهروندی ترکیه

در آخرین مرحله از اخذ اقامت و شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک، لازم است که برگه تاییدیه و همچنین مجوز اقامت خود را به سازمان جمعیت و شهروندی ترکیه ارائه کنید. بعد از انجام این کار فقط باید منتظر بمانید تا سازمان مذکور تمامی بررسی‌ها را انجام دهد. معمولا انجام این بررسی‌ها حدود یک ماه زمان می‌برد. بعد از این زمان، اجازه اقامت در ترکیه برای شما و خانواده‌تان صادر می‌شود و بعد از مدتی هم می‌توانید کارت شهروندی و پاسپورت ترکیه را بگیرید.

با وجود اینکه سرمایه گذاری در املاک ترکیه جذابیت زیادی دارد و نسبت به شهری مثل تهران می‌توانیم املاک بهتر با قیمت پایین‌تر بخریم، اما حتماً پیش از انجام این کار نسبت به آگاهی از قوانین خرید ملک در ترکیه مطمئن شوید. عدم آگاهی از این قوانین، حتی ممکن است باعث بر باد رفتن سرمایه‌تان شود.

به عنوان مثال، خرید ملک در محدوده‌های خاصی از ترکیه از جمله محدوده‌های نزدیک به کاربری‌های نظامی ممنوع است. اگر از چنین مواردی اطلاع نداشته باشید، ممکن است در دام افراد سودجو و کلاهبردار بیفتید.

موسسه مهاجرتی نیلگام سالهاست که خدمات مربوط به خرید ملک در ترکیه را به شهروندان ایرانی ارائه می‌دهد.

نیلگام با داشتن دفتر کاری در ترکیه و وجود ارتباطات مختلف با مشاوران املاک معتبر این کشور بهترین گزینه‌های خرید ملک در ترکیه را با توجه به بودجه افراد به آنها پیشنهاد می‌کند. ضمن اینکه موسسه مهاجرتی نیلگام از صفر تا صد خرید ملک در ترکیه کنار شما خواهد بود و کلیه امور قانونی و اداری مربوط به خرید ملک را انجام می‌دهد.

برای اطلاع دقیق از شرایط و تخفیف‌های نیلگام در زمینه خرید ملک در ترکیه می‌توانید با مشاوران این مجموعه تماس بگیرید.