به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

 

کانادا یکی از مهاجرپذیر­ترین کشورهای جهان محسوب می­شود. این کشور این فرصت را به مهاجران می­دهد تا از طریق برنامه­های مختلف کاری، سرمایه­ گذاری، تحصیلی و گردشگری (حداکثر 5 سال) به کانادا بیایند.

بسیاری از افراد رویای مهاجرت به کانادا را  دارند و دلیل آن می­تواند فرصت های شغلی فراوان و برنامه های اجتماعی درجه یک باشد. کانادا یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت به ویژه برای ایرانیان است. ایرانیان زیادی هر ساله برای کار، تحصیل و زندگی در کانادا وارد این کشور دارای اقتصاد قوی و سیستم مهاجرتی مترقی می­شوند.

براساس داده های اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا، سال 2021 بیش از 11000 ایرانی به این کشور مهاجرت و این کشور را به هشتمین کشور مبدا مهاجران جدید در سال 2021 تبدیل کرده­اند.کانادا کشوری چندفرهنگی است و نیمی یا بیشتر جمعیت شهرهای مختلف آن از جمله تورنتو، ونکوور و اتاوا را مهاجران تشکیل می­دهند.

آیا قصد مهاجرت به کانادا را دارید و نمی دانید کدام شهر را انتخاب کنید؟ در اینجا، ما پنج شهر برتر از نظر زندگی برای یک مهاجر جدید را رتبه بندی کرده­ایم. این پنج شهر برتر همگی از نظر کیفیت کلی زندگی در رتبه­های فوق العاده بالایی قرار دارند.

5 شهر برتر برای مهاجران ایرانی

1- تورنتو

میانگین هزینه زندگی: 1,307 دلار (مجرد، بدون اجاره)

نرخ بیکاری:9/5 درصد

نسبت بزهکاری: 74/41

تورنتو، مرکز استان انتاریو، بزرگترین شهر کانادا با 3 میلیون نفر جمعیت و یکی از بهترین مکان ها برای زندگی در کانادا برای جوانان، مهاجران و خانواده­ها است. به دلیل تعداد بالای مهاجران در این شهر، تورنتو به عنوان یکی از شهرهای با تنوع فرهنگی بالا در جهان و کانادا شناخته می­شود.

تورنتو به عنوان مرکز بسیاری از صنایع کانادا، فرصت­های اقتصادی بیشماری را برای تازه­واردان فراهم می­کند. این شهر رتبه بالایی به عنوان یکی از شادترین مکان­های جهان برای زندگی و کار دارد. درست است که تورنتو گران­ترین شهر کانادا به حساب می­آید اما به همان میزان کیفیت زندگی و فرصت شغلی بالا و نرخ بیکاری پایین­تری دارد.

تورنتو در زمینه نوآوری، سلامت، ایمنی و امنیت و سهولت در امر تجارت شاخص است. منطقه تورنتو، یک مکان اصلی بسیاری از شرکت­های نوپا فناوری کانادایی است. سیستم گسترده حمل و نقل عمومی آن، باعث شده است که رفت و آمد به هر نقطه شهر به راحتی در دسترس همگان باشد. برخلاف بسیاری از مناطق دیگر کانادا، زمستان­های تورنتو معمولا دارای آسمان روشن و روزهای آفتابی است اما گاها دمای هوا به منفی 20 یا 30 درجه می­رسد. خوشبختانه، زیرساخت شهری آن برای برف به گونه­ای است که برف مانع رفت و آمد و زندگی روزمره مردم نمی­شود.

تورنتو کانادا

2- ونکوور

میانگین هزینه زندگی: 1293 دلار (مجرد، بدون اجاره)

نرخ بیکاری: 7/4 درصد

نسبت بزهکاری: 67/38

شهر ونکوور یکی دیگر از شهرهای بزرگ کانادا و یکی از قابل سکونت­ترین شهرهای جهان است. ونکوور به دلیل داشتن بازار کار، اقتصاد قوی، خدمات مالی گسترده، سیستم­های آموزشی، مراقبت­های بهداشتی و حمل و نقل عالی،­ نرخ بالای رفاه عمومی و نرخ پایین جرم و جنایت، برای مهاجرت شما و خانواده شما مناسب است.

مهاجران اکثریت جمعیت شهر را تشکیل می­دهند و ونکوور یکی از قابل سکونت ترین شهرهای جهان است. تنها نقطه ضعف ونکوور، هزینه زندگی و قیمت مسکن بالای آن  است که تقریبا با متوسط ​​درآمد بالای ساکنان این شهر جبران شده است. دمای هوا در ونکوور بسیار معتدل­تر از مناطق دیگر کانادا است و تابستان و زمستان معتدل (دما در تابستان از 20 تا 30 و در زمستان از 0 تا 10 درجه سانتیگراد) دارد. بارندگی بیشتر حد فاصله بین ماه نوامبر تا ماه مارس است.

 

مطالعه بیشتر: بهترین وکیل مهاجرت به کانادا دارای چه شرایطی است؟

 

3- کلگری

میانگین هزینه زندگی: 1300 دلار (مجرد، بدون اجاره)

نرخ بیکاری: 5 درصد

نسبت بزهکاری: 80/36

کلگری بزرگترین شهر آلبرتا، سومین منطقه شهری بزرگ در کانادا و اقتصاد محلی آن متنوع و پررونق به ویژه برای مشاغل مرتبط با کشاورزی، انرژی و حمل و نقل است. کلگری خانه بیش از 200 گروه فرهنگی است که به بیش از 100 زبان مختلف صحبت می­کنند.

کلگری، یک شهر معروف به ویژه برای مهندسان، مکانیک­ها، معدنچیان و کارآفرینان است. رفت و آمد در این شهر به وسیله اتوبوس و حمل و نقل ریلی سبک است و حمل و نقل عمومی به اندازه سایر شهرها گسترده نیست، بنابراین زندگی بدون وسیله نقلیه شخصی کمی مشکل خواهد بود. پارک‌ها و زمین‌های بازی فراوان با سیستم آموزشی پیشرفته، آن را به مکانی عالی برای بزرگ کردن کودکان تبدیل کرده است. پارک ملی بنف این شهر با شهرت جهانی، دارای مناظر شگفت­انگیز طبیعی است.

هزینه زندگی در این شهر در مقایسه با سایر شهرهای بزرگ، مقرون به صرفه و درآمدها بالاتر است. در کلگری، تابستان­ها معتدل و زمستان ها طولانی، یخبندان و برفی و در تمام طول سال آسمان نیمه ابری است.

ونکوور کانادا

4.اتاوا

میانگین هزینه زندگی: 1230 دلار (مجرد، بدون اجاره)

نرخ بیکاری: 5/3 درصد

نسبت بزهکاری: 24/27

اتاوا، پایتخت کانادا، یکی از بهترین مکان­ها برای مهاجران و نرخ پایین جرم و جنایت، جمعیت کم و حمل و نقل عمومی فوق­العاده در کل کیفیت عالی زندگی برای ساکنان از ویژگی­های شاخص آن است. مهاجران 44 درصد از جمعیت شهر رامی­سازند. اتاوا یکی از بهترین سیستم های آموزشی با چندین دانشگاه با رتبه بالا را دارد. اگر عاشق غذا هستید، این شهر رستوران­های عالی برای سرو هر نوع غذایی دارد.

در مقایسه با سایر شهرهای کانادا، اتاوا هزینه زندگی کمتری دارد و یکی از امن ترین مکان­های این کشور است. دو زبان انگلیسی و فرانسوی زبان اصلی این شهر است. اتاوا، تابستان‌های طولانی، گرم و نیمه ابری و زمستان‌های یخبندان، برفی و عمدتا ابری دارد.

5.مونترال

میانگین هزینه زندگی:1109 دلار (مجرد، بدون اجاره)

نرخ بیکاری: 5/5 درصد

نسبت بزهکاری: 40/28

مونترال، یکی از بهترین شهرهای کانادا برای تربیت کودکان در جهان و بهترین مکان برای زندگی از نظر رویدادهای فرهنگی و اجتماعی است و دومین اقتصاد بزرگ کانادا را دارد. مونترال یکی از برجسته ترین مکان های توریستی کانادا و اگر فردی علاقه­مند به رویدادهای فرهنگی و اجتماعی (مانند جشنواره­ها، کنسرت­های موسیقی و نمایش تئاتر و موارد دیگر) هستید، این یکی از بهترین انتخاب­ها برای شما است.

ورود به بازار کار یا ادامه تحصیل برای والدین و فرزندان آنان نسبتا آسان و نسبت به سایر شهرهای بزرگ کانادا، هزینه­های زندگی در مونترال مقرون به­صرفه­تر است. مهاجران 24 درصد جمعیت این شهر را تشکیل می­دهند. این شهر، یکی از بزرگترین شهرهای فرانسوی زبان است. مونترال، تابستان‌های طولانی و گرم و زمستان های یخبندان و برفی همراه با باد دارد و در تمام طول سال، آسمان نیمه ابری است.