به گزارش پایگاه خبری نشان :

این روزها قشر زیادی از هموطنان به دنبال خرید خانه در ترکیه هستند . اغلب این افراد تمایل دارند تا با استفاده از این کار، اقامت این کشور را به دست آورده و در کنار آن هم سرمایه‌گذاری ایمنی در داخل ترکیه انجام داده باشند. همین مورد باعث شده تا قشر زیادی از هموطنان، به دنبال خرید آپارتمان در ترکیه باشند. با این حال افزایش قیمت ها و البته ماهیت این روش باعث شده تا بیشترشان به دنبال آپارتمان های کوچک باشند. این موضوع به ویژه برای خرید خانه در شهرهای بزرگ ترکیه نظیر استانبول، رواج بیشتری دارد. به همین جهت است که گروه قابل توجهی از این متقاضیان به دنبالت قیمت آپارتمان ۴۰ متری در استانبول هستند. اگرچه تعداد این مدل آپارتمان ها در کشور ترکیه رو به افزایش است، اما اغلب کاربران اطلاعات دقیقی پیرامون آنها نداشته و نمی دانند که قیمت آنها به چه صورت بوده و یا امکان اقامت ترکیه به وسیله چنین آپارتمان هایی ممکن می شود یا خیر؟ ما در این مقاله سعی داریم تا مرور واضحی بر روی این موضوع داشته و پاسخ این سوالات را بیان کنیم. اگر شما هم جزو این متقاضیان هستید، حتما ما را تا انتهای این مقاله همراهی فرمایید.

 

مزایای خرید آپارتمان در ترکیه

 

قبل از اینکه بخواهیم به بررسی قیمت آپارتمان ۴۰ متری در استانبول بپردازیم، بهتر است ابتدا با مزایای این روش آشنا شوید. بدون شک در این حالت می‌تواند دلیل وجود این حجم از متقاضیان را بهتر درک کنید. نخستین عاملی که ایرانیان را به سمت این موضوع سوق داده، دریافت اقامت ترکیه است. در واقع در کشور ترکیه طی سال‌های گذشته، قانونی را تصویب کرده که بر مبنای آن هر تبعه خارجی بتواند خانه یا ملکی را در این کشور خریداری کند، پاسپورت و شهروندی ترکیه را هم به دست می آورد. این موضوع به نوبه خود باعث شده تا تعداد زیادی از ایرانیان، فرصت موجود را غنیمت شمرده و به دنبال خرید ملک در این کشور باشند. با این حال باید بدانید که این کار شرایط خاص خود را دارد که در ادامه به شرح آن هم می پردازیم.

دومین مزیتی که این اقدام به دنبال دارد، انجام یک سرمایه گذاری مطمئن است. در حقیقت بازار املاک در کشور ترکیه رو به ترقی است. برهمین مبنا قیمت خانه و املاک شما در آن روز به روز بیشتر خواهد شد. این موضوع یک سرمایه گذاری مطمئن را برای افراد ایجاد می کند.

 

2

 

مورد دوم امکان کسب درآمد غیر فعال است . برای مثال شما می توانید با خرید یک ملک تجاری در این کشور، درآمد مناسبی را از محل اجاره یا گردش آن کسب کنید. مجموع این موارد در کنار همدیگر باعث شده تا متقاضیان زیادی به دنبال خرید ملک در ترکیه باشند.

 

قیمت آپارتمان 40 متری در استانبول چقدر است؟

 

همان طور که عنوان کردیم، خرید خانه در ترکیه می تواند مزیت های مختلفی را داشته باشد. برهمین مبنا افراد زیادی در پی آن هستند. با این حال بسیاری از این افراد ممکن است بودجه کافی نداشته یا به صورت فردی به ترکیه مهاجرت کنند. لذا سوئیت های 40 متری می تواند برای آنها بسیار مناسب تر باشد. همین عامل باعث شده تا بخش قابل توجهی از آن ها به دنبال قیمت آپارتمان 40 متری در استانبول باشند.

در این زمینه باید عنوان کنیم که قیمت آپارتمان شما می تواند بر مبنای مولفه های زیادی تغییر کند. برای مثال قیمت آپارتمان در دو بخش اروپایی و آسیایی استانبول متغیر است. مازاد بر این محل سکونت و البته ناحیه ای که در آن حضور دارید هم می تواند بر روی این موضوع اثر گذار باشد. برای مثال قیمت آپارتمان در نواحی همچون باجیلار که در نزدیک مراکز بخش اروپایی قرار دارد، به مراتب بیشتر از قیمت خانه ای مشابه در آرناووت کوی است. از طرفی دیگر تازه ساخت بودن خانه و نوع طراحی آن هم می تواند بر روی این موضوع اثر گذار باشد؛ لذا اگر به دنبال خرید آپارتمان در استانبول هستید، باید ابتدا نوع محل را تعیین و براساس آن تصمیم گیری کنید. اما در حالت کلی این قیمت از 400 میلیون تومان شروع شده و تا ارقام 2 میلیارد تومان هم می رسد. در پاره ای از موارد ممکن است قیمت مورد نظر شما حتی از این موارد هم بیشتر شود.

 

 

آیا می توان با خرید آپارتمان 40 متری در استانبول به اقامت ترکیه دست یافت؟

 

همان گونه که اشاره کردیم، بسیاری متقاضیان خرید آپارتمان در ترکیه، به دنبال اخذ اقامت این کشور هستند . در واقع آن ها می خواهند با این اقدام، شهروندی این کشور را به دست بیاورند. در این زمینه باید عنوان کنیم که متراژ خانه شما یعنی 40 متر یا 200 کتری بودن اصلا بر روی این موضوع اثر گذار نیست. آن چیزی که در نهایت با پروسه شهروندی شما ارتباط مستقیم دارد، ارزش کلی ملک است.

در حال کلی دولت ترکیه تنها به متقاضیانی شهروندی خود را اعطا می کند که ارزش ملک خریداری شده آن ها حداقل 400 هزار دلار باشد. لذا اگر به دنبال پیش خرید آپارتمان در ترکیه برای اخذ اقامت هستید، باید حتما این موضوع را در نظر داشته باشید. البته شما می توانید با خرید املاک ارزان تر ، در محدوده 250 هزار دلار هم به اقامت چند ساله دست پیدا کنید. اما شرط اصلی برای دریافت شهروندی، خرید املاک بالای 400 هزار دلار است.

3

 

سخن آخر

این روزها قشر قابل توجهی از متقاضیان مهاجرت به ترکیه، به دنبال خرید آپارتمان در استانبول هستند. با این حال اغلب آنان اطلاعات دقیقی پیرامون این موضوع نداشته و دست کم جزئیات کامل آن را نمی دانند. ما در این مقاله سعی داشتیم تا برخی از جزئیات مهم پیرامون آن را بیان کرده و قیمت آپارتمان 40 متری در استانبول را هم خدمت شما اعلام کنیم. با این حال خرید چنین آپارتمان هایی نیازمند در نظر گرفتن موضوعات مختلفی است . این فاکتور کمک گرفتن از یک تیم مشاوره با تجربه را الزامی می کند.

کارشناسان ما در گروه گات ترکی می توانند در این زمینه تمام نکات و مشاوره های لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند. لذا اگر به دنبال یک مسیر امن و معتبر برای مهاجرت به ترکیه هستید، می توانید هم اکنون با مشاورین ما در گات ترکی تماس حاصل فرمایید.