به گزارش پایگاه خبری نشان :

از این رو توجه به مقاومت بالای سطح رویه کفش، بسیار حائز اهمیت خواهد بود. بهتر است سطح رویه کفش ایمنی مورد نظر از ضخامت بالایی برخوردار باشد. در این صورت پاها با تهدید و مشکل کمتری مواجه خواهند شد. اغلب کفش‌های ایمنی که از مرغوبیت بالایی برخوردار هستند، از جنس رویه چرم طبیعی برخوردار می‌باشند.

اهمیت استفاده از کفش ایمنی در ساختمان با توجه به خطرات زیادی که کارگران ساختمانی در کارگاه های ساختمانی با آن روبرو هستند، مشخص می گردد. بنابراین، اولین تجهیزاتی که باید در ساختمان ها مورد توجه قرار گیرد، یک جفت کفش ایمنی برای ساخت و ساز است. این کفش ها پاهای کارگران را در برابر افتادن هر گونه اجسام سنگین محافظت می کنند. کفش ایمنی در محل ساخت و ساز بسیار مفید است زیرا هر گونه آسیب مربوط به پا را می توان به وسیله آن محدود کرد. بسیاری از کارگران ممکن است نیازی به استفاده از این کفش های ایمنی نبینند، اما این قطعه از تجهیزات مانند ماسک یا دستکش در محل ساخت و ساز کاملا مورد نیاز است.

اهمیت استفاده از لباس ایمنی

لباس کار و اهمیت آن در ایمنی افراد یک امر بدیهی است. خطرات محل کار متفاوت است و شامل خطرات جدی برق گرفتگی، آتش سوزی، مواد شیمیایی و ماشین آلات خطرناک است که می تواند منجر به مرگ یا از دست دادن دست و پا یا بینایی شود. خطرات دیگری نیز وجود دارد که لزوماً مشکلی فوری ایجاد نمی کنند، اما می توانند مشکلات قابل توجهی برای شنوایی، پوست، ریه ها و تنفس کارمندان ایجاد کنند. کارفرمایان باید همیشه  ریسک کار را به درستی بسنجند. یکی از راه های کاهش خطرات محل کار استفاده از لباس کار مناسب است. لباس کار برای کارگران در بسیاری از زمینه های مختلف ضروری است، که اغلب نیاز به رعایت استاندارد های خاص آن صنعت را دارد. این لباس کارها معمولا برای محافظت از کارگران طراحی شده است، اما در برخی موارد از افرادی که با آن ها در تماس هستند نیز محافظت می کنند.

لباس کار و اهمیت آن در ایمنی افراد برای کسانی که در محیط های کاری پر خطر کار می کنند کاملا مشخص است. لباس کار می تواند برای محافظت از پوست و چشمان کارگر شما در برابر نشت مواد شیمیایی تهیه شود. این خطرات ممکن است شامل مواد شیمیایی مانند آفت کش ها باشد که می تواند پوست فرد را بسوزاند. در مورد جوشکار ها، لباس کار می تواند در برابر آتش و سوختن مقاوم باشد و از کارکنان شما در برابر جرقه ها و شعله های جوشکاری محافظت کند. برخی از لباس کار ها بدن را در برابر بریدگی اشیای تیز یا متحرک محافظت می کنند. لباس هایی وجود دارد که از مواد مختلف  با ضخامت های متفاوت ساخته می شوند تا خطرات را کاهش دهند.

علاوه بر کاربرد لباس کار و اهمیت آن در ایمنی افراد انتخاب لباس کار یک دست و با کیفیت فواید دیگری نیز دارد. در حالی که ایمنی دلیل اصلی ضروری بودن لباس کار مناسب است، اما در بازاری که رقابت شدید وجود دارد، استفاده از لباس کار برای کارکنان، در به رسمیت شناخته شدن بیزینس مهم تلقی می شود. در نهایت، لباس کار مناسب برای نشان دادن پایبندی به قوانین تعیین شده توسط دولت نیز مهم است. طبق قانون استفاده از لباس های توصیه شده در کارهای ساختمانی و سایر صنایعی که ایمنی کارگران در معرض خطر است، ضروری است. در صورت عدم رعایت این قوانین توسط پیمانکار، امکان پرداخت جریمه های سنگین و حتی لغو پروانه ها وجود دارد.