به گزارش پایگاه خبری نشان :

برای خرید دستگاه تصفیه آب شما نیازمند اطلاعاتی هستید که به شما در انتخاب محصول مناسب کمک کند، زیرا امروزه در بین محصولات موجود در بازار تعداد زیادی از محصولات فیک و بی کیفیت هستند که می توانند شما را از خرید خود پشیمان کنند.

برای خرید دستگاه تصفیه آب شما باید چند فاکتور را مدنظر قرار دهید مانند برند محصول، عملکرد دستگاه، کیفیت آب خروجی، نوع دستگاه، کیفیت محصول، داشتن استاندارد و نحوه استفاده از محصول که بسیار مهم در روند سفارش شما هستند.

در وضعیت موجود که به دلیل لوله‌های آسیب‌دیده انتقال آب شهری آلاینده‌های مختلفی مانند نیترات، نیتریت و فلزات سنگین وارد آب آشامیدنی می‌شوند و همچنین کلر موجود در آب که خود جزء مواد آلاینده است؛ خرید دستگاه تصفیه آب اجتناب‌ناپذیر است ما در مجموعه دیجی تصفیه که فروشگاهی آنلاین در زمینه دستگاه‌های تصفیه آب است، به بررسی نکات مهم هنگام خرید دستگاه تصفیه آب خانگی پرداختیم تا شما را از خرید خود مطمئن کنیم.

روش کار دستگاه تصفیه آب خانگی

اولین چیزی که باید مورد بررسی قرار دهید هنگام خرید دستگاه تصفیه روش کار آن دستگاه است. شما باید بنا به شرایط، دستگاه مدنظر خود را تهیه کنید. دستگاه‌های تصفیه آب به انواع بدون پمپ، شش‌مرحله‌ای، هشت‌مرحله‌ای و... تقسیم می‌شوند که هریک مناسب برای شرایط خاصی هستند. اما می‌توان گفت 80 درصد موارد مصرف را دستگاه تصفیه آب خانگی استاندارد شامل می‌شود که در ادامه به مراحل آن اشاره می‌کنیم.

  • آب تصفیه نشده وارد دستگاه می‌شود.
  • در مرحله اول آب به فیلتر پلی پیلن یا Pp می‌رسد که ذرات معلق مانند ماسه، گل‌ولای و... از آب جدا می‌شوند.
  • در مرحله دوم یکی از مضرترین آلاینده‌ها یعنی کلر حذف می‌شود. این فیلتر گرانولی کربن اکتیو است.
  • در مرحله بعد به فیلتر کربن اکتیو با ابعاد بزرگ‌تر و به‌صورت بلاکی می‌رسیم. در این مرحله طعم و بوی آب مقداری بهبود می‌یابد.
  • در مرحله چهارم به اصلی‌ترین فیلتر دستگاه تصفیه آب، فیلتر ممبران می‌رسیم. فیلتر ممبران دارای منافذ بسیار ریزی است که حتی اجازه عبور یون‌ها و املاح موجود در آب آشامیدنی را نمی‌دهد و کیفیت آب را تا حد مطلوبی بالا می‌آورد.
  • در مرحله بعد برای ازبین‌بردن بوی نامطلوب و شفاف‌کردن آب از فیلتر پست کربن استفاده می‌شود.
  • در مرحله ششم به یکی از اصلی‌ترین فیلترها یعنی فیلتر مینرال می‌رسیم. این فیلتر به آب تصفیه شده، املاح معدنی موردنیاز بدن را اضافه می‌کند و باعث می‌شود آب تصفیه شده بی‌مزه نباشد.
  • آب تصفیه شده از دستگاه خارج و به مخزن ذخیره آب می‌رود.

در نکته اول از این مقاله دریافتیم که چه فیلترهایی موردنیاز هستند و باید در انتخاب دستگاه تصفیه مناسب آنها مورد بررسی قرار دهیم.

توجه به نوع دستگاه تصفیه آب

نکته دیگری که حائز اهمیت بسیاری است نوع دستگاه تصفیه آب است. دستگاه‌های تصفیه آب از نظر شکل، نحوه و محل نصب به دو نوع تقسیم می‌شوند.

دستگاه تصفیه آب روکار (رومیزی)

دستگاه تصفیه آب توکار (زیر سینک)

باید قبل از تهیه دستگاه به این نکته توجه کنید که آیا فضای کابینت شما می‌تواند دستگاه تصفیه توکار را پشتیبانی کند یا خیر؟ از نظر ظاهری دستگاه تصفیه آب توکار بهترین گزینه است اما بسته به موقعیت از دستگاه‌های تصفیه آب روکار نیز استفاده می‌شود.

توجه به پمپ تقویت فشار و سیستم حفاظتی

پمپ تقویت فشار یکی از ارکان مهم دستگاه تصفیه آب است که اگر درست کار نکند هم می‌تواند به فیلترها آسیب برساند و هم کیفیت آب خروجی را پایین بیاورد. پس در هنگام تهیه دستگاه تصفیه آب حتماً اطلاعات مربوط به پمپ آب دستگاه را بررسی کنید.

66

علاوه بر کیفیت پمپ تقویت فشار به سوئیچ قطع کن آن نیز توجه کنید. این سوئیچ‌ها در صورت کاهش فشار آب به‌صورت اتوماتیک پمپ را خاموش می‌کنند و باعث آسیب نرسیدن به پمپ تقویت فشار می‌شود.

فاکتور قیمت را جدی بگیرید

قیمت دستگاه‌های تصفیه آب بر اساس تعداد، کیفیت فیلترها، اعتبار برند و دیگر موارد مهم در کیفیت دستگاه تعیین می‌شود. کافی است مقداری در فروشگاه‌های اینترنتی سرچ کنید و خواهید دید که بعضی از افراد سودجو باعرضه محصولات بی‌کیفیت به قیمت پایین، جنس‌های تقلبی را می‌فروشند.

به همین دلیل پیشنهاد ما به شما این است که به ارزان‌بودن قیمت‌ها شک کنید. به‌قول‌معروف " هرچقدر پول بدی همان قدر آش می‌خوری ".

بررسی نوع اتصالات دستگاه تصفیه آب

نکته مهم دیگری که باید به آن هنگام تهیه دستگاه تصفیه آب توجه کنید نوع اتصالات موجود در آن است. اتصالات دستگاه می‌تواند از نوع مهره‌ای باشد که اطمینان بیشتری در محکم‌بودن اتصالات دارد، اما به دلیل سخت بودن در باز و بسته کردن آن‌ها محبوبت خود را ازدست‌داده‌اند.

نوع دیگر اتصالات، اتصالات فیتینگ است که سرعت قابل‌توجهی در باز و بسته کردن دارند. این اتصالات با اینکه سرعت کار را بسیار بالا می‌برند؛ اما استحکام کمتری نسبت به دیگر اتصالات دارند و حتماً باید در روند ساختشان از جنس مرغوب استفاده شده باشد.

بررسی خدمات گارانتی و خدمات پس از فروش

خدمات گارانتی و پس از فروش یکی از مهم‌ترین فاکتورها در تهیه دستگاه تصفیه آب هستند، زیرا وقتی دستگاه شما مشکل پیدا می‌کند یا زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب می‌رسد، شما نیاز به تکنسین‌های مجرب دارید تا دستگاه شما را سرویس کنند.

حال اگر شرکتی که این محصول را از آن تهیه کرده‌اید، این خدمات را ارائه ندهد شما با مشکل بزرگی مواجه می‌شوید و باید اقدام به استفاده از تکنسین‌هایی که به‌صورت آزاد کار می‌کنند؛ کنید. ما در دیجی تصفیه بهترین خدمات از تعمیر و نصب دستگاه، تا ارتقای دستگاه تصفیه آب را به‌واسطه تکنسین‌های ماهر خود ارائه می‌دهیم. ما خیال شما را از خدمات تعمیر و سرویس دستگاه تصفیه آب راحت می‌کنیم.

666

توجه به کارکرد و کارایی، نه ظاهر زیبا

در بازار دستگاه‌های بسیاری در طرح‌ها و نوع‌های مختلف وجود دارند و شما نباید از روی ظاهر این دستگاه‌ها؛ آنها را قضاوت کنید. شما باید در خرید دستگاه تصفیه آب به کیفیت تجهیزات و کارایی دستگاه توجه کنید تا بعد از خرید خود همچنان از خرید خود راضی باشید.

خیلی از افراد سودجو با زیبا کردن دستگاه خود می‌خواهند کیفیت پایین آن را بپوشانند و اگر به این موضوع واقف نباشید ممکن است جنس نامرغوبی را به‌جای جنس اصل و باکیفیت تهیه کنید.