به گزارش پایگاه خبری نشان :

شکست تلخ خانگی پرسپولیس برابر سپاهان باعث ناامیدی بسیاری از هواداران و پیشکسوتان این تیم از قهرمانی شده است. شاگردان یحیی گل محمدی پس از پیروزی بزرگ در ورزشگاه نقش جهان و حذف سپاهان، این بار در هفته بیست و سوم مغلوب سپاهان شدند.

این شکست البته با ۱۰ نفره شدن پرسپولیس رقم خورد درحالی که مدافع راست سابق این تیم معتقد است، یک بازیکن کمتر دلیل اصلی این باخت بوده است.

علیرضا محمد ضمن بیان این جمله می‌گوید: به نظر من اخراج مهاجم برزیلی، کمر پرسپولیس را در بازی حساس مقابل سپاهان اصفهان شکست. هرچند پرسپولیس شروع خوبی در این بازی نداشت اما می‌توانست در شرایط برابر از لحاظ تعداد بازیکن و با تشویق و حمایت تماشاگران خودی، سپاهان را در تهران شکست دهد.

او ادامه می‌دهد: لئاندرو پریرا دو کارت زرد مفتی و بی خودی گرفت تا تیمش را در این دیدار سنگین تحت فشار بگذارد. هرچند پرسپولیس در نیمه دوم پس از ده نفره شدن هم تسلیم نشد و نمایش خوبی ارائه داد اما بالاخره همان یک یار اضافی به کمک سپاهان آمد تا در دقیقه ۹۵ گل بزند.

مدافع راست سال‌های نه چندان دور پرسپولیس در خصوص عملکرد دانیال اسماعیلی‌فر نیز خاطر نشان می‌کند: دانیال مدافعی نفوذی و رونده است که ظرفیت تنفسی بالایی داشته و در فاز تهاجمی عالی بازی می‌کند اما احساس می‌کنم پس از جا ماندن از لیست مسافران جام جهانی قطر کمی افت کرده است. اسماعیلی‌فر بازیکن توانمندی است و باید گذشته را فراموش کند و مثل شروع فصل کارش را انجام دهد. در کنار او وحدت هنانوف هم بازیکن قابل اطمینانی برای پُست دفاع راست است و این دو می‌توانند حتی کنار هم بازی کنند.

او همچنین ادامه می‌دهد: شاید برخی‌ها بگویند با این شکست کار برای پرسپولیس تمام شده است اما این طور نیست. هنوز ۷ بازی باقی مانده که شامل ۲۱ امتیاز می‌شود. پرسپولیس می‌تواند با پیروزی در ۷ بازی باقی مانده و کسب ۲۱ امتیاز قهرمان لیگ برتر شود. شما شکی نداشته باشید که سپاهان در بازی‌های باقی مانده امتیاز از دست می‌دهد و پرسپولیس می‌تواند به این تیم برسد. بنابراین نه مربیان، نه بازیکنان و نه ما پیشکسوتان و هواداران پرسپولیس نباید نومید شویم و باید امیدوارانه به بازی‌های بعدی نگاه کنیم. این پیروزی نه قهرمانی سپاهان را گارانتی می‌کند و نه قهرمان نشدن پرسپولیس را!

علیرضا محمد در پایان به خالی بودن استادیوم آزادی اشاره کرده و می‌گوید: واقعا زشت است که ورزشگاه آزادی را خالی می‌بینیم. ورزشگاهی که زمانی میزبان ۱۲۰ هزار تماشاگر بود حالا فقط ۸ هزار پرسپولیسی را در خود جای می‌دهد. به جرأت می‌گویم یکی از دلایل شکست پرسپولیس در دیدار با سپاهان خالی بودن استادیوم آزادی بود. ورزشگاه مملو از تماشاگر پرسپولیسی برای هر تیمی خوفناک است و امیدوارم هر چه زودتر مشکل این ورزشگاه برای میزبانی از تماشاگران بیشتر حل شود.