به گزارش پایگاه خبری نشان :

با توجه به اینکه شهریار مغانلو شانس زیادی برای ماندن در پرسپولیس ندارد و سال آینده به احتمال زیاد راهی سپاهان می شود، پرسپولیس به یک مهاجم شش دانگ نیاز دارد. اخبار حکایت از آن دارد که اگر قانون منع جذب خارجی ها لغو شود، این انتقال بزرگ اتفاق بیفتد.

دیاباته در ضعیف ترین فصول گذشته خود حداقل ۸ گل به دروازه حریفان زده بود. او آخرین بار در فصل ۱۸-۲۰۱۷ در باشگاه «بِنِونتو» ایتالیا ۸ گل در ۱۱ بازی در مدت زمان ۶۶۳ دقیقه زده بود. این مهاجم مالیایی ساکن فرانسه پیش از این نیز در فصل ۱۷-۲۰۱۶ هشت گل همراه با تیم «متز» در لوشامپیونه فرانسه در ۱۴ بازی به ثمر رسانده بود.

آخرین فصلی که شیخ دیاباته تنها ۴ گل توانسته بود در یک دوره از مسابقات به ثمر برساند به فصل ۱۱-۲۰۱۰ برمی‌گردد که او در تیم «بوردو» فرانسه در لوشامپیونه در ۱۶ بازی ۷۲۶ دقیقه به میدان رفته بود و سال بدی را پشت سرگذاشت ولی در سایر فصول او هرگز کمتر از ۸ گل برای تیم باشگاهی‌اش نزده بود.

نگاهی به جدول بازی‌های دیاباته برای تیم‌های باشگاهی‌اش مشخص می‌کند ضعیف ترین آمار او با استقلال رقم خورده است

آمار ضعیف دیاباته از ابتدای فصل تازه تمام شده لیگ برتر به شدت مورد انتقاد پیشکسوتان استقلال قرار داشت و از طرفی با به راه افتادن موضوع عدم جذب بازیکنان خارجی از سوی وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال توسط باشگاه‌های لیگ برتری به ویژه دو تیم وزارت ورزشی یعنی استقلال و پرسپولیس، این موضوع با جدیت بیشتری هم دنبال شد که دیاباته دیگر در استقلال نماند.

با این وجود و در حالی که برخی هنوز بر این باورند که ممکن است دیاباته در استقلال بماند نزدیکان به اتاق مدیریت باشگاه استقلال با در نظر گرفتن قیمت سرسام آور دلار در بازار ارز، بر این اعتقاد هستند که اصلاً باشگاه‌های لیگ برتری نمی‌توانند و خیلی بهتر و به صرفه تر است که از بازیکن خارجی استفاده نکنند.

البته این تنها دلیل مدیران باشگاه استقلال برای عدم تمدید قرارداد با دیاباته نیست بلکه آمار ضعیف این بازیکن که این فصل تنها در ۱۲ بازی از مجموع ۳۰ هفته مسابقات لیگ برتر به مدت ۶۴۸ دقیقه به میدان رفته و تنها دو گل، آن هم در یک بازی مقابل تراکتور به ثمر رسانده باعث شده تا آنها هیچ تمایلی برای تمدید قراردادش نداشته باشند. البته دیاباته در لیگ قهرمانان آسیا و در عربستان ۵ گل زد که ۳ گل از آن ۵ گل از روی نقطه پنالتی بود.

او که در نیمه نهایی حذفی هم غایب بود پیش بینی می‌شد لااقل برای دیدار فینال جام حذفی تیمش را همراهی کند ولی از اردوی استقلال خبر می‌رسد فصل از حالا برای او تمام شده است.

دیاباته در حال حاضر ۳۳ ساله است و با توجه به مصدومیت‌هایی که در این فصل داشت به احتمال زیاد در فصل آینده نیز شرایط بدنی خوبی نخواهد داشت و این می‌تواند کادر فنی و مدیریتی استقلال را برای تمدید قراردادش منصرف کند. از این رو هیچ بعید نیست در روزهای آتی پس از پایان فینال جام حذفی شاهد خداحافظی استقلال با دیاباته باشیم. مهاجمی که در مدت زمان حضورش در استقلال به یکی از فوتبالیست‌های محبوب نزد هواداران استقلال تبدیل شد.

منبع: خبرورزشی