به گزارش پایگاه خبری نشان :

معاون سابق باشگاه استقلال در گفت‌وگو با خبرورزشی در خصوص دلایل افت این تیم در هفته‌های اخیر اظهار داشت: استقلال بعد از شکست در دربی روحیه خود را باخت. تیم در همان نیمه اول می‌توانست کار را تمام کند، اما متاسفانه باخت استقلال باعث شد تا این تیم روحیه خود را از دست بدهد.

توفیقی در ادامه افزود: استقلال در بیشتر بازی‌های خود به قایدی تکیه کرده در حالی که این تیم باید چند مهدی قایدی داشته باشد. استقلال امسال هم خوب بسته نشد در حالی که باید با ترکیبی از بازیکنان بزرگ و جوان و با انگیزه بسته می‌شد تا شرایطش برای قهرمانی در لیگ بهتر باشد. متاسفانه در سال‌های اخیر مسئولان باشگاه هم به دنبال بازیکنان مستعد و با انگیزه نرفتند در حالی که ما چند سال پیش مهدی قایدی و الهیار صیادمنش را به عنوان بازیکنان جوان اما آینده‌دار به استقلال اضافه کردیم. اگر در این چند سال هم به دنبال پیدا کردن بازیکنانی مثل قایدی می‌رفتند، شرایط خیلی بهتر از این بود. مگر امثال قایدی یا صیادمنش در شهرستان‌ها کم هستند. چرا نمی‌روند آن‌ها را پیدا کنند؟ 

وی یکی دیگر از دلایل عدم قهرمانی استقلال را این گونه اعلام کرد: متاسفانه نگاه مسئولان ورزش به یک تیم خاص است و این مسئله باعث شده تا استقلال همیشه ضربه بخورد. مسئولان ورزش یک تیم خاص را دوست دارند و این مسئله را زمانی که به عنوان مدیر در باشگاه استقلال بودم، بارها دیدم. این اتفاق در طول فصل هم به استقلال خیلی ضربه زد و نمونه‌اش را در اشتباهات داوری علیه استقلال دیدیم.