به گزارش پایگاه خبری نشان :

این روزها رقابت در صدر جدول بالا گرفته و سه تیم پرسپولیس، سپاهان اصفهان و استقلال به شدت درگیر هستند! به تازگی ژوزه مورایس سرمربی پرتغالی تیم سپاهان اصفهان نیز در نشست خبری پس از بازی با نفت مسجد سلیمان گفته است که «پرسپولیس گل سرسبد تیم‌های لیگ برتری است».

در همین رابطه محمود کلهر پیشکسوت پرسپولیس اظهار داشت: من تعجب می‌کنم یک سرمربی که در طول فصل نشان داده آدم جنتلمن و باشخصیتی است می‌آید و چنین حرف‌هایی می‌زند؟ به نظر می‌رسد ژوزه موایس هم شبیه بعضی از مربیان بهانه گیر داخلی شده باشد که وقتی نتیجه نمی‌گیرند به میزبانی تیم رقیب یا مسائل دیگر انتقاد می‌کنند. من شنیدم ژوزه مورایس مربی فنی و کاربلدی است که می‌تواند چیزهایی به بازیکنان و فوتبال ایران اضافه کند و از لحاظ فنی آدم کاردانی است. او نیازی به این صحبت‌ها ندارد که بگوید پرسپولیس گل سرسبد لیگ برتر است و باید تمرکزش را روی تیم خودش بگذارد.

وی ادامه داد: من در این راستا پاکو خمس سرمربی تراکتور را بسیار فنی و با اخلاق دیده‌ام. مورایس یا بسیاری از مربیان لیگ برتری باید از پاکو خمس اسپانیایی یاد بگیرند. او خیلی بی سروصدا و چراغ خاموش هدایت تراکتور نزول کرده را بر عهده گرفت و موفق شد این تیم را به بالای جدول برساند. مسئولان تراکتور هم به همین خاطر قرارداد این مربی فنی و با اخلاق از لحاظ حرفه‌ای را تمدید کردند. متأسفانه در فوتبال ما تیم‌هایی که نتیجه نمی‌گیرند یا به هدف خود نمی‌رسند شروع به انتقاد و اعتراض نسبت به داوری، میزبانی، سازمان لیگ، فدراسیون و ... می‌پردازند.

وی تأکید کرد: البته باز تکرار می‌کنم از لحاظ فنی هم مورایس و هم خمس را قبول دارم. فوتبال ایران به چنین مربیانی نیاز دارد که در سطوح بالای فوتبال اروپا کار کرده و از لحاظ فنی چیزی به فوتبال ایران اضافه کنند. یکسری صحبت‌ها هم باید تمام شود چرا که رقابت زیبایی در صدر جدول شکل گرفته است. پرسپولیس، سپاهان و استقلال رقابت نفسگیر و جالبی در طول فصل داشته اند که احتمالا به هفته پایانی نیز کشیده شود. این نشان دهنده کیفیت لیگ ما و این سه تیم است و امیدوارم در نهایت تیمی‌که کمترین لغزش را داشته به عنوان قهرمانی برسد.

هافبک اسبق پرسپولیس در خصوص شرایط کنونی این تیم نیز تصریح کرد: پرسپولیس با یک امتیاز اختلاف نسبت به سپاهان در صدر جدول ایستاده و اصلا و ابدا نباید این جایگاه را از دست بدهد. پرسپولیس فقط باید رو به جلو و بالا نگاه کند و نباید به پایین تر توجهی داشته باشد. شما وقتی روی یک سکو یا جای بلندی ایستاده باشید و به پایین نگاه کنید امکان سقوط وجود دارد اما اگر به روبرو نگاه کنید زمین نخواهید خورد. در مورد پرسپولیس نیز این مسئله صدق می‌کند و این تیم باید فقط به جلو نگاه کند. شاید آن پایین آتش روشن کنند یا حرف‌های بزنند که بخواهند تمرکز پرسپولیس برهم بخورد اما اصلا و ابدا این تیم نباید نگاهی به این حواشی داشته باشد.

وی در خصوص بازی با پیکان نیز گفت: به نظر من این دیدار بیش از هر چیز تحت تأثیر میزبانی و مسائل حاشیه‌ای قبل از آن قرار گرفت. اینکه یک تیم نمی‌تواند میزبان تماشاگران باشد درست نیست. سازمان لیگ نباید ورزشگاهی را برای انجام مسابقه تأیید کند که نمی‌تواند پذیرای تماشاگر باشد اما این ورزشگاه تأیید می‌شود و بعد چنین مشکلاتی به وجود می‌آید. بازی پیکان و پرسپولیس نیز بیشتر از مسائل فنی درگیر این موضوع بود. بازیکنان پرسپولیس مطابق پیش بینی از لحاظ فنی بهتر بودند اما پیکان هم با لایه‌های فشرده دفاعی جلوی گلزنی حریف را گرفته بود. در چنین وضعیتی ضربات ایستگاهی و خلاقیت بازیکنان می‌تواند به یک تیم کمک کند که پنالتی هم جزو همان ضربات ایستگاهی محسوب می‌شود. حالا یکسری اعترضا کرده اند که پنالتی پرسپولیس درست نبود در حالی که همان گروه حرفی از خطای واضح مدافع پیکان روی سعید صادقی نمی‌زنند که پنالتی بود و موعود بنیادی‌فر آن را نگرفت. به هر جهت سه امتیاز این دیدار بسیار ارزشمند بود که حاصل شد و در شرایط سختی هم به دست آمد. این ۳ امتیاز خیلی می‌تواند در پایان فصل به پرسپولیس کمک کند.

محمود کلهر در پایان در خصوص دو بازی باقی مانده پرسپولیس برابر گل گهر سیرجان و نساجی مازندران نیز گفت: اشتباه است مرتب دو بازی را یادآوری کنیم. پرسپولیس باید مثل چند هفته اخیر بازی به بازی جلو رفته و کاری هم به رقیبان نداشته باشد. در حال حاضر مهم‌ترین حریف پرسپولیس تیم گل گهر است. این اولین بازی است و باید اولویت بچه همین گل گهر باشد. پیروزی مقابل این تیم حکم طلا دارد و باید بچه‌ها ۳ امتیاز این مسابقه را بگیرند و کاری هم نداشته باشند سپاهان چه کار می‌کند یا اینکه استقلال قرار است چه نتیجه‌ای بگیرد؟ بعد از گل گهر سیرجان می‌توان روی بازی با نساجی مازندران زوم کرد اما در حال حاضر مهم‌ترین بازی فصل پرسپولیس برابر گل گهر سیرجان است. فراموش هم نشود که دو پیروزی پرسپولیس مقابل گل گهر در بازی رفت لیگ برتر و جام حذفی دو بازی دیگر بوده و الان مسابقه‌ای جدید با وضعیت جدولی جدید پیش روی پرسپولیس است و نباید با غرور مقابل این تیم صف آرایی کرد. من مطمئن هستم پرسپولیس اگر خودش باشد و توجهی به حواشی مداشته باشد به راحتی قهرمان لیگ برتر خواهد شد.