به گزارش پایگاه خبری نشان :

استقلال در ۲ هفته اخیر لیگ برتر و از ۶ امتیاز ممکن فقط یک امتیاز کسب کرد تا کار این تیم برای قهرمانی بسیار سخت شود. تیم ساپینتو در حال حاضر با ۵۶ امتیاز برای رسیدن به قهرمانی نیاز به پیروزی در دو دیدار پایانی و کسب ۶ امتیاز برای رسیدن به امتیاز ۶۲ را دارد. این در حالی است که سپاهان و پرسپولیس به ترتیب با امتیازات ۶۰ و ۵۹ بالاتر از استقلال قرار دارند و برای رسیدن به قهرمانی به امتیازات کمتری نیازمندند.

تیم پرسپولیس با یک برد و یک تساوی در دو بازی پایانی می‌تواند قهرمان شود این در حالی است که سپاهان اگر یک برد و یک شکست را تجربه کند، ۶۲ امتیازی شده و دومی اش قطعی است. با این وجود شرایط برای تیم استقلال به گونه‌ای است که اگر بازی این هفته مقابل مس رفسنجان را با نتیجه ای غیر از پیروزی پشت سر بگذارد باید از همین حالا قطعاً با قهرمانی فصل و حتی نایب قهرمانی هم خداحافظی کند.

اگرچه این تیم هنوز روی کاغذ شانس قهرمانی دارد اما بازیکنان تیم استقلال به خوبی می‌دانند که این تیم پس از شکست در مسابقه دربی و عقب افتادن از رقیب سنتی و همشهری خود دیگر شانس زیادی برای رسیدن به قهرمانی ندارد. به ویژه اینکه این تیم در هفته بیست و هشتم لیگ برتر باز هم با تساوی مقابل صنعت نفت آبادان دو امتیاز دیگر را از دست داد که اگر این دو امتیاز را داشت حالا با امتیاز ۵۸ فشار روی تیم پرسپولیس در صدر جدول هم بیشتر می‌شد!

در وضعیتی که استقلالی‌ها امیدی برای رسیدن به قهرمانی ندارند، تنها با کسب دو پیروزی در دو بازی آخر می‌توانند امیدوار باشند تا شاید با تعلل سپاهان (که خیلی بعید است) عنوان نایب قهرمانی فصل جاری لیگ برتر را از آن خود کنند. با این وصف بازی روز جمعه استقلال حکم آشتی یا قطع حضور این تیم در جمع دو تیم اول و دوم را ایفا می کند و نکته مهم تر این است که سپینتو برای ماندن برای فصل آینده روی نیمکت استقلال نیاز مبرم به هر ۳ امتیاز بازی با مس رفسنجان دارد تا امضای تمدید قرارداد وی باشد.