به گزارش پایگاه خبری نشان :

قیمت سکه به تبعیت از قیمت دلار نواسات شدیدی دارد . اگرچه قیمت سکه و طلا  این روزها کاهشی بوده است اما با این حال به نظر می‌رسد با پایان ماه صفر دوباره به اوج خود بازگردد .قیمت سکه به عواملی از جمله قیمت دلار ، قیمت اونس جهانی طلا و نرخ بهره بانکی، وضعیت بازارهای مالی موازی ، اتفاقات سیاسی در سطح ملی و کلان و … بستگی دارد . در روز جاری قیمت سکه گرمی ۵۰ هزار تومان ارزان شد . در ادامه در سایت نشان آنلاین به برسی قیمت سکه میپردازیم.

امروز، شنبه 8 مهر تا لحظه تنظیم این خبر، قیمت طلا و سکه، روند متفاوتی دارد. به گونه‌ای که قیمت طلا و قیمت سکه امامی نزولی و سکه بهار آزادی و نیم‌سکه افزایشی است. همچنین قیمت دلار در کانال 49 هزار تومانی روند صعودی دارد. روند قیمت انس هم با وجود تعطیلی بازارهای جهانی بر اساس اعلام برخی منابع کاهشی بوده و به 1,848.82 رسیده است.

قیمت طلا و سکه در بازار امروز

در بازار داخلی، نرخ طلا در لحظه تنظیم این خبر کاهشی است و دو میلیون و 260 هزار و 900 تومان معامله می‌شود که حدود 31 هزار تومان کمتر از روز کاری گذشته است.

آخرین نرخ نقدی سکه امامی نیز در لحظه تنظیم این خبر نزولی و 27 میلیون و 201 هزار تومان است؛ حدود ۱۵۰ هزار تومان کمتر از روز کاری گذشته.

اما نرخ نقدی سکه بهار آزادی حدود 120 هزار تومان افزایش را تجربه کرده و به حدود 24 میلیون و 500 هزار تومان رسیده است.

بر این اساس، حباب سکه امامی امروز با حدود 165 هزار تومان افزایش نسبت به روز پنجشنبه، به پنج میلیون و 550 هزار تومان رسیده است. حباب سکه بهار آزادی نیز امروز 448 هزار تومان افزایش را تجربه کرده و به حدود دو میلیون و 864 هزار تومان رسیده است .

قیمت سکه

عقب‌نشینی دوباره قیمت سکه‌های امامی و بهار

امروز چهارم شهریور قیمت سکه امامی با کاهش ۲۵۵ هزار تومانی به کانال ۲۷ میلیونی برگشت و با قیمت ۲۷ میلیون و ۷۴۴ هزار تومان معامله شد. همچنین قیمت سکه بهار ۱۹۷ هزار تومان کاهش داشت و این مقدار افت باعث تغییر کانال این قطعه شد. در روز جاری سکه بهار با رقم ۲۴ میلیون و ۹۰۳ هزار تومان مبادله شد.

امروز نیم‌سکه کاهش ۱۰۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۱۴ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه امروز ۵۰ هزار تومان ارزان شد. این قطعه با قیمت ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی معامله شد.

در روز جاری قیمت طلا روند کاهشی داشت. هر مثقال طلا با کاهش ۷۵ هزار تومانی به کانال ۹ میلیونی برگشت و با رقم ۹ میلیون و ۹۴۶ هزار تومان مبادله شد.

قیمت سکه

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز کاهش ۱۶ هزار و ۸۰۰  تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۲۹۶ هزار تومان معامله شد. طلای دست دوم نیز به قیمت دو میلیون و۲۶۵هزار تومان رسید.

در چهارمین روز شهریور حباب سکه در تمام قطعات کاهشی بود. حباب سکه امامی با ۱۳۵ هزار تومان پرچمدار بیشترین افت بود. حباب سکه بهار ۶۰ هزار تومان،‌ نیم‌سکه ۳۴ هزار تومان، ربع ۱۶ هزار تومان و سکه گرمی ۳۳ هزار تومان کاهش داشتند.