به گزارش پایگاه خبری نشان :

یکی از مشکلاتی که امروزه بسیاری از افراد را درگیر خود کرده است چربی خون بالا است. چربی خون هم می تواند وراثتی باشد هم می تواند اکتسابی باشد.

امروزه جوانان بسیاری به دلیل سبک ناسالم زندگی به این مشکل دچار می شوند و داروهای مختلفی را مصرف می کنند. اما دارو های شیمیایی خواه ناخواه عوارضی را به همراه خود خواهند داشت در نتیجه بهتر است در کنار آن خوراکی و داروهایی مصرف شود که به پاکسازی بدن از چربی خون کمک کند.

معرفی نوشیدنی هایی که باعث کاهش چربی خون می شود

  1. سیر و لیمو

سیر و لیمو یکی از معجون هایی است که به پاکسازی بدن از چربی های اشباع شده کمک شایانی خواهد کرد. افرادی که دارای چربی خون بالا باشند و به طب سنتی مراجعه کرده باشند بدون شک مصرف این معجون جزو دارو های پزشک طب سنتی خواهد بود.

طرز تهیه معجون سیر و لیمو

ابتدا سی حبه سیر را پوست می گیریم و با 5 عدد لیموترش بزرگ داخل ی مخلوط کن می ریزم و سپس به آن حدود یک لیتر آب اضافه می کنیم و تمامی ترکیبات را کاملا به هم مخلوط می کنیم.

در آخر ترکیب داخل مخلوط کن را از یک صافی بسیار ریز رد می کنیم و مایع زیر ظرف را داخل یک بطری می ریزیم. این را به یاد داشته باشید باید تا یک ماه روزی یک استکان از این معجون میل کنید و سپس به بدن خود استراحت دهید.

بهترین زمان مصرف این معجون صبح ناشتا است، اما اگر مشکل معده دارید پیشنهاد می کنیم برای زمان دقیق خوردن آن از پزشک معالج خود کمک بگیرید.

فواید معجون سیر و لیمو

سیر و لیمو هر دو خاصیت آنتی اکسیدانی و اسیدی بالایی دارد. در نتیجه یک مبارز قوی برای از بین بردن چربی های اشباع شده در بدن می باشد. ترکیبات سیر و لیمو باعث می شود چربی سوزی در بدن بالا برود.

از طرف دیگر افرادی که دارای چربی خون بالایی هستند به مرور شاهد خواهند بود رسوب هایی در رگ های آن ها بسته شده است که درمان آن ها در این مرحله بسته میزان بسته شدن رگ دشوار می باشد. اما این نوشیدنی با ترکیبات خاص خود کم کم در عرض یک ماه رگ های خونی را کاملا از این چربی ها اشباع شده پاک می کند.

خون پس از پاکسازی چربی های اشباع شده به راحتی در بدن جریان پیدا می کند و فشار از روی قلب و مغز کاملا برداشته می شود و همچنین باعث خواهد شد احتمال احتباس مایع میان بافتی نیز پایین بیاید.

 

  1. سرکه سیب و پاکسازی بدن از چربی خون

سرکه سیب یکی از خوراکی هایی است که می توان آن را قاتل چربی های بدن دانست. این نوع سرکه برای از بین بردن چربی خون مهم تر از همه اکسیدان های لازم را دارد و خاصیت اسیدی که دارد باعث می شود عملکرد قوی تری از خود نشان دهد.

برای مصرف سرکه سیب لازم است روزی یک استکان از این سرکه را میل کنیم. البته این نکته را در نظر داشته باشید برای خوردن هر خوراکی برای درمان بیماری لازم است از یک متخصص تغذیه نیز مشورت بگیریم.

  1. قهوه بدون شکر برای کاهش چربی خون

قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در کل دنیا به حساب می آید که می تواند فواید زیادی برای بدن داشته باشد. از فواید نوشیدن قهوه بدون شکر آن است که از طریق کم کردن اشتها و بالا بردن سوخت و ساز در بدن می تواند باعث شود چربی خون به مرور کم شود.

 

فواید سرکه سیب برای بدن و از بین بردن چربی خون

سرکه سیب یکی از خوراکی هایی است که آن را قاتل چربی می دانند. حتی برخی از افرادی که رژیم غذایی لاغری را دنبال می کنند از این سرکه در طی روز میل می کنند. این سرکه علاوه بر آن که چربی سوزی را در بدن بالا می برد باعث خواهد شد، اشتهای کاذب شما نسبت به غذا از بین برود و میکروب های معده و روده را کاملا پاکسازی می کند. 

  1. تا می توانید به وعده های غذایی خود پیاز اضافه کنید

 

یکی دیگر از خوراکی هایی که باعث می شود شاهد پاکسازی بدن از چربی خون باشد خوردن پیاز است. پیاز یکی از سبزیجات معجزه آسا برای درمان بسیاری از بیماری است. پیاز با وجود آنتی اکسیدان های قوی و دیگر ترکیباتی که در خود دارد به چربی های اشباع شده در خون و بافت های بدن حمله می کند و آن ها را در خود می سوزاند. زمانی که چربی ها سوزانده شود انرژی بدن تامین می شود و دیگر به مغز سیگنال های گرسنگی فرستاده نمی شود.

  1. سیب برای پاکسازی بدن از چربی های اشباع شده

 

شاید برایتان عجیب باشد اگر بگوییم سیب یکی از خوراکی هایی است که می تواند بدن را از چربی پاکسازی کند. چرا که این میوه یکی از خوراکی هایی است که هم آنتی اکسیدان های قوی دارد و مهم تر از آن دارای فیبر های فراوان است.

آنتی اکسیدان ها به چربی های اضافه خون حمله می کنند و باعث می شوند به مرور به میزان آن ها در خون به حد متعادل برسد و از طرفی اگر چربی در رگ ها رسوب کرده باشد خواهید رسوبات را جدا کرده و از بدن خارج خواهد کرد و سلامت قلب مجدد باز خواهد گشت.

مهم ترین تفاوتی که سیب با باقی خوراکی ها معرفی کردیم آن است که این میوه از فیبر فراوان تشکیل شده است و فیبر دشمن اصلی کلسترول بد و چربی های اشباع شده هستند. 

فیبر می تواند حتی به داخل کبد رفته و دور چربی های انباشته شده بپیچد و این مواد مضر را از داخل آن خارج کرده و از طریق مدفوع از بدن خارج کند.

 

اگر به بیماری چربی خون بالا مبتلا هستید خوراکی های معرفی شده می تواند نقش بسیار موثری در درمان بیماری های شما داشته باشد. اما این را در نظر داشته باشید این خوراکی ها تنها معرفی شده اند و شما قبل از مصرف آن حتما باید با پزشک متخصص خود مشورت لازم را داشته باشید. توجه داشته باشید این محتوا فقط جنبه اطلاع رسانی داشته و هیچگاه توصیه نمیشود با استفاده از محتوای موجود در سایت های اینترنتی نظیر نمناک چطور و یا دیگر سایت ها مثل کوئیک فیت خود درمانی انجام دهید.  این سایت ها نیز بارها تاکید داشته اند که هدفشان فقط افزایش سطح آگاهی بوده و با استفاده از منابع معتبر خارجی صرفا مطالب را برای شما عزیزان ترجمه میکنند.   برای هر مورد از سلامتی خود حتما با پزشک متخصص مشورت کنید.